Katalog on-line

Aktualności

X Chojnowskie Dyktando: wyniki i wręczenie nagród
W imieniu organizatorów X Chojnowskiego Dyktanda prezentujemy jego wyniki i informujemy, że uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w sobotę - 22 czerwca, ok. godz. 17.00, scena w Rynku.
data publikacji: 2013-06-18 22:20
 
20 lat Pasowania na Czytelnika
„Wszak kto czyta na potęgę, sam przepiękną tworzy księgę!” Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima, znanego i lubianego poety dla dzieci - dlatego w repertuarze dwudziestego już Pasowania na Czytelnika, które odbyło się 5 czerwca, nie mogło zabraknąć jego wierszy. Pomogły nam w tym Panie Bożena Szarek i Dorota Chopkowicz, które wraz z uczennicami ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4, przygotowały ciekawą i wesołą inscenizację „W Tuwimowie”. Po tym przedstawieniu rozpoczynającym naszą uroczystość, na scenie zaprezentowały się śpiewające i roztańczone grupy przedszkolaków. Towarzyszyli im bohaterowie z wierszy poety, w które wcielili się pracownicy naszej biblioteki. Tradycyjnie po pasowaniu, dzieci otrzymały pamiątkowe książki z dyplomami.
data publikacji: 2013-06-18 19:54
 
Krajowa Wystawa Filatelistyczna Chojnów 2013: 20-23 czerwca 2013
Zapraszamy na Krajową Wystawę Filatelistyczną Chojnów 2013 zorganizowaną przez Urząd Miejski, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Regionalne oraz Miejskie Koło nr 3 Polskiego Związku Filatelistów w Chojnowie. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Wystawa będzie towarzyszyć obchodom tegorocznych Dni Chojnowa i 680. rocznicy nadania mu praw miejskich. W salach muzeum i biblioteki będą zaprezentowane eksponaty około 60. wystawców z całego kraju. Podczas wystawy zostanie wybrany m.in. najładniejszy eksponat o tematyce przyrodniczej, sportowej, historycznej oraz najlepszy eksponat filatelistów z Ziemi Chojnowskiej. Oprócz wystawy można będzie także zobaczyć pokonkursową ekspozycję projektów kartki i znaczka pocztowego „Chojnów na przestrzeni wieków” i odwiedzić stoisko Poczty Polskiej, na której dostępne będą okolicznościowe datowniki. Wyjątkową promocję tego filatelistycznego święta i Chojnowa wśród radiowych pasjonatów na całym świecie zapewnia plenerowa stacja krótkofalowców z Kamiennej Góry, funkcjonująca w siedzibie chojnowskiej biblioteki już od 15 czerwca.
data publikacji: 2013-06-17 15:21
 
Komputerowy Świat dla Każdego: "Jak korzystać z IBUK LIBRA?"
Zainteresowanych korzystaniem z bezpłatnego dostępu do ok. 2000 e-booków zapraszamy na spotkanie - 25 czerwca, godz.17.00. W naszej ofercie czytelni IBUK LIBRA znajdują się wydawnictwa naukowe (w tym podręczniki akademickie), m.in. z następujących dziedzin: nauki ekonomiczne, humanistyczne, przyrodniczo-matematyczne i społeczne, prawo, medycyna, informatyka, a także literatura piękna.
data publikacji: 2013-06-13 17:13
 
Zaproszenie na wystawę "Chojnów na przestrzeni wieków"
Wspólnie z Komitetem Organizacyjnym Krajowej Wystawy Filatelistycznej Chojnów 2013 zapraszamy na wystawę prac konkursu plastycznego na wykonanie projektu znaczka i kartki pocztowej "Chojnów na przestrzeni wieków". W konkursie uczestniczyło 85 osób: uczniowie ze szkół miasta i gminy Chojnów oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy "Lilia" w Chojnowie. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane na wystawie, a autorzy nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Legnicy i Urząd Miejski w Chojnowie. Wernisaż połączony z uroczystym ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem certyfikatów oraz nagród odbył się 13.06.2013 r. Spotkanie poprowadził Artur Reichert, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego KWF Chojnów 2013. Wkrótce zamieścimy relację fotograficzną z tego wydarzenia. Wystawę można obejrzeć do 23 czerwca. A oto laureaci konkursu, którzy otrzymają certyfikaty i nagrody podczas otwarcia Krajowej Wystawy Filatelistycznej Chojnów 2013 - 20 czerwca w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Aktualizacja: laureaci konkursu i relacja fotograficzna.
data publikacji: 2013-06-13 16:27
 
<< nowsze | 172  | 173  | 174  | 175  | 176 | 177  | 178  | 179  | 180  | 181  | 182  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki