Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Dekoracje Wielkanocne

Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi. Nasze spotkanie odbędzie się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży - w sobotę 1 kwietnia 2023r., w godzinach od 11.00 do 13.00. Dobry humor mile widziany.

2023-03-23 16:29

Zimowe harce w Bibliotece

Z naszej bogatej i różnorodnej oferty mogły skorzystać dzieci w ostatnim tygodniu ferii – od 20 do 24 lutego. W poniedziałek dzieci zapoznały się z obrzędami i zwyczajami karnawałowymi - na podstawie książki „Etnogatki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” Moniki Michaluk, Witolda Przewoźnego i Michała Stachowiaka. Następnie uczestnicy zajęć wykonali maski karnawałowe, które wykorzystali do przebrania na wtorkowy biały zimowy bal.
W środę odbyło się spotkanie z Przemkiem Corso, autorem książki dla dzieci „Opowieści z Białej Doliny”. Pan Przemek to nie tylko pisarz książek dla dorosłych i dzieci, ale również konferansjer, felietonista, głos radiowy, lektor, scenarzysta. Na spotkaniu opowiedział m.in. dlaczego napisał „Opowieści z Białej Doliny”. Po pierwsze, w dzieciństwie babcia czytała mu „Muminki”, a w powieści tej wszyscy bohaterowie są fajni i ważni. Zainspirowała go także córka – chciała poznać przygody gapowatego i sympatycznego Leśniczego Gałązki z opowiadania, które dla niej wcześniej napisał. Zanim powstały „Opowieści z Białej Doliny” pisarz dużo wędrował po lesie i górach. Tam znalazł pomysły na historie, które później opisał w swojej książce.
Na spotkaniu pan Przemek przekonywał dzieci, że przygody czekają wszędzie i warto spełniać swoje marzenia. Po spotkaniu można było zakupić książkę autora, którą osobiście podpisywał.
Kolejne dni to ciąg dalszy historii „Opowieści z Białej Doliny”, tylko że już bez autora.

2023-03-22 13:08

Marcowe spotkanie DKK

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) - 24 marca o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46. W marcu naszą lekturą jest zbiór opowiadań prosto z Tajwanu - świat współczesnych Tajwańczyków osadzony głęboko w tradycjach, wierzeniach i zwyczajach ludowych. Ich autorem jest Yang Fumin. Tłumaczenie zaprezentowanych opowiadań jest żywe, plastyczne, gra słowem i wciąga w niepowtarzalny klimat południowego Tajwanu, a jednocześnie przekonuje, że mimo powierzchownych różnic doświadczenia życiowe, problemy, przywary i marzenia jego mieszkańców w gruncie rzeczy są takie same jak nasze.

2023-03-15 10:43

Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu

Zapraszamy na spotkanie „Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu", które poprowadzi informatyk Arkadiusz Rybczyński: 22.03.2023, godz.16.00, wstęp wolny.
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”.

2023-03-15 10:29

Finisaż wystawy Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”

Zapraszamy na finisaż wystawy Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”, który odbędzie się 17 marca 2023 r. o godz.18.00 (wstęp wolny).
Jadzia po ciężkiej chorobie odeszła od nas w grudniu ubiegłego roku. W Galerii Młodych prezentujemy jej prace po raz trzeci. W 2016 roku mogliśmy oglądać jej plastyczne dokonania na wystawie „Skrzydlate i kudłate”, a trzy lata później na wystawie „Zamki i pałace”.

Swoje artystyczne pasje realizowała w różnorodny sposób. M.in. działała w Gildii Artystów Chojnowa, śpiewała w Chojnowskim Chórze SKORANTA. Rozpoczęła także studia podyplomowe na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, które z powodu choroby musiała przerwać, ale pierwszy z dwóch lat ukończyła z wyróżnieniem.
Wystawa „Geometria uczuć” potrwa do końca marca 2023 r.

2023-03-10 11:09


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki