Katalog on-line

Aktualności

Quiz "Książka z kluczem" - 10
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Joseph Conrad - "Jądro ciemności", 2. Mia Couto - "Ostatni lot flaminga", 3. Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-15 13:50
 
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Literackie zgadywanki
Zapraszamy naszych młodszych czytelników do odgadnięcia 10. zagadek literackich, których rozwiązanie zamieścimy niebawem na naszej stronie internetowej. Propozycje zagadek zaczerpnęliśmy z książki „Materiały metodyczne do pracy z dziećmi"/ zebrała i oprac. Elżbieta Rychlicka, Maria Stemplowska - wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legnicy. Jakim środkiem transportu wędrowali bohaterowie tych książek?
data publikacji: 2020-05-14 21:32
 
Quiz "Książka z kluczem" - 9
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Patricia Briggs - "Żar mrozu", 2. Marcin Kaleta – „Krzysztof Piątek. Gole, które cieszą", 3. Ioana Parvulescu - "Życie zaczyna się w piątek" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-13 15:57
 
Podziękowania dla PUHP EKSPORT IMPORT Czesław Piątek
Bardzo dziękujemy Panu Czesławowi Piątkowi, właścicielowi chojnowskiej firmy PUHP EKSPORT IMPORT Czesław Piątek, za bezpłatne przekazanie opakowań kartonowych, które są niezbędne - po otwarciu biblioteki - do zapewnienia odpowiedniej obsługi czytelników. (grafika do informacji: https://pixabay.com/pl/illustrations/karton-pude%C5%82ko-magazyn-adobe-3335546/ )
data publikacji: 2020-05-12 13:13
 
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: podsumowanie kwietniowej odsłony quizu „Książka z kluczem” i filmowa relacja z losowania nagród
8 maja br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbyło się pierwsze losowanie nagród w quizie „Książka z kluczem". Nagrody, czyli e-karty prezentowe Empiku o wartości 50,00 zł , otrzymują: Izabela Grządkowska, Anna Łukawiecka i Emilia Mazurkiewicz. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy zainteresowanych na majowe edycje konkursu. Filmowa relacja z losowania nagród (zakładka na naszej stronie - Filmy): http://www.biblioteka.chojnow.eu/ksiazka_z_kluczem_-_losowanie,f2128,p1,fk.html ***Zadanie uczestników quizu to znalezienie klucza, który łączy 3 wymienione książki. W kwietniu 2020 r. ogłosiliśmy 5 edycji quizu. Ogółem otrzymaliśmy 17 e-maili z odpowiedziami, w tym 12 było prawidłowych. Kwietniowe zadania quizowe wraz z rozwiązaniami:
data publikacji: 2020-05-11 20:36
 
<< nowsze | 5  | 6  | 7  | 8  | 9 | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki