Katalog on-line

Aktualności

Quiz "Książka z kluczem" - 5
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Joanna Olech - "Pompon w rodzinie Fisiów" 2. Christopher Paolini - "Eragon" 3. Joanna Porazińska  - "Szewczyk Dratewka" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w kwietniu są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w kwietniu należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 30 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-04-29 15:21
 
Biblioteczne to i owo: spotkaj się on-line ze swoimi ulubionymi pisarzami
Zajrzyj na Facebooka i spotkaj się ze swoimi ulubionymi pisarzami. Trwają jeszcze spotkania autorskie on-line – w ramach organizowanego przez Agencję Autorską cyklu „Opowieści w czasach zarazy” oraz organizowanego przez Unię Literacką cyklu „Ul z książkami”. Informowaliśmy o tych literackich przedsięwzięciach w naszych aktualnościach w dniu 20.03.2020 r. - „Zostań w domu: Darmowe książki, spotkania i wystawy w Internecie” (lista stron www przygotowana przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu). W najbliższych dniach odbędą się spotkania m.in. z Michałem Łuczakiem, Agatą Tuszyńską, Elżbietą Pałasz i Dorotą Masłowską.
data publikacji: 2020-04-28 22:45
 
Galeria Pomysłów: Kwitnące drzewo
Za oknem piękna wiosna i kwitną owocowe drzewa. Dzisiaj więc zrobimy sobie swoje kwitnące drzewo. Może to być wiśnia, jabłoń, a może czereśnia? Potrzebne będą dwie kartki z kolorowego bloku - jedna jasna na tło, druga brązowa lub czarna na drzewo, oraz bibuły w kolorze białym, zielonym i pomarańczowym, klej, nożyczki i ołówek. Na brązowej kartce rysujemy zarys drzewa i wycinamy. Przyklejamy na jasną kartkę. Z bibuły wykonujemy kwiatki - z białej wycinamy paski, które po nacięciu będą płatkami, z pomarańczowej powstaną pręciki i z zielonej listki. 3 lub 4 pręciki oklejamy dookoła białą i ponacinaną na płatki bibułą  i doklejamy listki. Tak powstaje kwiatek. Wykonujemy kilkanaście takich samych i przyklejamy na nasze drzewo. I już mamy trochę wiosny w domu:))
data publikacji: 2020-04-27 15:31
 
Quiz "Książka z kluczem" - 4
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Marta Guzowska - "Ofiara Polikseny" 2. Joanna Jodełka - "Polichromia" 3. Zygmunt Miłoszewski - "Uwikłanie" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w kwietniu są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w kwietniu należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 30 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-04-24 09:54
 
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
„Kiedy otwierasz książkę, wkraczasz jakby do teatru: najpierw jest kurtyna, odsuwasz ją i przedstawienie się zaczyna."/Cornelia Funke "Atramentowe serce". 23 kwietnia to dzień ważny dla wszystkich książek, ale też dla nas - czytelników. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to, ustanowione w 1995 roku na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, jest poświęcone promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochroną praw autorskich. Data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, dzień ten jest bowiem związany z rocznicą urodzin lub śmierci wielu znanych pisarzy m.in. Szekspira, Nabokova, Druona, Cervantesa. Pomysł organizacji tego święta narodził się w Katalonii i sięga roku 1930. Jest to tam hucznie obchodzone narodowe święto  związane z patronem - Świętym Jerzym. Zgodnie z tradycją, w tym dniu kobiety obdarowywane były czerwonymi różami, a odwzajemniały się upominkami w postaci książek. I tak  książka  zaczęła świętować:)
data publikacji: 2020-04-23 12:38
 
<< nowsze | 12  | 13  | 14  | 15  | 16 | 17  | 18  | 19  | 20  | 21  | 22  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki