Katalog on-line

Aktualności

Z książką na walizkach 2017: konkurs „A to historia!
Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie plastyczno-literackim „A to historia!” zorganizowanym z okazji XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „A to historia! Dolnośląskie spotkania z książka na walizkach”. Głównymi organizatorami konkursu są: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press. Tematyka: opowieść nawiązująca do historycznych zdarzeń z dziejów rodziny, miejscowości bądź regionu. Uczestnicy konkursu: młodzi czytelnicy bibliotek oraz uczniowie szkół biorących udział w projekcie „Z książką na walizkach 2017”. Kategorie wiekowe: dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. Typ pracy: komiks lub historyjka obrazkowa. Termin: do 22 maja 2017 r. Szkolni koordynatorzy konkursu: SP nr 3 - Ewa Więcek, SP nr 4 - Elżbieta Rusiecka, Gimnazjum nr 1 - Ewa Wołoszyn, Gimnazjum nr 2 - Lucyna Spes. Regulamin konkursu:
data publikacji: 2017-04-14 13:24
 
URODZINY ULUBIONYCH BOHATERÓW LITERACKICH
23 kwietnia 2016 r., w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Wrocław rozpoczął roczną kadencję jako Światowa Stolica Książki UNESCO. W ramach tego przedsięwzięcia podejmowane były liczne inicjatywy związane z promocją książki i czytelnictwa. Rok temu Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zaprosiła wszystkie dolnośląskie biblioteki do uczestnictwa w „PRZYJĘCIU DLA KRÓLOWEJ KSIĄŻKI”, a obecnie zaprasza do akcji - „URODZINY ULUBIONYCH BOHATERÓW LITERACKICH”. To wydarzenie związane jest ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich oraz pożegnaniem Światowej Stolicy Książki UNESCO. Podobnie jak w ubiegłym roku, MBP w Chojnowie przyłączyła się do wspólnej inicjatywy. Zapraszamy dzieci i rodziców na zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha „URODZINY ULUBIONYCH BOHATERÓW LITERACKICH: Muminki” – 26 kwietnia o godz.11.00. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2017-04-14 12:33
 
Od bajki do bajki
Projekt „Od bajki do bajki”: cykl przedsięwzięć promujących polską literaturę dla dzieci – bajki. Jest skierowany do dzieci, ma pobudzać i rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz aktywność twórczą w oparciu o literaturę. W ramach projektu, od kwietnia do listopada 2017 r., przeprowadzone będą różnorodne działania czytelnicze, literackie i artystyczne: warsztaty, spotkania autorskie, zajęcia „Bajki pod Słoneczkiem”, konkursy, przedstawienie teatralne. Program realizowany w szerokiej współpracy z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2. W szkołach podstawowych zostali powołani koordynatorzy – nauczyciele bibliotekarze: Ewa Więcek, Elżbieta Rusiecka. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
data publikacji: 2017-04-11 13:12
 
Żółte kurczątko w Bibliotecznej Akademii Malucha
Uczestnicy Bibliotecznej Akademii Malucha obejrzeli 29 marca przedstawienie „Historia żółtego kurczątka”, z którego dowiedzieli się, co przytrafiło się małemu kurczątku na wiejskim podwórku. Wspólnie z kurczątkiem dzieci, rodzice i dziadkowie ochoczo wzięli udział w różnych zabawach tanecznych, plastycznych i zręcznościowych. „Taniec kurcząt”, „Pisanka”, „Zajączki, zajączki” to niektóre z propozycji na naszym wiosennym spotkaniu.
data publikacji: 2017-04-10 10:44
 
Spotkanie autorskie z Czesławem Kowalakiem
23 marca odbyło się spotkanie autorskie z Czesławem Kowalakiem, który do Chojnowa przyjechał ze swoją najnowszą książką „Sztandary Ziemi Legnickiej (1945-2016)”. Podczas wykładu połączonego z pokazem multimedialnym znany działacz i regionalista omówił sztandary z Legnicy i powiatu legnickiego (ze szczególnym uwzględnieniem miasta i gminy Chojnów): służb mundurowych, partii i stronnictw politycznych, związków zawodowych, kombatanckie, harcerskie, cechowe, stowarzyszeń łowieckich oraz innych organizacji i instytucji. W spotkaniu uczestniczyli m.in. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Książkę Czesława Kowalaka opisującą 132 sztandary, które stanowią materialne świadectwo życia społecznego i gospodarczego w powojennej historii Ziemi Legnickiej, posiadamy w naszych zbiorach – polecamy i zapraszamy.
data publikacji: 2017-04-10 09:56
 
<< nowsze | 85  | 86  | 87  | 88  | 89 | 90  | 91  | 92  | 93  | 94  | 95  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki