Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w lutym!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Jacek Cygan – „Odnawiam dusze ”; Un-su Kim –„ Likwidator”; Jelena Kostiuczenko – „Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji”; J. Robert Kudelski – „Złoto Wrocławia. Narodziny legendy”; Adam Zagajewski – „Prawdziwe życie” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Emilie Chazerand – „Brat ze słoika”; Roksana Jędrzejewska-Wróbel – „Pracownia Aurory”; Eric Linklater – „Wiatr z księżyca”; Isabel Minhos Martins – „Sto nasionek, które pofrunęły”; Marta H. Milewska – „Małe historie o wielkich marzeniach”; Kristina Naslund – „O zimie” Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-02-17 10:31
 
Dbaj o książkowy rozwój dziecka: zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w nowej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, który jest skierowany do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. Więcej informacji na: wielki-czlowiek.pl. W ramach kampanii powstała także piosenka. Utwór o tytule „Mała książka – wielki człowiek” napisał Igor Jaszczuk, a wykonał Mietek Szcześniak: https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/videos/534078147180379/; https://www.youtube.com/watch?v=rFxKrl1n550&feature=emb_title
data publikacji: 2020-02-14 16:17
 
Prelekcja dr. Wojciecha Drzewickiego "Meksyk. W krainie Majów"
Zapraszamy na prelekcję dr. Wojciecha Drzewickiego „Meksyk. W krainie Majów”: 21.02.2020, godz. 18.00. Wojciech Drzewicki – pochodzący z Chojnowa podróżnik, dr geologii, zastępca dyrektora ds. ogólnych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2015 r. otrzymał honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wojciech Drzewicki został doceniony za wieloletnią współpracę w zakresie wspierania działalności edukacyjno-kulturalnej MBP w Chojnowie i kreowanie jej pozytywnego wizerunku w środowisku lokalnym poprzez organizowanie spotkań i wystaw o charakterze podróżniczym, pobudzających do różnorodnej aktywności twórczej, rozwijania pasji i samorealizacji oraz integrujących mieszkańców Ziemi Chojnowskiej.
data publikacji: 2020-02-13 10:04
 
I Ogólnopolski Konkurs Małych Form Prozatorskkich "Inspirowani Tyrmandem"
Organizatorem I Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Prozatorskich „Inspirowani Tyrmandem” jest Biblioteka Publiczna Miasta Stołecznego Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek. Konkurs obejmuje krótkie formy prozatorskie (opowiadania, nowele, miniatury itp.) o dowolnej tematyce i objętości do 20 stron znormalizowanych. Teksty należy nadsyłać do 30.04.2020 r. Więcej informacji w Regulaminie dostępnym na stronie www.koszykowa.pl
data publikacji: 2020-02-13 09:29
 
Bałwankowa rodzina
Inscenizacją piosenki z płyty „Elementarz piosenki 13” do muzyki K. Kwiatkowskiej i do słów M. Głogowskiej ”Bałwankowa rodzina” rozpoczęliśmy 29 stycznia karnawałowy bal w Bibliotecznej Akademii Malucha. Zima jest bardzo szczodra i nasypała z chmur dużo śniegu. Jest go tak wiele, że aż trudno dzieciom iść. Muszą wysoko podnosić kolana przechodząc przez zaspy. Taką zabawą z elementami pantomimy bawiliśmy się z naszymi najmłodszymi czytelnikami. Było jeszcze wiele innych atrakcji związanych z zimą: gimnastyka bałwanków, nauka rymowanek o bałwankach, bitwa na śnieżki, rzut śnieżkami do celu. A zabawy karnawałowe takie jak taniec z balonikiem czy taniec na gazecie dostarczyły wiele radości również dorosłym. Uwieńczeniem zajęć stała się praca plastyczna - tym razem dzieci wraz z opiekunami wykleiły wspólnie bałwanka.
data publikacji: 2020-02-12 16:05
 
<< nowsze | 14  | 15  | 16  | 17  | 18 | 19  | 20  | 21  | 22  | 23  | 24  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki