Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Grudniowe spotkanie DKK ŁGARZ

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) - 9 grudnia o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46 W grudniu, naszą lekturą jest korespondencja Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta zamieszczone w tomie listów pt. Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja 1955 -1996 „Wisełka” i „Kochany Zbyszek” Niezwykły zapis przyjaźni dwojga wybitnych poetów. Niewielu wie, że łączyła ich bliska i serdeczna relacja. A że oboje byli mistrzami zwięzłej i pełnej humoru epistolografii toteż książka prezentująca niepublikowane listy obojga to znakomita lektura, obficie zilustrowana nie tylko sławnymi już kolażami, ale również reprodukcjami kart pocztowych i rysunkami Zbigniewa Herberta

2022-12-06 14:01

Biblioteka czynna od 5 grudnia

Szanowni Czytelnicy! Zakończyliśmy inwentaryzację zbiorów. Biblioteka jest czynna od 5 grudnia 2022 r. Zapraszamy. Termin zwrotu zbiorów, które powinny być zwrócone w okresie zamknięcia biblioteki z powodu inwentaryzacji, jest przedłużony do 31 grudnia 2022 r. Za okres zamknięcia biblioteki nie będzie pobierana opłata za niezwrócenie zbiorów w terminie.

2022-12-03 12:38

Realizacja dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała w 2022 roku dotację w kwocie: 13 534,00 zł.
Nazwa zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0

2022-11-29 11:41

"Kraszewski. Komputery dla bibliotek" 2022 - realizacja zadania

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
W ramach zadania zakupiono: komputer stacjonarny - 4 szt., komputer przenośny - 1 szt., czytnik kodów - 3 szt., dysk sieciowy NAS 2x2TB Synology - 1 szt., AP (Access Point) Ubiquiti U6-LR z możliwością izolowania sieci wifi (sieć gościa) - z adapterem zasilającym oraz usługą instalacji i konfiguracji sieci - 1 szt., licencja na oprogramowanie Microsoft Office w wersji 2021 (wersja edukacyjna) - 3 szt.
Koszt ogółem zadania wynosił 22 650,00 zł, z tego 18 800,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

2022-11-29 08:36

Amicus Librorum 2022

Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. W tym roku do grona wyróżnionych tym tytułem dołączyły placówki opiekuńczo-wychowawcze z naszego miasta, zgłoszone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Klub Malucha „Skrzat” Przedszkole Niepubliczne i Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepubliczne Przedszkole. Doceniono ich zaangażowanie i pomoc MBP w Chojnowie - wieloletnią aktywną współpracę, wspieranie inicjatyw, ofiarowaną pomoc i czynny udział w działaniach promujących czytelnictwo. Wśród wspólnych przedsięwzięć wymienić można np. cykliczne zajęcia czytelnicze w żłobku „Bajki pod Słoneczkiem", coroczne przysposobienie biblioteczne dla przedszkolaków zakończone Pasowaniem na Czytelnika czy też uczestnictwo w projekcie promującym polską literaturę dla dzieci „Od bajki do bajki". Wręczenie „Amicus Librorum" odbyło się 17.11.2022 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Uroczystość połączono ze spotkaniem autorskim z Agnieszką Cubałą i promocją jej kolejnej książki poświęconej historii Powstania Warszawskiego „Artyści‘44". Dyplomy gratulacyjne przekazano m.in. dyrektorom uhonorowanych chojnowskich placówek, a otrzymali je: Lucyna Setla-Bar – dyr. Żłobka Miejskiego, Lucyna Spes – dyr. Przedszkola nr 1, Iwona Faluta-Borys – dyr. Przedszkola nr 3, Alina Francka – dyr. Przedszkola „Skrzat", s. Anna Policht – dyr. Ochronki. My także gratulujemy i bardzo dziękujemy!

2022-11-28 16:57


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki