Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Na urodzinach Marchewki

22 lutego w Bibliotecznej Akademii Malucha pojawiała się wystrojona Marchewka i zaprosiła wszystkich gości tymi słowami: „Dzisiaj moje urodziny /czas zaprosić więc jarzyny/ witaminki w koszyk zebrać /i zatańczyć i zaśpiewać”. Po przywitaniu z solenizantką wszyscy zaśpiewaliśmy „100 lat” i z wielkim zapałem tańczyliśmy razem z Marchewką do jej ulubionej piosenki ”Urodziny Marchewki”. Pani Marchewka dla naszych gości przygotowała wiele atrakcji, m.in. wyścigi marchewek, smakowite zagadki, wyliczanki oraz marchewkowe pole. Na zakończenie naszej uroczystości dzieci wykonały wesołą laurkę dla solenizantki.

2017-03-07 15:06

Słucham, czytam, tworzę

Ferie z Biblioteką już za nami, ale zacznijmy od początku. Nasze zajęcia pt. „Słucham, czytam, tworzę” - prowadzone od 13 do 17 lutego - rozpoczęły się zabawą integracyjną. Potem była nauka tańca „Sip Simeon”, który towarzyszył nam przez cały tydzień. Zainspirowani opowiadaniem „Gruffalo” Julii Dolnadson i Axela Schefflera tworzyliśmy też niesamowitą postać z różnych materiałów plastikowych. Kolejny dzień to „Wesołe Walentynki”. Po przeczytaniu opowieści „Zawiłości miłości” Doroty Gellner dzieci wykonywały serduszkowe walentynki oraz wesoło bawiły się na zabawie karnawałowej. W środku tygodnia zorganizowaliśmy warsztaty. Najpierw „Słucham, tworzę, ilustruję”, warsztaty ilustracji i opowiadania Kamishibai prowadzone przez Zofię Piątkowską - Wolską z Wydawnictwa Tibum. Uczestnicy, po wysłuchaniu opowiadania „Lew w Paryżu” Beatrice Alemagna, analizowali przeczytaną historię i tworzyli kartę ilustracyjną Kamishibai ze swoim autorskim zakończeniem. A następnego dnia wzięli udział w warsztatach przygotowanych na podstawie materiałów Akcji „Czytam Sobie”. Główną bohaterką spotkania była młoda wilczyca Szarka. Na zakończenie ferii zaplanowaliśmy obchody Światowego Dnia Kota i nie mogło się obejść bez naszych pupili. Były kocie grzbiety, kocie mruczanki, koci tor przeszkód oraz mini konkurs na kocią piosenkę. Wszystko uwiecznione zostało na obrazkach, oczywiście z czarnym kotem, które można było podziwiać na wystawie w bibliotece.

2017-03-06 14:10

IBUK Libra dla Ciebie

Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z kilkudziesięcioma bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku uczestniczy w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku", polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i bezpłatnie przeglądać katalog wybranych publikacji na platformie libra.ibuk.pl i czytać je - bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki. Obecnie nasza propozycja to około 3000 e-booków. W dniach od 6 do 10 marca 2017 (oprócz środy – 8 marca) biblioteka przeprowadzi specjalną akcję „IBUK Libra dla Ciebie” zachęcającą do korzystania z tych zbiorów. W Dziale dla Dorosłych, na dodatkowym stanowisku komputerowym, będzie można dowiedzieć się szczegółowo jak korzystać z platformy IBUK Libra - zapraszamy!

2017-02-27 15:25

Międzynarodowy Tydzień E-książki: 5 -11 marca 2017

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-książki od 1 do 14 marca na platformie IBUK Libra będzie poszerzony zestaw tytułów o ok. 2700 publikacji z literatury faktu i literatury pięknej. W tym okresie czytelnicy wirtualnej czytelni IBUK Libra otrzymają dostęp do pełnej treści wszystkich książek z ww. kategorii. Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym dostępem do czytelni e-booków zapraszamy do biblioteki.

2017-02-27 15:15

Tajny zamek Czocha: spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Kucznirem, autorem książki „Tajny zamek Czocha” – 17 marca, godz.18.00. W swojej pasjonującej publikacji podejmuje m.in. takie tematy jak: zagadka tajnych przejść w zamku Czocha, historia zagadkowych urządzeń, jakie na początku XX wieku znalazły się na Czosze, nieznana historia ukrycia w rejonie Czochy dzieł sztuki zakazanych w Trzeciej Rzeszy. Piotr Kucznir, regionalista, publicysta, zakochany w Dolnym Śląsku i Łużycach Górnych, członek kilku stowarzyszeń historycznych. Autor wielu artykułów prasowych oraz prelekcji na temat historii regionu. Współtwórca programów telewizyjnych na temat historii zamku Czocha.

2017-02-27 09:49


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki