Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wynalazek na piątkę z plusem!

„Powiedział mi kiedyś tata/ I miał, jak się zdaje, rację,/ Że największym wynalazcą wszechświata/ Był ten,/ Co wynalazł Wakacje” Tymi słowami wiersza "Wynalazek na piątkę z plusem" Ludwika Jerzego Kerna 26 czerwca br. zakończyliśmy przedwakacyjne spotkanie „Lato, lato, co ty na to” w Bibliotecznej Akademii Malucha. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na temat pory roku, jaka teraz jest, czyli lata. Jakie lato ma kolory oraz co możemy smacznego zjeść z drzewa lub z krzaczka. Zrywaliśmy także w podskokach czereśnie w sadzie, piekliśmy babki z ciasta dla całego miasta. Wyruszyliśmy do naszego ogródka bibliotecznego, by i tam się pobawić. I namalować kolorową pracę plastyczną. A na zakończenie zajęć odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz pamiątkowych książeczek. Kolejny rok akademicki w BAM zaliczony!

2019-07-24 15:52

Biblioteczka malucha

Przedwakacyjne zajęcia czytelnicze w Miejskim Żłobku Słoneczko, które odbyły się 18 czerwca br., to zaprezentowanie dzieciom krótkich opowiadań o zwierzętach. Na początku spotkaliśmy się z małą myszką, która schowała się w dziurze przed rudym kotem. Koś jednak musiał zaprowadzić porządek i był to piesek. Z małym pieskiem Spotem szukaliśmy zwierzątek, które mieszkają na wsi. Na koniec książkowych prezentacji były zagadki. Kto ma nos jak wąż? Kto jest tysiąc razy większy od rybki? Jakie zwierzęta zamieszkują dżunglę? A więc w naszej biblioteczce malucha znalazły się książeczki w sam raz dla ciekawych smyków: Bohdan Butenko – „Dziura”; Eric Hill – „Gdzie jest Spot?”, „Spot jedzie na wieś”, „Spot mówi dobranoc”; Jo Joof – „W dżungli”. A bardzo kolorowa praca plastyczna ze zwierzątkami, wykonana przez dzieci i opiekunów, była uwieńczeniem spotkania.

2019-07-23 15:32

Zapraszamy do konkursu fotograficznego „Sport i Czytanie”

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu związanym z projektem Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019 - konkursie fotograficznym "Sport i Czytanie" dla młodych czytelników i uczniów szkół z Dolnego Śląska do lat 16. Głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku. Przedmiotem konkursu są zdjęcia ukazujące oraz łączące dwie pasje: sport i czytanie. Zdjęcia w formacie jpg należy przesłać drogą elektroniczną na adres walizki@wbp.wroc.pl do dnia 18 października 2019 r. Regulamin konkursu i klauzula informacyjna dotycząca ewidencji uczestników wydarzeń, stanowiąca dopełnienie regulaminu:

2019-07-15 21:53

Konkurs plastyczny „Mój Mistrz literatury” - podziękowanie

Bardzo dziękujemy uczniom oraz nauczycielom z chojnowskich szkół podstawowych - Grażynie Klucznik, Elżbiecie Rusieckiej, Mirosławie Spes, Ewie Więcek, Ewie Wołoszyn - za pomoc w przeprowadzeniu I etapu konkursu plastycznego „Mój Mistrz literatury”. Konkurs został zorganizowany w ramach tegorocznej edycji dolnośląskiego projektu Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH. W I etapie - lokalnym - konkursu uczestniczyli: SP 3 - Krzysztof Bojczuk, Oliwia Buś, Hanna Giersok, Marta Jadach, Julia Jarosz, Angelika Kozioł, Zuzanna Kudelska, Martyna Łosińska, Hanna Markiewicz, Natalia Mazur, Jagoda Musiał, Dominika Potoczna, Aleksandra Więcław, Laura Ziembowska; SP 4 - Amelia Kruk, Martyna Myśliborska, Hanna Perchaluk, Natalia Roznowska. Do II etapu konkursu zakwalifikowano prace Marty Jadach i Hanny Markiewicz z SP 3 oraz Martyny Myśliborskiej z SP 4. Hanna Markiewicz zdobyła nagrodę główną w kategorii kl. IV-VI za pracę: Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród". Wyróżnienia w I etapie konkursu otrzymali wszyscy pozostali uczestnicy chojnowskich eliminacji. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

2019-07-11 22:58

Warto przeczytać w lipcu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Maria Konwicka – „Byli sobie raz”; Haruki Murakami – „Śmierć komandora T. 1. Pojawia się idea”, „Śmierć komandora T. 2. Metafora się zmienia”; Artur Owczarski – „Droga 66. Droga matka - o historii, legendzie, podróży” ; Piotr Stelmach – „ Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”; Ewelina Karpińska-Morek, Agnieszka Was-Turecka i in. – „Teraz jesteście Niemcami: wstrząsające losy zrabowanych polskich dzieci” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Karolina Bąkowska, Asia Gwis – „Niesamowity Wszechświat”; Justyna Bednarek – „Banda Czarnej Frotte: skarpetki powracają! ”; Peter Kavecky, Adrian Macho – „Gerda: historia wieloryba”; Marta Krasowska - „Banda niematerialnych szaleńców”; Emily Winfield Martin - „Kiedy na Ciebie patrzę”; Monika Utnik-Strugała, Małgosia Piątkowska – „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2019-07-04 15:19


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki