Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wernisaż wystawy Wojciecha Drzewickiego „Ekwador – Ameryka Południowa w pigułce”: 23.06.2023, godz. 18.00

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Wojciecha Drzewickiego „Ekwador – Ameryka Południowa w pigułce”: 23 czerwca 2023, godz. 18.00, wstęp wolny.

Dr Wojciech Drzewicki - podróżnik pochodzący z Chojnowa. Zawodowo związany z Uniwersytetem Wrocławskim, obecnie Zastępca Dyrektora ds. ogólnych w Instytucie Nauk Geologicznych.

Wystawę można obejrzeć w naszej Galerii Młodych do końca lipca.

2023-06-20 10:46

Zapraszamy na debatę „Zielone płuca Chojnowa, czyli jak kształtować zieleń mojego miasta?”

Z programu „Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, organizujemy otwartą debatę „Zielone płuca Chojnowa, czyli jak kształtować zieleń mojego miasta?”. Debata odbędzie się 21 czerwca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy wszystkich chojnowian do rozmowy na temat zieleni naszego miasta.

2023-06-16 12:54

Bajeczki, książeczki kolorowe są...

Tegoroczne Pasowanie na Czytelnika przedszkolaków odbyło się 7 czerwca, tradycyjnie w ramach obchodów Dni Chojnowa.
Rozpoczęło się spektaklem „Kot w butach” przygotowanym przez młodych aktorów ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3, pod kierunkiem Pani Magdaleny Książek. Zaproszeni mali goście z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę „Bajeczki, książeczki”. Potem trzy damy dworu - Rozalinda, Melinda i Marcelina - zaprosiły dzieci do prezentacji swoich wokalnych i tanecznych umiejętności.
Głównym punktem imprezy było Przyrzeczenie i Pasowanie. Przedszkolaki w bardzo uroczysty sposób obiecały książce, że będą ją szanować, kochać i krzywdy zrobić jej nie dadzą. Po akcie Pasowania każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Pasowanie na Czytelnika Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie prowadzi od 1993 roku. Przedszkolaki biorą udział w lekcjach bibliotecznych, na których poznają podstawową wiedzę o książce i bibliotece. Pasowanie na Czytelnika jest uroczystym zakończeniem tych spotkań.

2023-06-15 10:46

Wakacje z Biblioteką


Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na "Wakacje z Biblioteką".

Na wszystkie zajęcia, z wyjątkiem przedstawienia teatralnego, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Zapisów dokonują wyłącznie rodzice - w Dziale dla Dzieci i Młodzieży od 26.06.2023, tel. 76 818 83 46

Program:

2023-06-14 17:44

Wzorowy Czytelnik 2023

W tym roku Legnicka Biblioteka Publiczna wyróżniła tytułem Wzorowego Czytelnika 22 młode osoby, związane z bibliotekami Legnicy i powiatu legnickiego.
Na spotkaniu, które odbyło się 30 maja w siedzibie LBP, Chojnów reprezentowała Hanna Kryszczuk, uczennica kl. III a ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe - F. Bertrand, M. Leblond „Warszawa Piżamorama”.
Dzieci uczestniczyły również w pokazie mobilnego planetarium „Od zmierzchu do świtu” i warsztatach astronomicznych „Mapka nieba i gwiazdozbiory”. Pokaz i warsztaty przeprowadziło Centrum Edukacyjne Planeta Anuka.

2023-06-13 22:17


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki