Katalog on-line

Aktualności

X Chojnowskie Dyktando: 17 czerwca 2013
Zapraszamy do uczestnictwa w X Chojnowskim Dyktandzie, które odbędzie się 17 czerwca br. w Domu Schrama w Chojnowie. Organizator: Burmistrz Miasta Chojnowa. Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2.
data publikacji: 2013-06-07 09:53
 
Zachęcamy mieszkańców Ziemi Chojnowskiej do pisania wspomnień
Stowarzyszenie Dzieci Wojny w Polsce - Oddział w Legnicy przygotowuje wydawnictwo, w którym zostaną zamieszczone wspomnienia obejmujące lata: przed II Wojną Światową, czas wojny i okupacji (1939-1945) oraz pierwsze lata po wojnie.
data publikacji: 2013-06-06 15:36
 
Zaproszenie na wystawę "Świat przez pryzmat ekologii"
Uczennice LO w Chojnowie: Anna Szprycha i Justyna Mazurkiewicz oraz Stowarzyszenie Pomocy Uczniom Powiatowego Zespołu Szkół "Wsparcie" zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej "Świat przez pryzmat ekologii" - 7 czerwca, godz.16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Wystawa została zorganizowana w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół - "Uczenie się przez całe życie". Można ją obejrzeć do końca czerwca.
data publikacji: 2013-06-03 09:43
 
Bezpłatny dostęp do e-booków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie!
Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu wraz z 52. bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku, w tym Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie, wykupiły wspólnie prawie 2000 e-booków na platformie libra.ibuk.pl. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, będzie mógł swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale także w domu. W naszej ofercie czytelni IBUK LIBRA znajdują się wydawnictwa naukowe (w tym podręczniki akademickie) m.in. z następujących dziedzin: nauki ekonomiczne, humanistyczne, przyrodniczo-matematyczne i społeczne, prawo, medycyna, informatyka, a także literatura piękna. Wszyscy zainteresowani czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymają indywidualne kody aktywacyjne (PIN) umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków. Inne szczegółowe informacje – w naszej bibliotece. Ponadto, w ramach cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”, przygotowujemy spotkanie pt. „Jak korzystać z IBUK LIBRA?”, które odbędzie się 25 czerwca o godz.17.00. Już dziś serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2013-06-01 13:33
 
Na literackim stryszku Małgorzaty Krzywdy
23 maja odbyła się promocja debiutanckiego tomiku poezji Małgorzaty Krzywdy „Na stryszku”. Autorka zamieściła w nim kilkadziesiąt utworów w czterech cyklach tematycznych: „Współczesna wiedźma”, „Jarmark uczuć”, „Maski” i "Wielki Figlarz”. Szatę graficzną tego zbioru wierszy stanowią fragmenty rysunków Zbigniewa Halikowskiego. Jest to już druga publikacja Chojnowskiego Klubu Literackiego istniejącego od czterech lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, którą wydaliśmy przy wsparciu finansowym samorządu naszego miasta. Podczas spotkania, po wstępie Tadeusza Sznercha, opiekuna ChKL i redaktora tomiku „Na stryszku”, Małgorzata Krzywda nie tylko zaprezentowała wybrane teksty, ale także opowiedziała o tym, jak powstawały. Z poetyckim nastrojem stworzonym przez czytane wiersze doskonale współbrzmiały piosenki, które zaśpiewał Dariusz Matys. Relację z tego literackiego święta zamieścimy wkrótce na naszej stronie internetowej w zakładce Klub Literacki oraz w najbliższym numerze „Gazety Chojnowskiej” – 11/2013. Małgosi gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych informujemy, że tomik „Na stryszku” można już u nas wypożyczyć lub zakupić. Aktualizacja: relacja Elżbiety Karpińskiej
data publikacji: 2013-05-27 14:14
 
<< nowsze | 169  | 170  | 171  | 172  | 173 | 174  | 175  | 176  | 177  | 178  | 179  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki