Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Pożegnanie lata

Czas wakacyjnych podróży już za nami. Żegnamy gorące kąpiele, wędrówki górskie i nadmorskie plaże. Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników wraz z opiekunami na bezpłatne zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha, gdzie wraz z motylkami 25 września o godz.11.00 pożegnamy gorące lato.

2019-09-13 14:07

"Zamki i pałace" - wystawa malarstwa Jadwigi Stopy

Zapraszamy do Galerii Młodych na drugą już wystawę chojnowianki- Jadwigi Stopy. Po raz pierwszy autorka zaprezentowała swoje prace w naszej bibliotece w 2016 roku na wystawie "Skrzydlate i kudłate", gdzie skupiła się przede wszystkim na portretach zwierząt. Tym razem zaprasza nas do obejrzenia swoich nowych obrazów przedstawiających zamki i pałace Dolnego Ślaska, ale nie tylko... Wernisaż wystawy odbędzie się 19 września 2019 r. o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy na kolejną malarską ucztę!

2019-09-13 13:49

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanej do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Informacja prasowa Instytutu Książki: Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”! Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

2019-09-03 11:44

Zapraszamy do konkursu fotograficznego "Sport i Czytanie"

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu związanym z projektem Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019 - konkursie fotograficznym "Sport i Czytanie" dla młodych czytelników i uczniów szkół z Dolnego Śląska do lat 16. Głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku. Przedmiotem konkursu są zdjęcia ukazujące oraz łączące dwie pasje: sport i czytanie. Zdjęcia w formacie jpg należy przesłać drogą elektroniczną na adres walizki@wbp.wroc.pl do dnia 18 października 2019 r. Regulamin konkursu i klauzula informacyjna dotycząca ewidencji uczestników wydarzeń, stanowiąca dopełnienie regulaminu:

2019-09-03 10:17

Wakacje z "b@jkami” Marcina Pałasza

Podczas drugiej części wakacyjnych spotkań w bibliotece, które odbyły się od 5 do 9 sierpnia 2019 r., było twórczo i wesoło. Zajęcia odbywały się pod hasłem : Takich bajek jeszcze nie czytaliście! „b@jki” Marcina Pałasza. I tak zagościła u nas „Złota rybka”, „Królewna Śmieszka”, „Zielony kapturek”, „Smok(pod)wawelski” i „Baba Dżaga”. Dzieci chętnie słuchały bajek, aby potem ochoczo zabrać się do wspólnej pracy w grupach. Każdego dnia powstawały kolorowe wyklejanki i postacie z papierowych rolek przedstawiające bohaterów przeczytanej lektury. Część tych prac wystawiona jest obecnie na wystawie w Galerii Młodych oraz Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Na koniec bajkowego tygodnia zabawiliśmy się w teatr. Dzieci w zespołach tworzyły scenariusze „pomieszanych bajek” i każdy zespół wystąpił w miniteatrze ze swoim przedstawieniem. Było dużo śmiechu, ale też podziwu dla pomysłowości scenarzystów. Oprócz zajęć plastycznych, które w tym roku sprawiały uczestnikom najwięcej przyjemności, hitem sierpniowych zajęć była też zabawa z misiem. Ale szczegóły pozostawmy w tajemnicy...

2019-08-21 15:20


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki