Katalog on-line

Aktualności

Tydzień Bibliotek 2013 i kreatywna wystawa "Bajkowe mandale"
Zapraszamy na wystawę prac plastycznych promujących czytelnictwo „Bajkowe mandale”, które wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie, pod kierunkiem Doroty Chopkowicz. Wystawa została zorganizowana w ramach Tygodnia Bibliotek 2013 i wspaniale odzwierciedla hasło tego ogólnopolskiego programu - „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". W Galerii Młodych zaprezentowaliśmy dwadzieścia mandali, tworzonych przez 51. uczniów, którzy malowali je indywidualnie, parami bądź grupowo. Podczas otwarcia wystawy, 8 maja, Dorota Chopkowicz – inicjatorka tego przedsięwzięcia – opowiedziała, jak powstał pomysł bajkowych mandali i jak wyglądała jego kilkumiesięczna realizacja. Potem autorzy prac plastycznych przeczytali fragmenty wybranych utworów, na podstawie których wykonywali swoje dzieła. Na zakończenie spotkania, wśród podziękowań, nie zabrakło gratulacji również dla chojnowskich bibliotekarzy, m.in. nestorki Reginy Więcław - wernisaż odbywał się bowiem w dniu ich święta, Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. Wystawę można obejrzeć do 8 czerwca.
data publikacji: 2013-05-11 09:53
 
Warto przeczytać w maju!
Polecamy kilka nowości z Działu dla Dzieci i Mlodzieży: R.Innocenti, J.P. Lewis -"Dom", M. Lovegrove, L. Bedwell "Nastolatki szczerze o sobie", K. Zimerer " Zwyczajny dzień" oraz Działu dla Dorosłych: J. Cortázar "Niespodziewane stronice", N. Nikulin "Soiłdat", K. Sienkiewicz "Cacka".
data publikacji: 2013-05-09 09:15
 
Biblioteczna Akademia Malucha: "Proszę państwa, oto miś"
Tym razem - 23 i 24 kwietnia - dzieci z Bibliotecznej Akademii Malucha wybrały się na wycieczkę do ZOO. Spacerując po naszym ogrodzie zoologicznym uczestnicy spotkania – najmłodsi wraz z dorosłymi – przedstawiali zwierzęta z wierszy Jana Brzechwy. Potem dzieci z wielkim zainteresowaniem rozpoznawały odgłosy zwierząt, chętnie wzięły udział w zabawie ruchowej „Bal w ZOO”, a następnie ochoczo oddały się w ręce mam i korzystały z przyjemnego masażyku relaksacyjnego. Na zakończenie naszych zajęć plastycznie oswajaliśmy „Węża Korfantego”.
data publikacji: 2013-04-29 12:42
 
II DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH GaleriON 2013
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenie Motyl na rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy współpracy z WTZ Stowarzyszenia Rodziców, Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu, Domem Kultury w Górze, Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Strzelińskim Domem Kultury zapraszają do udziału w II DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH GaleriON 2013 pod honorowym patronatem Radosława Mołonia, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego.
data publikacji: 2013-04-26 15:05
 
Wszystko o programie Młodzi Tworzą Sztukę 2012 - www.mts2012.chojnow.eu
Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej dokumentującej całość programu „Młodzi Tworzą Sztukę: Natura", który realizowaliśmy w 2012 roku – www.mts2012.chojnow.eu. Zamieściliśmy na niej informacje, zdjęcia oraz prezentację multimedialną wykonaną przez Gimnazjum nr 1 i relację filmową przygotowaną przez Gimnazjum nr 2.
data publikacji: 2013-04-23 13:39
 
<< nowsze | 170  | 171  | 172  | 173  | 174 | 175  | 176  | 177  | 178  | 179  | 180  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki