Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warto przeczytać w kwietniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Liliana Fabisińska, Maria Fabisińska – „Jeszcze chwilę”; Liliana Fabisińska, Maria Fabisińska – „Warto poczekać”; Sanaka Hiiragi – „Fotograf utraconych wspomnień”; Katarina Kucbelova – „Czepiec”; Nikoletta Kula, Marcin Winkiel – „Polska z widokiem” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Kelly Barnhill – „Ogrzyca i dzieci”; Joanna Olech - „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!”; Marcin Przewoźniak, Kamil Pruszyński – „Mikołaj Kopernik. Geniusz, który wstrzymał Słońce”; Brandon Sanderson – „Alcatraz kontra Bibliotekarze. Piasek Raszida”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-04-24 13:05

Kalá, kalá – a może do Grecji?

Spotkania autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” odbyły się 17.04.2023 r. i uczestniczyli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.
Od Chojnowa Dionisios Sturis rozpoczął cykl spotkań autorskich ze swoją najnowszą książką „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”.
Okazało się, że młodym chojnowianom Grecja kojarzy się zazwyczaj z czystym morzem, ciepłem, białym kolorem czy też mitami i bogami. Pan Dionisios spróbował zabrać nas w niecodzienną podróż do tego kraju i bardzo ciekawie opowiadał o tym, czego zazwyczaj o Grecji nie wiemy. Że na przykład jest największym producentem gąbek, które wyławia się z wody na wyspie Simi. Że mieszkańcy żyjący na wyspie Ikaria słyną z długowieczności. Że Grecja składa się z sześciu tysięcy wysp, które dzieci próbowały policzyć na mapie. Z tych sześciu tysięcy wysp nasz gość zwiedził ponad dwadzieścia. Poznał ich kulturę i kuchnię, bo każda z wysp ma swoje obyczaje i potrawy.
Na spotkaniach dzieci miały także okazję poznać grecki alfabet, a nawet pisać w języku greckim. Mogły nauczyły się kilku zwrotów w tym języku, m.in. kalá, kalá, co oznacza - dobrze, dobrze, w porządku, okej.
Mieszkańcy tego ponad dziesięciomilionowego kraju kochają muzykę i tańce, mają świetną kuchnię i są bardzo gościnni. Można u nich nie tylko odpocząć, ale też dużo się nauczyć - zapewniał nasz gość. Warto więc z pewnością, nie tylko literacko, wybrać się do Grecji.
Na spotkaniach można było nabyć książkę autora, którą osobiście podpisywał.

Relacje ze spotkań również m.in. na stronach internetowych SP 3 i SP 4.

2023-04-22 14:20

Spotkanie autorskie dla dzieci z Anną Czerwińską-Rydel

W ramach Bliżej Książki 2023 - obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, organizowanych przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego - odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci z Anną Czerwińską-Rydel: 20 kwietnia, godz. 9.00. W spotkaniu będą uczestniczyć uczniowie chojnowskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.

Anna Czerwińska-Rydel - autorka książek dla dzieci i młodzieży, muzyk, pedagog. Pomysłodawczyni i twórczynii serii powieści biograficznych o wielkich Polakach. Napisała m.in.: "Tajemnica Matyldy", "Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie", "Wszystko gra", "Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku". Za swoją twórczość wielokrotnie nagrodzona.

2023-04-17 20:46

Spotkanie autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbędą się spotkania autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”: 17 kwietnia, godz. 9.00 i godz. 11.00. W spotkaniach będą uczestniczyć uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych - Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.

Dionisios Sturis - dziennikarz i pisarz, urodzony w Grecji, a wychowany w Polsce – w Chojnowie. Autor książek, m.in. „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, „Kalimera. Grecka kuchnia radości”. Laureat prestiżowych nagród.

2023-04-11 14:02

Wesołego Alleluja!


Wesołego Alleluja!

Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie

2023-04-07 14:15


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki