Katalog on-line

Aktualności

Nowy rok akademicki w BAM
Zajęciami pt. „Pożegnanie lata”, które odbyły się 25 września 2019 r., rozpoczęliśmy nowy rok akademicki w Bibliotecznej Akademii Malucha. Lato przyniosło nam tyle radości - nauczyło nas pływać, zbierać truskawki i jagody, wspinać się na drzewa. Czas rozpakować walizki, plecaki i pomyśleć o ciepłych ubrankach. Kolorowe motyle żegnały lato wierszami z „Antologii literatury dla najmłodszych” Anny Ożyńskiej-Zborowskiej, a kilka wesołych zabaw muzycznych takich jak: „Leśny pląs”, „Wietrzyk”,” Jedzie pociąg z daleka” także umiliło nasze spotkanie. Na zakończenie dzieci wraz z opiekunami wykleiły kolorowe skrzydełka i nimi przystrojone zatańczyły letni pożegnalny taniec.
data publikacji: 2019-11-07 13:34
 
Biblioteka Wielkiego Człowieka – filmowa seria Instytutu Książki
Instytut Książki zaprasza wszystkich internautów w zabawną podróż wśród bibliotecznych regałów z dwójką uroczych przedszkolaków. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęła się emisja czytelniczych virali. Seria obejmuje 10 krótkich filmów, których akcja rozgrywa się w bibliotece. Virale są publikowane w każdą środę na stronie "Mała książka - wielki człowiek" na Facebooku do końca roku. Materiały filmowe: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID
data publikacji: 2019-10-31 23:48
 
O Wandzie, co się nie utopiła, lecz Niemca swym pięknem ubiła...
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ zapraszają na wykład prof. dr hab. Stanisława Rosika pt. „O Wandzie, co się nie utopiła, lecz Niemca swoim pięknem ubiła… (z mistrza Wincentego Kadłubka wizji początków Polski)”. Prelekcja odbędzie się 7 listopada o godz. 17.00 w MBP. Prof. dr hab. Stanisław Rosik - zatrudniony w Instytucie Historycznym UWr, kierownik Pracowni Badań nad Najdawniejszymi Dziejami Europy Środkowej, Przewodniczący Stałego Komitetu Mediewistów Polskich.
data publikacji: 2019-10-31 10:33
 
Dotacja na zakup nowości z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała w 2019 roku dofinansowanie w kwocie 12 400 zł. Celem Priorytetu 1 jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.
data publikacji: 2019-10-29 17:10
 
Zamki i pałace Jadwigi Stopy
Piękne wrześniowe popołudnie... W Galerii Młodych przygotowania do kolejnego wernisażu. Tym razem to wystawa malarstwa. Na ścianach i sztalugach obrazy Jadwigi Stopy działającej w Gildii Artystów Chojnowa. Jeszcze tylko parę poprawek i można zaczynać. Otwarcie wystawy Jadwigi Stopy „Zamki i pałace” odbyło się 19 września 2019 r. Obrazy, przygotowane specjalnie na tę wystawę, przedstawiają zamki i pałace – w większości z Dolnego Śląska. Te, które przetrwały i nieistniejące już budowle namalowane na podstawie archiwalnych dokumentów, m.in. pałace w Chojnowie, Budziwojowie, Niedźwiedzicach, Rokitach oraz zamki w Chojnowie, Grodźcu i Kliczkowie. Na wystawie znalazły się też obrazy, których tematyka wiąże się z motywem ekspozycji – pokazują dworskie i baśniowe postaci oraz życie, które toczyło się wokół rezydencji. Na wernisażu autorka prac nakreśliła dzieje niektórych zaprezentowanych zabytków. Zaznaczyła, że głównym celem wystawy jest przybliżenie historii naszej okolicy. Opowiedziała też o innych swoich pasjach: pracach rękodzielniczych, śpiewaniu w chórze Skoranta i pisaniu wierszy. Pięknymi, własnoręcznie zrobionymi, czekoladowymi podarunkami podziękowała przedstawicielom lokalnych instytucji oraz przyjaciołom za wsparcie i pomoc. Po licznych gratulacjach uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na iście zamkową ucztę. To już druga odsłona prac Jadwigi Stopy w naszej bibliotece. W 2016 r. gościliśmy ją z wystawą „ Skrzydlate i kudłate”. Obecną można obejrzeć do końca października. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-10-23 16:47
 
<< nowsze | 19  | 20  | 21  | 22  | 23 | 24  | 25  | 26  | 27  | 28  | 29  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki