Katalog on-line

Aktualności

Quiz "Książka z kluczem" - 3
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Andriej Bielanin, Galina Czernaja - "Profesjonalny zwierzołak" 2. Justyna Drzewicka - "Ratownicy czasu" 3. Małgorzata J. Kursa - "Nieboszczyk wędrowny" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w kwietniu są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w kwietniu należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 30 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-04-22 10:15
 
Galeria Pomysłów: Kolorowa zakładka na Święto Książki
Już niedługo, bo w czwartek 23 kwietnia, książki będą miały swoje święto. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tym razem proponujemy dzieciom z klas I-III z chojnowskich szkół podstawowych wykonanie zakładek do ich ulubionych książek. Pomysłów może być wiele, niektóre bardzo pracochłonne, a niektóre proste. Zdjęcia z wykonanymi zakładkami prosimy przysłać do nas - przedstawimy je na wystawie „Kolorowa zakładka na Święto Książki" na naszej stronie: www.biblioteka.chojnow.eu ; Do wykonania zakładek potrzebny jest karton, kolorowy papier, wstążeczka oraz klej i nożyczki. Z kartonu wycinamy prosty pasek o dowolnej szerokości i ozdabiamy go według naszego pomysłu. Mogą to być np. kolorowe kółeczka, biedronki, a nawet fantazyjny wąż. Zdjęcia z wykonanymi pracami plastycznymi prosimy przesłać na adres: mbpchojnow.dzieci@gmail.com w terminie do 5 maja 2020 r. Mail wysyła i podpisuje opiekun prawny uczestnika wystawy. Szczegółowe informacje, m.in. kilka przykładów zakładek:
data publikacji: 2020-04-21 23:17
 
Biblioteczne to i owo - gry i zabawy
Polecamy kilka książek z pomysłami gier i zabaw dla dzieci i nie tylko: Lynn Rosen - „Gry i zabawy z berbeciem: podręcznik użytkownika: 0-36 miesięcy”; Herbert Schwinghammer - „Ołówkiem po papierze: gry i zabawy dla całej rodziny”; Jackie Silberg - „Zabawy z niemowlakami na każdy dzień: 365 gier i zabaw dla dzieci w wieku 0-12 miesięcy”; Jackie Silberg - „Gry i zabawy z dziećmi”; „Ważniak: gry i zabawy”; Anna Sójka-Leszczyńska - „Czytam od A do Z: opowiadania, wiersze, zagadki, gry i zabawy”; Justyna Święcicka - „Gry i zabawy: 115 pomysłów na nudę”; Penny Warner - „Maluch bawi się i uczy: 160 gier i zabaw na pierwsze trzy lata życia”.
data publikacji: 2020-04-20 20:48
 
Biblioteka zamknięta do odwołania
Zgodnie z decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury w związku z koronawirusem, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie będzie zamknięta dla Czytelników do odwołania. W tym czasie biblioteka nie będzie udostępniać zbiorów, ani ich przyjmować. Za okres zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych zbiorów. O terminie ponownego otwarcia biblioteki zawiadomimy Czytelników odrębnym komunikatem.
data publikacji: 2020-04-17 11:01
 
Quiz "Książka z kluczem" - 2
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Małgorzata Musierowicz - "Szósta klepka" 2. Ewa Nowak - "Drugi" 3. Jules Verne - "W 80 dni dookoła świata" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w kwietniu są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w kwietniu należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 30 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-04-17 10:07
 
<< nowsze | 13  | 14  | 15  | 16  | 17 | 18  | 19  | 20  | 21  | 22  | 23  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki