Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Dekoracje Wielkanocne

Na zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne”, 9 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, zrobiło się bardzo kolorowo i świątecznie. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla swoich najbliższych. A potem z wielką ochotą zabrały się do dalszej pracy – różnobarwnych palm wielkanocnych. Wykonane ozdoby uczestnicy takich świątecznych zajęć chętnie zabierają do domów tworząc w nich niepowtarzalny nastrój.

2022-04-15 11:38

Historia słowem malowana

Kilka miesięcy temu, jesienią 2021 roku w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie na wystawie „Kolory duszy” można było obejrzeć niezwykłe obrazy Aleksandry Anny Sikorskiej - dziesięcioletniej malarki pochodzącej z Góry (woj. dolnośląskie). Ola ma zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy. Z powodu pandemii nie udało nam się wtedy zorganizować wernisażu wystawy, ale postanowiliśmy wówczas, że w najbliższym możliwym czasie spotkamy się ponownie z Tatą Oli (organizatorem wystawy), aby mógł nam on opowiedzieć o swojej córeczce, która poprzez swoją sztukę kontaktuje się ze światem.

Wraz z poluzowaniem obostrzeń covidowych taka okazja nadarzyła się i 5 kwietnia 2022 r. spotkaliśmy się w Domu Schrama na wykładzie pt. „Historia słowem malowana” z dr. Dominikiem Sikorskim (Tatą Oli). Nasz gość, z wykształcenia geograf i historyk, to również od dziesięciu lat samoistny terapeuta, a przede wszystkim Tata swojej kochanej córeczki. W trakcie wykładu oprócz opisu trudnej, ale też i radosnej codzienności Pan Dominik przybliżył nam temat autyzmu, który pięknie się wkomponował w obchody - przypadającego 2 kwietnia - Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

2022-04-15 11:20

Wesołego Alleluja!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy życzą Pracownicy MBP w Chojnowie

2022-04-14 14:46

Bliżej Książki 2022 - I etap konkursu „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”

Powiatowy konkurs czytelniczy „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas” jest organizowany w ramach XXI edycji Bliżej Książki. Do uczestnictwa zostały zaproszone dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego. I etap konkursu, na podstawie książki „Pralnia pierza” Doroty Combrzyńskiej – Nogali, przeprowadziliśmy w Chojnowie 22 marca br. W naszym etapie uczestniczyło 8. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące treści opowiadań: Projekt, Śmierdząca sprawa, Słowo, Cyganicha. Jury oceniło prace konkursowe i postanowiło przyznać: 1 miejsce - Wiktorii Równanek (SP 3), 2 miejsce - Aleksandrze Moczydlak (SP 3), 3 miejsce - Julii Bobik (SP 4) oraz wyróżnienia dla: Antoniego Janeczko (SP 3), Mileny Musiał (SP3), Franciszka Piroga (SP 3), Ksawerego Mastalerza (SP 3) i Wojciecha Gorzyńskiego (SP 4). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Uczennice, które zajęły 1, 2 i 3 miejsce przechodzą do finału. Finał konkursu odbędzie się 27 kwietnia br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Trzymajmy mocno kciuki!

2022-04-14 12:07

Spotkanie autorskie z Romanem Husarskim - "Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej"

W 2022 roku Dyskusyjny Klub Książki w Chojnowie obchodzi 15 - lecie działalności. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych do świętowania naszego jubileuszu - 22 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Romanem Husarskim, autorem książki „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”. **** Roman Husarski - absolwent filmoznawstwa i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim, analityk Instytutu Boyma i doktorant w Instytucie Religioznawstwa UJ, członek Polskiego Towarzystwa Koreanistycznego. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i radiem TOK FM. Prowadzi bloga Włóczykij.

2022-04-13 10:58


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki