Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej 6-12 marca 2022

Książki, które nie szeleszczą, a gdy je przeglądamy nie poczujemy zapachu farby drukarskiej - także mają swoje święto. W tym roku Tydzień E-książki organizowany jest od 6 do 12 marca. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie oferuje bezpłatny dostęp do e-booków, m.in. IBUK Libra, Legimi. Kody dostępu do e-booków w  Legimi oraz IBUK Libra można otrzymać osobiście lub drogą mailową. Aby otrzymać kod drogą mailową należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com . W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. Zachęcamy do korzystania również z innych publikacji elektronicznych, m.in. Cyfrowa Biblioteka Narodowa POLONA (polona.pl). Nasza biblioteka oferuje także dostęp do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA umożliwiającej korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej (academica.edu.pl) – więcej informacji w zakładce na naszej stronie.

2022-03-05 20:38

Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną: spotkanie autorskie z Joanną Lamparską i promocja książki „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Lamparską i promocję książki „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów”: 16 marca 2022, godz.17.00, Dom Schrama (wstęp wolny, obowiązują zasady reżimu sanitarnego). Podczas spotkania będzie można zakupić książki autorki. *** Joanna Lamparska - autorka reportaży historycznych i licznych książek o tajemnicach związanych z Dolnym Śląskiem, przewodników po dolnośląskich zamkach, pałacach, podziemnych trasach turystycznych, lochach i jaskiniach. Od lat współpracuje m. in. z „National Geographic”, „Travellerem” i „Witaj w Podróży”. Prowadząca kanał "Dolnośląskie Tajemnice" na YT oraz program "Kup Pan Zamek". Oficjalna ambasadorka stowarzyszenia największych atrakcji Dolnego Śląska - Turystyczna Trzynastka. Pomysłodawczyni i dyrektor Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w Zamku Książ. Fundatorka i członek zarządu Fundacji Joanny Lamparskiej na rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia”. *** Spotkaniem z Joanną Lamparską rozpoczynamy cykl „Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną”.

2022-03-01 15:00

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca, w rocznicę rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość", obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów dotyczących antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, posiadamy m.in.: Jolanta Drużyńska „Wyklęte życiorysy”, Stanisław Krupa – „X Pawilon: wspomnienia AK-owca ze śledztwa na Rakowieckiej”, Angelika Kuźniak „Krótka historia długiej miłości”, Luiza Łuniewska – "Szukając „Inki”: życie i śmierć Danki Siedzikówny”, Stanisław Marat – „Zbrodnia: sprawa generała Fieldorfa – Nila”, Szymon Nowak – „Bitwy wyklętych”, Szymon Nowak – „Dziewczyny wyklęte”, Andrzej Pilecki – „Pilecki: śladami mojego taty”, Śnieżko Anna – „Żona wyklęta: kobieta, która kochała żołnierza niezłomnego”, David G. Williamson „Polski ruch oporu 1939 – 1947”.

2022-03-01 11:56

Od 1 marca zmieniają się godziny otwarcia czytelni

Od 1 marca br. zmieniają się godziny otwarcia czytelni. Szczegółowa informacja zamieszczona w zakładce COVID-19:

2022-02-28 22:56

Spotkanie z Wojciechem Drzewickim „Meksyk – w krainie piasku i kaktusów”

Aktualizacja z 28.02.2022: Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Drzewickim „Meksyk – w krainie piasku i kaktusów”, które odbędzie się 11.03.2022 r. o godz. 18.00 w Domu Schrama (wstęp wolny, reżim sanitarny). Spotkanie jest związane z wystawą fotograficzną „Meksyk – w krainie piasku i kaktusów” prezentowaną w naszej Galerii Młodych. Pochodzący z Chojnowa dr Wojciech Drzewicki, adiunkt Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i zarazem niestrudzony podróżnik, niejeden raz gościł już w bibliotece. Dwa lata temu, w lutym, rozpoczął swoją opowieść o Meksyku - krainie Majów. A po ostatniej podróży, a właściwie wyjeździe dydaktycznym ze studentami w listopadzie 2021 roku, na wystawie obejrzeć można fotografie z innych miejsc tego wielkiego kraju. Zapraszamy i na spotkanie, i na wystawę, która będzie czynna do połowy marca.

2022-02-23 13:40


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki