Katalog on-line

Aktualności

Bal karnawałowy
"W karnawale wszyscy urządzają bale.To tradycja bardzo stara - strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali, zgromadzeni na tej sali." Tym powitaniem zachęcamy naszych najmłodszych uczestników Bibliotecznej Akademii Malucha do zabawy karnawałowej, która odbędzie się 18 stycznia o godzinie 11.00 w naszej bibliotece.
data publikacji: 2017-01-09 14:28
 
Warto przeczytać w styczniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Natacha Henry - „Uczone siostry : rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich”; Bartosz Michalak - „Wajda : kronika wypadków filmowych”; Jagoda Miłoszewicz - „Chata Magoda : ucieczka na wieś”; Sylwia Mróz - „Pejzaż bez kolców : Meksyk słońcem malowany”; Malwina Wrotniak - „Tam mieszkam : życie Polaków za granicą ”; Malala Yousafzai - „To ja, Malala : historia pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji ” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Peter Carnavas - „O dzieciach, które kochają książki”; Anna Czerwińska-Rydel - „Planety pana Mikołaja : o wielkim astronomie”; Tom Justyniarski - „Psie troski czyli O wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”; Katarzyna Marciniak - „Moja pierwsza mitologia” Księga I i Księga II; Szymon Radzimierski - „Dziennik łowcy przygód : extremalne Borneo”; Zofia Stanecka - „W kraju Polan : o dawnej Polsce”; Irene Venturi - „Ale odkrycie! Historie elektryzujących pomysłów”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2017-01-09 11:50
 
Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!
data publikacji: 2016-12-23 13:58
 
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki i świąteczne lampiony
W bibliotece Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie 19 grudnia odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Uczestniczyli w nich klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół wraz ze swoimi koordynatorami szkolnymi – Lucyną Olszewską, Małgorzatą Graban i Ewą Wołoszyn. Zajęcia poprowadziła Joanna Więcław, nauczyciel przedmiotów hotelarskich. Pod jej kierunkiem powstały oryginalne świąteczne lampiony. I choć tym razem nie rozmawialiśmy o lekturze, zabawa była przednia. Na koniec warsztatów ustaliliśmy, że za rok znowu się spotkamy. Już teraz jesteśmy ciekawi, co będziemy robić na tych niebanalnych warsztatach.
data publikacji: 2016-12-23 13:19
 
Choinki na Boże Narodzenie
Czas przedświąteczny to także czas specjalnego przystrojenia naszego domu. Na zajęciach plastycznych „Dekoracje Bożonarodzeniowe”, które odbyły się 17 grudnia, zapanował prawdziwy choinkowy szał. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały choinki m. in. z kolorowych serwetek i makaronu. Te piękne dekoracje można oglądać teraz w bibliotece. Zapraszamy!
data publikacji: 2016-12-23 13:02
 
<< nowsze | 91  | 92  | 93  | 94  | 95 | 96  | 97  | 98  | 99  | 100  | 101  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki