Katalog on-line

Aktualności

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk: 26 września, godz.16.00
Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, które odbędzie się 26 września o godz. 16.00 w Sali Edukacyjnej MBP. Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Pisze książki dla młodzieży i dorosłych. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział...”. Laureatka nagrody „Książka Roku 2008”, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść dla młodzieży „13 poprzeczna”. Jest autorką m.in. bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Na spotkaniu będzie można nabyć książki pisarki, m.in. następujące tytuły: „13 poprzeczna”, „Cukiernia pod Amorem” - t. 1,2,3, „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki”.
data publikacji: 2013-09-19 13:19
 
Na górskich szlakach z Pawłem Wróblem
Zapraszamy na wystawę fotograficzną Pawła Wróbla "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu” - można ją obejrzeć w naszej Galerii Młodych do końca października. Na wystawie zostało zaprezentowanych 250 zdjęć m.in. z Karkonoszy, Pienin, Bieszczad, Tatr i Beskidów. Podczas wernisażu, 13 września, Paweł Wróbel przedstawił pokaz slajdów i opowiadał o swoich górskich wyprawach - nie pomijając różnych ciekawostek z nimi związanych - na które w ciągu ostatnich kilkunastu lat wybierał się sam lub w towarzystwie przyjaciół czy znajomych. I chociaż autor wystawy traktuje fotografowanie jako „dodatek” do turystyki rowerowej i pieszej, swoich wielkich pasji, to piękno gór utrwalone na jego zdjęciach warto zobaczyć.
data publikacji: 2013-09-19 12:19
 
W zdrowym ciele zdrowy duch
Zapraszamy najmłodszych czytelników (do lat 4) oraz ich opiekunów na pierwsze powakacyjne spotkanie Bibliotecznej Akademii Malucha - "W zdrowym ciele zdrowy duch", 25 września, godz.11.00
data publikacji: 2013-09-17 13:13
 
Japonia po raz drugi
Przez wakacyjne miesiące w Galerii Młodych podziwialiśmy wystawę „Japońskie pamiątki” państwa Teresy i Feliksa Deptów. Były na niej zaprezentowane m.in.: lalki, wachlarze, naczynia do sake oraz fotografie - plon 79.dniowego pobytu autorów wystawy w 2010 roku w Japonii, u córki – Ewy Depty-Maruyamy. Wernisaż wystawy odbył się 28 czerwca, natomiast finisaż 6 września. Na finisażu dowiedzieliśmy się sporo o religijności Japończyków, obejrzeliśmy film o obchodach święta Matsuri i pokaz slajdów. Państwo Deptowie zadbali o to, aby spotkanie miało prawdziwie orientalną oprawę – japońska muzyka, japońskie ciasteczka i oryginalna zielona herbata. Była też miniloteria z japońskimi pamiątkami. Po finisażu pozostały niezapomniane wrażenia i nadzieja, że wkrótce spotkamy się w bibliotece z Ewą Deptą-Maruyamą, która zamierza w przyszłym roku przyjechać do Polski.
data publikacji: 2013-09-17 13:05
 
Chojnowianie czytają Fredrę! : Narodowe Czytanie 2013
„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Bohaterem tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” został Aleksander Fredro, najwybitniejszy polski komediopisarz, poeta, autor pamiętników. Nasze miasto przyłączyło się do tej ważnej inicjatywy. Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie wspólnie zorganizowali prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”, która odbyła się 5 września w sali widowiskowej zabytkowego Domu Schrama.
data publikacji: 2013-09-12 14:35
 
<< nowsze | 170  | 171  | 172  | 173  | 174 | 175  | 176  | 177  | 178  | 179  | 180  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki