Katalog on-line

Aktualności

Wielkanocne zwijanie - kurczak z talerzyków
Kilka dni temu na naszych zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne", w tym roku z powodu pandemii koronawirusa w formie on-line, pokazaliśmy jak zrobić quillingowe pisanki. Kurczak z talerzyków to nasza następna przygoda z quillingiem. Potrzebne materiały: 2 talerze papierowe o średnicy 18 cm, wycięte kółko z białej kartki o średnicy 6 cm, bibuła żółta, pomarańczowa i czerwona, oczka plastikowe, nożyczki, klej Magik, ołówek, drucik kreatywny czerwony. Bibułę żółtą, pomarańczową i czerwoną należy pociąć na paski o szerokości 1 cm. Z jednego talerzyka wycinamy dwa skrzydełka kurczaka. Z białej kartki wycinamy kółko (głowa) o średnicy 6 cm.
data publikacji: 2021-03-22 16:24
 
Zielona wystawa w Galerii Młodych
Zapraszamy, jak co roku od dziesięciu już lat, na cykliczną wystawę „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Na wystawie zaprezentowane zostały różnorodne prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Ponad 150 zielonych prac wykonanych przez 63. autorów ozdobiło hol biblioteki. Wiodącym tematem tegorocznej wystawy jest bowiem kolor zielony, co pięknie wpisuje się w nadchodzącą porę roku i choć za oknem jeszcze tego nie widać, w naszej Galerii jest już wiosennie. Oczywiście, ze względu na pandemiczne ograniczenia, oglądać ją można zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego obowiązującymi w bibliotece. Wystawa potrwa do końca kwietnia.
data publikacji: 2021-03-16 15:28
 
Wielkanocne zwijanie – quillingowe pisanki
Wielkanoc to okres odnowy, zwiastuje nam nadejście wiosny. Mamy więcej energii, lepsze samopoczucie, więcej się uśmiechamy. Za oknem zaczynają się zielenić krzewy, kwitną wiosenne kwiaty, słoneczne dni wprawiają nas w dobry humor. Z powodu pandemii koronawirusa nie możemy jeszcze spotkać się w bibliotece na tradycyjnych zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne”, ale zapraszamy dzieci, i nie tylko, do przedświątecznej zabawy w skręcanie, zwijanie i sklejanie. Nasza propozycja to quillingowe pisanki. Quilling to rodzaj papieroplastyki, to technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru.
data publikacji: 2021-03-15 13:42
 
Warto przeczytać w marcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Sebastian Frąckiewicz – „Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji”; „Polska nieznana: 150 miejsc, o których prawdopodobnie nie słyszałeś” ; Halina Poświatowska – „Opowieść dla przyjaciela ”; Beata Sabała-Zielińska – „Pięć stawów. Dom bez adresu” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Corinne Averiss – „Miłość”; Agata Hącia - „Figlarne słówka. O wędrówkach słów i innych tajemnicach językach”; Mackenzi Lee – „Historia świata na czterech łapach”; Ka Mochi – „Dzieci z Hamamatsu”; Sabine Bohlmann – „Historia małej popielicy, która nie chciała się obudzić” . Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2021-03-15 10:41
 
Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Śni się lasom las” (Bolesław Leśmian)
Zapraszamy do posłuchania kolejnej piosenki Kuby Michalskiego zrealizowanej w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Tym razem jest to zimowy (jeszcze) Leśmian „Śni się lasom las”. Link do piosenki na YouTube: https://youtu.be/Y1z6b8Rob2I *** Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w 2019 zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2021-03-05 13:37
 
<< nowsze | 1  | 2 | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki