Katalog on-line

Aktualności

Biblioteka jest zamknięta, ale wypożyczamy książki na zamówienie
Szanowni Czytelnicy! Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie od 7 do 29 listopada 2020 r. jest zamknięta. Za okres zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych zbiorów. Informujemy, że zgodnie z ust. 11b rozporządzenia Rady Ministrów oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej z dnia 9 listopada 2020 r. istnieje możliwość udostępniania zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie zbiorów może odbyć się przed wejściem do budynku biblioteki, z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. W związku z powyższym wprowadzamy w tym okresie specjalne zasady wypożyczania książek:
data publikacji: 2020-11-12 23:28
 
Biblioteka zamknięta od 7 do 29 listopada
Szanowni Czytelnicy! W związku z ogłoszonymi 4 listopada 2020 r. kolejnymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa i zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie będzie zamknięta dla użytkowników od 7 do 29 listopada 2020 r. W tym czasie biblioteka nie będzie udostępniać zbiorów, ani ich przyjmować. Za okres zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych zbiorów. O terminie otwarcia biblioteki zawiadomimy odrębnym komunikatem – w siedzibie biblioteki i na naszej stronie www.
data publikacji: 2020-11-06 11:37
 
Chojnowscy Amicus Librorum 2020
Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wśród tegorocznych osób wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z chojnowskich szkół, zgłoszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Za wieloletnią współpracę z naszą biblioteką w prowadzeniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Chojnowie Amicus Librorum przyznano: Pani Małgorzacie Graban ze Szkoły Podstawowej nr 4, Pani Lucynie Olszewskiej z Powiatowego Zespołu Szkół i Pani Ewie Wołoszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3. Gratulujemy i dziękujemy!
data publikacji: 2020-11-03 16:40
 
Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta
3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.(źródło: www.bn.org.pl)
data publikacji: 2020-10-29 13:59
 
Warto przeczytać w październiku!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Stanisław Horodecki - „Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego”; Marcin Makuch - „Sekrety Legnicy: część 2"; Iwona Kienzler - „Kobiety ze słynnych polskich obrazów: boskie, natchnione, przeklęte"; „Zapomniane obrazy. Łemkowszczyzna w fotografiach Johna Masleya z lat 1923 i 1938" - pod red. Jerzego Starzyńskiego oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Emilia Becker - „Pamiętniki marzeń"; Andrzej Perepeczko - „Jędruś: chłopak ze Lwowa"; Katarzyna Wasilkowska - „Kobra". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-10-27 15:50
 
<< nowsze | 1  | 2 | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki