Katalog on-line

Aktualności

Zamek Czocha – mity, legendy i fakty
17 marca gościliśmy Piotra Kucznira – regionalistę i publicystę, autora książki „Tajny zamek Czocha : od mitów i legend po fakty”. Podczas pokazu multimedialnego (zdjęcia, nagrania dźwiękowe, fragmenty filmów) przedstawił m. in. hipotezy o powstaniu zamku, losy jego ostatniego właściciela Ernsta Guetschowa i rozmach dużej przebudowy obiektu na początku XX w. Zwrócił uwagę na wyposażenie Czochy – stojące do dzisiaj armaty, maszynę chłodzącą „Autofrigor” odsłoniętą w podziemiach, aparat tlenowy firmy Magirus i inne nowinki techniczne. Książka Piotra Kucznira odsłania kilka tajemnic zamku nad jeziorem Leśniańskim, znanym chociażby z komedii filmowej Tadeusza Chmielewskiego „Gdzie jest generał...”. Warto ją przeczytać, bo autor prezentuje w niej informacje pozwalające na nowe spojrzenie na zamek i historie z nim związane. Warto też wybrać się na Czochę, jeden z najciekawszych zabytków Dolnego Śląska.
data publikacji: 2017-03-27 15:20
 
Historia żółtego kurczątka
29 marca o godz.11.00 zapraszamy uczestników Bibliotecznej Akademii Malucha na przedstawienie „Historia żółtego kurczątka”, z którego dowiemy się, komu potrzebne są Wielkanocne Święta.
data publikacji: 2017-03-20 14:59
 
Spotkanie autorskie z Czesławem Kowalakiem: Sztandary Ziemi Legnickiej
Zapraszamy na spotkanie z Czesławem Kowalakiem, autorem książki „Sztandary Ziemi Legnickiej (1945-2016)”: 23 marca, godz.11.00. Czesław Kowalak – magister historii, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od prawie 60 lat nieprzerwanie związany życiem i działalnością społeczno-zawodową z Legnicą. Laureat w 2005 r. Nagrody Miasta Legnicy. Jako historyk regionalista realizował swoje pasje badawcze w zakresie powojennych dziejów Legnicy. W jego bogatym dorobku znajduje się ponad 50 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Udzielał się społecznie w licznych stowarzyszeniach. Od 1959 r. założyciel i członek władz w Towarzystwie Przyjaciół Nauk w Legnicy, obecnie Honorowy Prezes TPN.
data publikacji: 2017-03-17 14:39
 
Technologia w kieszeni
W ramach cyklu "Komputerowy Świat dla Każdego" zapraszamy dorosłych na bezpłatne zajęcia "Technologia w kieszeni. Praktyczne zastosowania" - 22 marca, godz.16.00. Spotkanie prowadzić będzie informatyk p. Arkadiusz Rybczyński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Działu dla Dorosłych (tel. 76 818 83 46), ilość miejsc ograniczona.
data publikacji: 2017-03-10 16:07
 
Warto przeczytać w marcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Przemek Corso - „Podziemne miasto”; Przemek Corso - „Miasto złodziei”; C.W. Gortner - „Spisek Tudorów”; Charlotte Krüger - „Mój dziadek fałszerz”; Krzysztof Tomasik - „Grażyna Hase : miłość, moda, sztuka” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Maria Galewska-Kustra - „Pucio mówi pierwsze słowa”; „Oczami maluszka : zawieszka”; „Prawda czy fałsz?”; Zofia Stanecka - „Rycerzem być: jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach”; Barbara Stolarczyk - „Listonosz Ernest i historia pewnego listu”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2017-03-09 08:38
 
<< nowsze | 86  | 87  | 88  | 89  | 90 | 91  | 92  | 93  | 94  | 95  | 96  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki