Katalog on-line

Aktualności

Światowy Dzień Czytania Tolkiena
Witajcie: Mae govannen! The Tolkien Society w 2003 roku ogłosiło 25 marca Światowym Dniem Czytania Tolkiena. W tym czasie wielbiciele J. R. R. Tolkiena organizują różne wydarzenia np. spotkania, festiwale, konkursy, które są związane z jego twórczością. W Chojnowie już po raz trzeci będziemy obchodzić Dzień Tolkiena organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz szkoły podstawowe i gimnazja. W ramach obchodów odbędzie się spotkanie w dniu 30 marca oraz przeprowadzony zostanie konkurs „Bitwa o Śródziemie”. Informacja: Anna Kopyra – moderator Dyskusyjnych Klubów Książki przy MBP, tel. 76 818 83 46. Zapraszamy! Regulamin konkursu „Bitwa o Śródziemie”:
data publikacji: 2017-03-08 12:57
 
Zapraszamy na wystawę Krzysztofa Wyskockiego „W naszych ogrodach”
Za oknem jeszcze nie widać wiosny, a w naszej Galerii Młodych zakwitły już pierwsze wiosenne kwiaty. I nie tylko wiosenne, bo zdjęcia Krzysztofa Wyskockiego przedstawiają ogród czerech pór roku. Otwarcie tej malowniczej wystawy odbyło się 3 marca. Autor, wieloletni działacz Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Północ” w Chojnowie, przedstawił historię ich powstania i opowiedział o swoich pasjach - fotografowaniu i uprawie roślin. Do jego ogrodniczych sukcesów można zaliczyć m.in. uprawę roślin owadożernych. Na wernisażu obecni byli także członkowie zarządu ROD „Północ”, były gratulacje i podziękowania. W ubiegłym roku Polski Związek Działkowców obchodził jubileusz 35.lecia, a w tym obchodzony będzie 120.lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce. Wystawa potrwa do końca marca. Zapraszamy, zwłaszcza miłośników przyrody, do obejrzenia tych pięknych zdjęć.
data publikacji: 2017-03-08 09:39
 
Na urodzinach Marchewki
22 lutego w Bibliotecznej Akademii Malucha pojawiała się wystrojona Marchewka i zaprosiła wszystkich gości tymi słowami: „Dzisiaj moje urodziny /czas zaprosić więc jarzyny/ witaminki w koszyk zebrać /i zatańczyć i zaśpiewać”. Po przywitaniu z solenizantką wszyscy zaśpiewaliśmy „100 lat” i z wielkim zapałem tańczyliśmy razem z Marchewką do jej ulubionej piosenki ”Urodziny Marchewki”. Pani Marchewka dla naszych gości przygotowała wiele atrakcji, m.in. wyścigi marchewek, smakowite zagadki, wyliczanki oraz marchewkowe pole. Na zakończenie naszej uroczystości dzieci wykonały wesołą laurkę dla solenizantki.
data publikacji: 2017-03-07 15:06
 
Słucham, czytam, tworzę
Ferie z Biblioteką już za nami, ale zacznijmy od początku. Nasze zajęcia pt. „Słucham, czytam, tworzę” - prowadzone od 13 do 17 lutego - rozpoczęły się zabawą integracyjną. Potem była nauka tańca „Sip Simeon”, który towarzyszył nam przez cały tydzień. Zainspirowani opowiadaniem „Gruffalo” Julii Dolnadson i Axela Schefflera tworzyliśmy też niesamowitą postać z różnych materiałów plastikowych. Kolejny dzień to „Wesołe Walentynki”. Po przeczytaniu opowieści „Zawiłości miłości” Doroty Gellner dzieci wykonywały serduszkowe walentynki oraz wesoło bawiły się na zabawie karnawałowej. W środku tygodnia zorganizowaliśmy warsztaty. Najpierw „Słucham, tworzę, ilustruję”, warsztaty ilustracji i opowiadania Kamishibai prowadzone przez Zofię Piątkowską - Wolską z Wydawnictwa Tibum. Uczestnicy, po wysłuchaniu opowiadania „Lew w Paryżu” Beatrice Alemagna, analizowali przeczytaną historię i tworzyli kartę ilustracyjną Kamishibai ze swoim autorskim zakończeniem. A następnego dnia wzięli udział w warsztatach przygotowanych na podstawie materiałów Akcji „Czytam Sobie”. Główną bohaterką spotkania była młoda wilczyca Szarka. Na zakończenie ferii zaplanowaliśmy obchody Światowego Dnia Kota i nie mogło się obejść bez naszych pupili. Były kocie grzbiety, kocie mruczanki, koci tor przeszkód oraz mini konkurs na kocią piosenkę. Wszystko uwiecznione zostało na obrazkach, oczywiście z czarnym kotem, które można było podziwiać na wystawie w bibliotece.
data publikacji: 2017-03-06 14:10
 
IBUK Libra dla Ciebie
Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z kilkudziesięcioma bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku uczestniczy w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku", polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i bezpłatnie przeglądać katalog wybranych publikacji na platformie libra.ibuk.pl i czytać je - bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki. Obecnie nasza propozycja to około 3000 e-booków. W dniach od 6 do 10 marca 2017 (oprócz środy – 8 marca) biblioteka przeprowadzi specjalną akcję „IBUK Libra dla Ciebie” zachęcającą do korzystania z tych zbiorów. W Dziale dla Dorosłych, na dodatkowym stanowisku komputerowym, będzie można dowiedzieć się szczegółowo jak korzystać z platformy IBUK Libra - zapraszamy!
data publikacji: 2017-02-27 15:25
 
<< nowsze | 87  | 88  | 89  | 90  | 91 | 92  | 93  | 94  | 95  | 96  | 97  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki