Katalog on-line

Aktualności

Wyprawa Świętego Mikołaja
19 grudnia br. z naszymi małymi czytelnikami z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie wybraliśmy się w podróż dookoła świata wraz ze Świętym Mikołajem. Dzieci z grupy Tygryski po wysłuchaniu opowiadania „Wyprawa Świętego Mikołaja” Marcello Conti z wielkim zaangażowaniem wyklejały przepiękną choinkę. Na choince nie zabrakło gwiazdek, bombek, aniołków i serduszek. Na zakończenie grudniowych zajęć z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” tradycyjnie zatańczyliśmy i bawiliśmy się w różne zabawy.
data publikacji: 2019-12-31 21:25
 
Kartki i stroiki świąteczne
Z okazji Świat możemy także udekorować nasze mieszkania. Ozdoby warto wykonać samodzielnie ii zadbać, aby prezentowały się niepowtarzalnie. W bibliotece 14 grudnia br. odbyły się zajęcia plastyczne, które miały na celu pokazanie kilku pomysłów na wykonanie kolorowych kartek świątecznych i stroików. Dzieci i dorośli wykorzystali swoją kreatywność i stworzyli wyjątkowe dekoracje. Może znalazło się dla nich miejsce na wigilijnym stole...
data publikacji: 2019-12-31 21:07
 
Nasze jubileuszowe czytanie – film z okazji 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie
Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem pracowników MBP w Chojnowie „Nasze jubileuszowe czytanie” - realizacja: Andrzej Urban, współpraca: Tadeusz Bijak. W filmie wystąpiły: Maria Niesłuchowska, Agnieszka Tworzydło, Marzena Luty, Halina Grządkowska, Anna Kopyra, Grażyna Stefanicka, Barbara Landzberg i Elżbieta Izworska. Zakładka "Filmy" na naszej stronie:
data publikacji: 2019-12-31 20:22
 
70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie
Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie świętowaliśmy 12 grudnia 2019 r. Świętowaliśmy radośnie wśród licznie przybyłych gości - miłośników książek i sympatyków naszej biblioteki, którzy zaszczycili nas swą obecnością. Wśród nich, na zaproszenie burmistrza Chojnowa Jana Serkiesa i dyrektora MBP Barbary Landzberg, gościliśmy m.in. przedstawicieli władz samorządowych i bibliotek Dolnego Śląska: Adama Babuśkę - starostę powiatu legnickiego, Ewę Sędziak-Kozińską - pracownika Urzędu Gminy Gromadka, reprezentującą wójta gminy Gromadka Dariusza Pawliszczy, Honoratę Tajchman-Rękoś - sekretarza gminy Chojnów, reprezentującą wójta gminy Chojnów Andrzeja Pyrza, Wioletę Solnicę - kierownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego i Badań Czytelniczych Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im.Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, koordynatora Dyskusyjnych Klubów Książki województwa dolnośląskiego, Annę Gątowską - dyrektora Legnickiej Biblioteki Publicznej, Dorotę Koć i Joannę Gelczyńską z Działu Instrukcyjnego i Planowania LBP, Barbarę Morawiec - kierownika Czytelni Naukowej LBP, przewodniczącą Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Legnicy, Janinę Rojek - wieloletniego dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Gromadce, Elwirę Kądziołkę - dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Chojnowie i Grażynę Zielińską - wieloletniego kierownika Filii w Rokitkach GBP w Chojnowie. Po powitaniu Gości i prezentacji siedziby MBP w Chojnowie odbyło się Spotkanie Jubileuszowe w Domu Schrama:
data publikacji: 2019-12-31 20:09
 
Chojnowscy Amicus Librorum 2019
W siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej 26 listopada br. odbyło się wręczenie wyróżnień „Amicus Librorum”. Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę LBP osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wśród tegorocznych osób wyróżnionych znaleźli się także mieszkańcy naszego miasta, zgłoszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie: Pani Krystyna Czapska - za aktywne wspieranie różnorodnej działalności edukacyjno-kulturalnej biblioteki, Pani Jadwiga Jędrzejczyk - za współpracę w zakresie twórczej aktywizacji i rozwijania zdolności plastycznych mieszkańców Chojnowa, Pan Andrzej Urban - za współpracę w zakresie realizacji różnorodnych form promocji biblioteki, m.in. z wykorzystaniem multimediów i nowoczesnej komunikacji. Gratulujemy! Uroczystość połączono ze spotkaniem autorskim z Agnieszką Cubałą, pasjonatką historii Powstania Warszawskiego, autorką m.in. książki „Miłość ‘44: 44 prawdziwe historie powstańczej miłości”.
data publikacji: 2019-12-23 14:30
 
<< nowsze | 16  | 17  | 18  | 19  | 20 | 21  | 22  | 23  | 24  | 25  | 26  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki