Katalog on-line

Aktualności

Noc w Zaczarowanym Ogrodzie
Tradycyjnie, przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ odbywa się w Noc Świętojańską. Tym razem, w słoneczne popołudnie, spotkałyśmy się w Zaczarowanym Ogrodzie Eli. Tegorocznym hasłem przewodnim Nocy było: Słowianki. I dlatego nasze stroje były wariacją na temat, jak wyglądały dawniej Słowianki. Zabawę zaczęłyśmy, jak zwykle, od uwicia świętojańskich wianków. Kiedy już każda z nas miała na głowie cud - kwiecie, zasiadłyśmy do uczty. A były na niej przeróżne strawy i napitki, m.in. ostre języczki Dobrogniewy, paluszki Wołocha maczane w ziołach, skrzydlaty przysmak Mieszka, sałatka Kupały, źródlana woda Świętosławy czy miód chwackich wojów. Podczas biesiady toczyły się rozmowy na przeróżne tematy. Nie zabrakło dyskusji i o czerwcowej lekturze, którą była powieść Edmunda de Waala „Zając o bursztynowych oczach".
data publikacji: 2017-07-07 16:13
 
Od bajki do bajki: Bajki pod Słoneczkiem - „Mój tata”
Tato, tato coś Ci dam, jedno serce, które mam.. 23 czerwca, w Dzień Ojca, w Żłobku Miejskim w Chojnowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”. Z wielkim zainteresowaniem dzieci z grupy Tygrysków i Misiów wysłuchały opowiadania „Mój tata”, które napisał Anthony Browne. Potem wzięły udział w zabawie ”Stary niedźwiedź mocno śpi”. Z okazji Dnia Ojca maluchy wykonały wspólną, wielką i kolorową laurkę dla tatusiów. Wspólnie mówiliśmy też wierszyk, którego dzieci nauczyły się specjalnie na to święto: „Tato, tato coś Ci dam, jedno serce, które mam. A w tym sercu cały świat, tato, tato żyj sto lat”.
data publikacji: 2017-07-07 15:27
 
Zwierzęta na wycieczce
22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok edukacji w Bibliotecznej Akademii Malucha. Na podstawie wiersza Ewy Piechny-Pietrzyk „Zwierzęta na wycieczce” przedstawiliśmy dzieciom, jak należy zachować się na jezdni i jak prawidłowo przechodzić przez pasy. Szczególną uwagę poświęciliśmy sygnalizacji świetlnej, którą nasze uczestniczki wyklejały z pomocą mamy i babci. Nie zabrakło też zabaw tanecznych i ruchowo-orientacyjnych. Zapraszamy na zajęcia w nowym roku akademickim - już we wrześniu!
data publikacji: 2017-07-07 13:30
 
Od bajki do bajki: konkurs pięknego czytania
W ramach projektu „Od bajki do bajki” w czerwcu 2017 r. przeprowadzony został konkurs pięknego czytania, który zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas III z chojnowskich szkół podstawowych. Teksty do czytania wybrano z bajek Justyny Bednarek, Anny Onichimowskiej i Marcina Pałasza – pisarzy, z którymi w maju 2017 r. odbyły się spotkania autorskie. Konkurs przeprowadzono w 2 etapach: pierwszy przygotowany przez bibliotekę szkolną oraz finał w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wkrótce zamieszczone zostaną sfilmowane prezentacje czytelnicze laureatów konkursu.
data publikacji: 2017-07-07 12:21
 
Jubileusz 10-lecia Galerii Młodych
6 czerwca 2007 r. odbył się pierwszy wernisaż w Galerii Młodych - pierwsza wystawa prac plastycznych uczniów chojnowskich szkół podstawowych i ogłoszenie wyników I edycji konkursu „Kształty i barwy mojego świata”. W ciągu dziesięciu lat w Galerii zorganizowano 90 różnorodnych wystaw, w tym 30 autorskich. Nie tylko prezentowano prace dzieci i młodzieży, ale wszystkich młodych duchem. Przeprowadzano także konkursy plastyczne, warsztaty, m.in. 5 edycji konkursu „Kształty i barwy mojego świata” i 2 edycje projektu edukacyjno-kulturalnego „Młodzi Tworzą Sztukę”. Wernisaż jubileuszowej wystawy „10 lat Galerii Młodych”, na której przedstawiono dotychczasowy dorobek działalności Galerii, odbył się 9 czerwca. Oprócz ekspozycji, w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Agnieszkę Tworzydło, koordynatora GM, zostały pokazane zdjęcia z wszystkich wystaw i działań. Miłym akcentem spotkania były m.in. podziękowania władz miasta oraz niespodzianka legnickiej artystki Danuty Danielewicz – jej wiersz w interpretacji Doroty Chopkowicz. Uczestniczący goście mogli też wysłuchać koncertu w wykonaniu wokalistki jazzowej Mai Kolanoś i pianisty Damiana Zybera. Ich występ „Muzyczne impresje” uświetnił święto Galerii Młodych.
data publikacji: 2017-07-06 10:32
 
<< nowsze | 74  | 75  | 76  | 77  | 78 | 79  | 80  | 81  | 82  | 83  | 84  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki