Katalog on-line

Aktualności

Jakub Ćwiek i Rock&Read Festival w Chojnowie po raz drugi
1 września ruszył ponownie „Rock & Read Festival” - 26 dni, 16 województw i 32 miasta. I tym razem, podobnie jak w roku ubiegłym, Chojnów znalazł się na tej największej trasie promocji czytelnictwa w Polsce, łączącej pasję do książek, muzyki i życia w drodze. W czasie tegorocznego R&R odbędzie się premiera książki Jakuba Ćwieka „Chłopcy 2. Bangarang” oraz prapremiera gry karcianej rozgrywającej się w uniwersum „Kłamcy”. Autor powieści nie jest jedyną osobą, którą będzie można spotkać na trasie. Gośćmi imprezy (którzy pojawią się na niektórych spotkaniach) zostali Aneta Jadowska, Michał Cholewa, Stanisław Mąderek, Dawid Pochopień i Robert Sienicki. Spotkanie w Chojnowie odbędzie się 19 września o godz.18.00 w Sali Edukacyjnej – serdecznie zapraszamy! Jakub Ćwiek, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Został również nominowany w kategorii Twórca Roku za rok 2012 do nagrody Śląkfa.
data publikacji: 2013-09-11 11:40
 
Wakacyjny zawrót głowy zakończony
Mądrość zdobywamy baśnią. W ostatni tydzień sierpnia wyruszyliśmy w świat opowieści znanego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk” i „Brzydkie kaczątko” to baśnie, z których tekstów korzystaliśmy na zajęciach z dziećmi. Prace plastyczne, jakie powstały podczas tych spotkań, można już podziwiać w naszej bibliotece. Wakacje pożegnaliśmy przedstawieniem teatralnym „Brzydkie kaczątko”, które przygotowały - goszczące nie pierwszy raz w Chojnowie – lubińskie aktorki Anna Chojnacka i Joanna Szeler. Panie, jak zawsze, zagwarantowały nam dobrą zabawę. Nasz „wakacyjny zawrót głowy” z najmłodszymi bywalcami biblioteki już zakończony. Mamy nadzieję , że uczestnictwo w zajęciach dostarczyło dzieciom radości i wielu pozytywnych przeżyć. Już dziś zapraszamy na następne spotkania!
data publikacji: 2013-09-10 16:25
 
Zapraszamy na otwarcie wystawy Pawła Wróbla "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu"
Zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Wróbla "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu" - 13 września, godz.18.00, Galeria Młodych. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia m.in. z Karkonoszy, Pienin, Bieszczad,Tatr i Beskidów.
data publikacji: 2013-09-07 13:08
 
Zapraszamy na finisaż wystawy "Japońskie pamiatki"
Zapraszamy na finisaż wystawy "Japońskie pamiątki", który odbędzie się w ramach drugiej części spotkania -Teresa i Feliks Depta prezentują: "Japonia z daleka i bliska" - 6 września, godz.18.00. Podczas finisażu m.in. projekcja filmu o obchodach święta Matsuri.
data publikacji: 2013-08-30 15:44
 
Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro
Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”, która odbędzie się 5 września o godz.18.00 w Domu Schrama. Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich „Narodowe Czytanie”. Przedsięwzięcie to - zainicjowane w ubiegłym roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego - ma promować polską kulturę, zachęcać do lektury książek, wzmacniać wspólnotę narodową, zbliżać pokolenia. Bohaterem „Narodowego Czytania” w 2013 roku jest Aleksander Fredro, najwybitniejszy polski komediopisarz, poeta, autor pamiętników, od którego narodzin mija dwieście dwadzieścia lat. Podczas prezentacji „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro” chojnowianie czytać będą bajki, fragmenty wybranych komedii oraz pamiętników „Trzy po trzy”. Okazją do bliższego poznania życia i przekonań pisarza będzie niecodzienny wywiad z mistrzem wieczoru. Oprawę muzyczną spotkania przygotuje i wykona legnicki muzyk Tadeusz Olchowski.
data publikacji: 2013-08-27 15:44
 
<< nowsze | 171  | 172  | 173  | 174  | 175 | 176  | 177  | 178  | 179  | 180  | 181  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki