Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Nasze ptaki

20 marca br. dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka w Chojnowie zapoznały się z nazwami i odgłosami ptaków z książki Wandy Chotomskiej „Nasze ptaki”. Po wysłuchaniu kilku wierszyków o ptakach dzieci wykleiły drzewa z kolorowymi ptaszkami. Okazało się, że „Ptaszki fruwają ziarenek szukają” to świetna zabawa ruchowa, z którą dzieci doskonale sobie poradziły.

2023-04-05 12:23

Wielka Sobota - biblioteka nieczynna

Informujemy, że 8 kwietnia, w Wielką Sobotę, biblioteka jest nieczynna.

2023-04-05 12:04

Finisaż wystawy Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”


Tę wystawę zaplanowaliśmy wspólnie z Jadwigą Stopą kilka miesięcy temu. Niestety po ciężkiej chorobie, w grudniu ubiegłego roku, Jadzia odeszła. Ale spełniliśmy jej życzenie - przygotowaliśmy wystawę zatytułowaną „Geometria uczuć” i przedstawiliśmy jej wiersze.
Finisaż wystawy z ciekawymi kompozycjami abstrakcyjnymi, w którym uczestniczyli bliscy, przyjaciele i znajomi Jadzi oraz przedstawiciele władz miasta, odbył się 17 marca. Po przeczytaniu przez Annę Kopyrę i Renatę Szklarz kilku wierszy autorki wystawy, wspomnieniem o niej, o swojej niezwykłej Mamie, podzieliła się jej córka Paula.
Wyjątkowym akcentem spotkania była także prezentacja wierszy - refleksji po śmierci serdecznej koleżanki - napisanych przez członków Gildii Artystów Chojnowa: Danutę Schmeling, Jadwigę Stachowicz i Piotra Misikiewicza.
W drugiej części finisażu, którą poprowadziła pani Paula, uczestnicy mieli okazję m.in. do bliższego poznania twórczości poetyckiej artystki.

O Jadzi i jej twórczości: www.jadwiga.stopa.be

2023-03-31 23:07

Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem

Przed niebezpieczną podróżą po Zaczarowanym Lesie Toma Bombadila wędrowcy na chwilę zatrzymali się w Gospodzie pod Zielonym Smokiem. Tam poczęstowano ich smakowitym posiłkiem i uraczono wybornym napitkiem. Wysłuchali także wspaniałych pieśni barda - elfa, który kończąc swój występ zaprosił publiczność do zabawy „Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem”.
Elfom się nie odmawia, a więc swój udział zgłosili i nasi podróżnicy.
Jeśli chcesz im pomóc, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wszystkich mieszkańców Chojnowa – małych i dużych - zapraszamy do tej zabawy.

2023-03-25 09:27

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Witajcie: Mae govannen! W 2003 roku The Tolkien Society 25 marca ogłosiło Światowym Dniem Czytania Tolkiena. Jest to szczególna data, bowiem tego dnia runęły bramy Mordoru, a Jedyny Pierścień spłonął w ogniu Góry Przeznaczenia. Co roku na początku stycznia Towarzystwo ogłasza temat przewodni, który przyświeca dorocznym obchodom. W 2023 roku motyw przewodni to „Podróże i Przygoda” .
W Chojnowie, już po raz siódmy, 31 marca będziemy obchodzić Dzień Tolkiena organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz chojnowskie szkoły podstawowe. Natomiast już dziś, dla poszukiwaczy przygód, przygotowaliśmy quiz on-line „Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem”. Każdy śmiałek Ziemi Chojnowskiej może podjąć te wyzwanie. Zapraszamy!

2023-03-25 09:25


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki