Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Zjawy, duchy, straszydła Dolnego Śląska – konkurs na opowiadanie dla seniorów

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu ogłasza konkurs dla seniorów zamieszkujących województwo dolnośląskie na wspomnienia pt. „Zjawy, duchy, straszydła Dolnego Śląska: opowieści dolnośląskich seniorów”.
Termin dostarczenia prac: do 31.05.2023 r.

Regulamin konkursu:

2023-05-10 15:39

Młody Poeta Dolnego Śląska - konkurs na wiersz dla każdego

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu ogłasza konkurs dla twórców z województwa dolnośląskiego „Młody Poeta Dolnego Śląska”.
Termin dostarczenia prac: do 31.05.2023 r.

Regulamin konkursu:

2023-05-10 15:21

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Pokaz edukacyjno-magiczny „Czytanie to magia”

Na zakończenie naszego Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy coś specjalnego dla chojnowskich przedszkolaków.

Zapraszamy na pokaz edukacyjno-magiczny „Czytanie to magia” w wykonaniu iluzjonisty Piotra Szumnego, który odbędzie się 15 maja o godz. 9.30 w Domu Schrama.
W pokazie m.in. NIEKOŃCZĄCA SIĘ KSIĄŻKA, 300-LETNI BIBLIOTEKARZ PROFESOR ALF, sztuczki magiczne z udziałem widzów oraz wiele innych magicznych niespodzianek.

2023-05-09 14:36

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej "Niektórzy lubią poezję"

Rok 2023 Senat RP ogłosił Rokiem Wisławy Szymborskiej, w związku z setną rocznicą urodzin poetki, podkreślając: „O doniosłości literackiego dorobku Wisławy Szymborskiej świadczą nie tylko nagrody, ale także fakt, że Szymborska wciąż ma wierne grono czytelników w Polsce i za granicą. Inspiruje literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów, krytyków sztuki, a także zwykłych czytelników, którzy znajdują w jej poezji odpowiedzi na najważniejsze pytania. Tematy, które poruszała w swojej poezji, wciąż są aktualne. Forma, jaką się posługiwała, ciągle zachwyca mistrzostwem”.

I nas klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki „Łgarz” działającego przy MBP w Chojnowie po raz kolejny zachwyciła i tym zachwytem chcemy się z Wami podzielić.
Dlatego zapraszamy wszystkich chojnowian - nie tylko tych, którzy lubią poezję - do uczestnictwa w spotkaniu z poezją Wisławy Szymborskiej: 11 maja o godz. 18.00. Przewidziane są niespodzianki.

2023-05-09 09:11

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: E-zasoby w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie

W dniach 9 i 12 maja w godz. 12.00 – 18.00 w Dziale dla Dorosłych będziemy prezentować wybrane e-zasoby dostępne w naszej bibliotece: ACADEMICA oraz IBUK Libra.

ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych
(www.academica.edu.pl). Umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Obecnie to ok. 3,7 mln publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.
IBUK Libra - Nowoczesna platforma do edukacji i rozwoju (www.libra.ibuk.pl). Umożliwia korzystanie z ponad 6200 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Są to pozycje obejmujące głównie literaturę popularnonaukową.

Jak można bezpłatnie korzystać z ogromnych zasobów wypożyczalni ACADEMICA oraz czytelni on-line IBUK Libra w naszej bibliotece? Na to i inne pytania dotyczące tych zbiorów chętnie odpowiemy zainteresowanym czytelnikom.

2023-05-08 16:35


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki