Katalog on-line

Aktualności

Galeria Pomysłów: Biedroneczka Siedmiokropka
Biedroneczko, leć do nieba.... Do naszej Galerii Pomysłów przyleciały dwie biedronki. Do Was też mogą przylecieć, tylko potrzebne są chęci i trochę różnych materiałów: klej , nożyczki, ołówek, cyrkiel oraz papier czarny i czerwony, no i oczywiście oczka. Na czerwonej kartce rysujemy cyrklem koło o dowolnej wielkości. Na czarnej również kolo, takiej samej wielkości i dodajemy jeszcze jedno mniejsze, które będzie głową biedronki. Po wycięciu głowę odginamy i przyklejamy oczka. Z drugiej czerwonej kartki wycinamy 8 pasków o szerokości około 1,5 cm. Paski przyklejamy na przemian do czerwonego kółka i powstałą kopułę naklejamy na czarny kontur. Potrzebne nam będą jeszcze kropeczki, więc rysujemy siedem kółeczek, wycinamy i przyklejamy na biedronce, żeby była prawdziwą Siedmiokropką. Oczywiście nasza biedronka będzie bardzo ucieszona, gdy obok niej stanie jeszcze jedna, więc kochani - do dzieła!
data publikacji: 2020-06-30 14:15
 
Wakacje z Biblioteką on-line
Zapraszamy dzieci z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 7-12 lat do uczestnictwa w zajęciach „Wakacje z Biblioteką on-line”. W tym roku z powodu koronawirusa wakacyjne spotkania nie będą odbywać się w siedzibie biblioteki, ale zaglądajcie na naszą stronę internetową (www.biblioteka.chojnow.eu) i bądźcie z nami!
data publikacji: 2020-06-26 12:11
 
Od 22 czerwca zmiana godzin otwarcia biblioteki, prowadzenie zapisu nowych Czytelników
Od 21 maja 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach. Ze względu na ograniczenie transmisji koronawirusa, konieczne jest wprowadzenie takich zasad świadczenia usług bibliotecznych, by zarówno Czytelnicy, jak i pracownicy Biblioteki mieli poczucie bezpieczeństwa. Od 22 czerwca 2020 r. zmiana godzin otwarcia biblioteki, prowadzenie zapisu nowych Czytelników. Szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki:
data publikacji: 2020-06-19 12:35
 
Warto przeczytać w czerwcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Krzysztof Koziołek – „Nad Śnieżnymi Kotłami”; Anna Matwiejewa – „Przełęcz Diatłowa: tajemnica dziewięciorga” ; Grzegorz Musiał – „ Ja, Tamara”; Szymon Nowak – „Lekarz z Auschwitz: prawdziwa historia Józefa Bellerta, który zorganizował szpital dla prawie 5000 osób w największym obozie zagłady świata ”; Virgilia Sapieha „Amerykańska księżna: z Nowego Yorku do Siedlisk” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Sophie Anderson – „Dom na kurzych łapach”; Agnieszka Frączek – „Dziadki i dziatki, czyli o słowach starych i nowych”; Clive Gifford – „Historia kolorów”; Klaus Hagerup „O dziewczynce, która chciała ocalić książki”; Barbara Kosmowska „Gwiazda z pierwszego piętra”; Przemysław Wechterowicz „O pchle, co uczepila się kożucha”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-06-12 12:36
 
Galeria Pomysłów: Witrażowe motyle
Kolorowe motyle kojarzą nam się z latem, z ciepłem i z pachnącymi kwiatami. W naszej Galerii powstały witrażowe motylki i już usiadły na oknie, aby szybko, jeśli się je tylko otworzy, wylecieć na czerwcową łąkę. Aby wykonać takie motylki potrzebne będą kolorowe kartki ( w tym koniecznie jedna czarna), kolorowe bibułki, klej ,ołówek i nożyczki. Przydadzą się także małe nożyczki do paznokci. Korzystamy z szablonu lub sami rysujemy motyla na kartonie. Wycięty wzór odrysowujemy na czarnej kartce i wycinamy. Wycięte dziurki na skrzydełkach zaklejamy kolorową bibułą według swojego pomysłu. Motylki nie muszą być tylko czarne, jeśli tylko mamy fantazję, powstaną przepięknie kolorowe i ozdobią okna, tak jak w naszej bibliotece.
data publikacji: 2020-06-10 16:17
 
<< nowsze | 5  | 6  | 7  | 8  | 9 | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki