Katalog on-line

Aktualności

Wystawa malarstwa Juliana Pamuły „POLSKA”
Zapraszamy na wystawę malarstwa Juliana Pamuły - chojnowskiego plastyka, członka Gildii Artystów Chojnowa, który już po raz trzeci prezentuje w naszej bibliotece swoje prace. Poprzednie wystawy miały miejsce w roku 2014 i 2017 i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystawę „POLSKA” można oglądać w Galerii Młodych od początku września do końca października 2020 r., ale z powodu koronawirusa z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad funkcjonowania biblioteki.
data publikacji: 2020-09-12 12:22
 
Warto przeczytać we wrześniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Mark Boyle – „Offline. Jak dzięki życiubez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście”; Sławomir Koper, Arek Biedrzycki – „Polscy szpiedzy”; Sławomir Koper - „Polscy szpiedzy 2”; Frances Mayes, Ondine Cohane – „Pod słońcem Italii”; Paweł Semmler - „Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Gibasiewicz – „Baśń o perle”, „Wyprawa Endoasa”; Izabella Klebańska – „Jadzia”; Łukasz Modelski – „Mała historia kuchni. Dzieje się je”; Zofia Stanecka „Żółwik z oceanu”; Paweł Wakuła „Jajecznica Kolumba” ; „12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej. Zachęcamy także do obejrzenia filmików z nagraniem czytania polecanych baśni Anny Gibasiewicz - fragmenty „Baśni o perle” i „Wyprawy Endoasa” czyta autorka: https://www.youtube.com/watch?v=mxLbhJHcy_g https://www.youtube.com/watch?v=8vOm437xiQU
data publikacji: 2020-09-09 15:43
 
BALLADYNA W CHOJNOWIE
W ramach „Narodowego Czytania 2020” postanowiono przypomnieć „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W Chojnowie, w związku z epidemią covid-19, „Narodowe Czytanie” przybrało specyficzną formułę. O udział poprosiliśmy uczniów klas siódmych lokalnych szkół podstawowych, a każda z występujących przed kamerą osób musiała zmierzyć się z trudnym wyzwaniem wcielenia się w co najmniej dwie postaci. Rekordzistka kreuje ich bodaj sześć. Wszystko dla zachowania bezpieczeństwa młodych wykonawców. Efekty ich prac przed Państwem. „BALLADYNA W CHOJNOWIE” przy okazji prezentuje kilka miejskich plenerów. Sceny kręciliśmy w Parku Piastowskim, nad Stawem Miejskim oraz w lapidarium Muzeum Regionalnego. Zapraszamy do specyficznej lektury fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego, które czytają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4: Natan Chęciński, Paulina Fudala, Aleksandra Orłowska, Magda Mroczko, Hanna Perchaluk, Amelia Ratman, Julia Kamińska, Milena Gil, Agnieszka Czarna, Marcel Guściora, Michał Piróg, Julia Grzech, Hanna Socha, Bartosz Ptasznik. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Zakładka na naszej stronie - Filmy:
data publikacji: 2020-09-05 11:53
 
Od 7 września zmiana godzin otwarcia biblioteki
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach. Ze względu na ograniczenie transmisji koronawirusa, konieczne jest wprowadzenie takich zasad świadczenia usług bibliotecznych, by zarówno Czytelnicy, jak i pracownicy Biblioteki mieli poczucie bezpieczeństwa. Od 7 września 2020 r. nastąpi zmiana godzin otwarcia biblioteki. Szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki:
data publikacji: 2020-09-04 11:03
 
Narodowe Czytanie 2020: Juliusz Słowacki BALLADYNA
Zapraszamy na Narodowe Czytanie - Juliusz Słowacki BALLADYNA. W Narodowym Czytaniu w Chojnowie uczestniczyć będą mieszkańcy miasta – w formie bezpośredniej i on-line. Zrealizowany zostanie film prezentujący czytanie fragmentów „Balladyny” przez uczniów klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. Nagrania będą wykonywane w plenerze, w wybranych miejscach stanowiących odpowiednią scenografię do czytanych fragmentów. Film „Balladyna w Chojnowie” zostanie opublikowany w Internecie 5 września - w dzień Narodowego Czytania na stronach: biblioteka.chojnow.eu, moksir.chojnow.eu, facebook.com/domkulturychojnow. W ramach akcji Narodowe Czytanie odbędzie się także 9 września czytanie „Balladyny” w dowolnych formach we wszystkich szkołach: Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4 i Powiatowym Zespole Szkół. Aktywni uczestnicy Narodowego Czytania otrzymają nagrody książkowe opatrzone stemplem okolicznościowej pieczęci przysłanej z Kancelarii Prezydenta RP. Taki stempel będą mogli otrzymać również mieszkańcy – na własnych egzemplarzach „Balladyny”. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Partnerzy: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.
data publikacji: 2020-08-25 08:24
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4 | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki