Katalog on-line

Aktualności

"Bajki z wiejskiego podwórka" w Bibliotecznej Akademii Malucha
Na kolejnym spotkaniu Bibliotecznej Akademii Malucha, 27 lutego, dzieci przybyły na wiejskie podwórko. Po inscenizacji bajki „Kwoka co się zowie” ich zadaniem było wymienić zwierzątka występujące w opowiadaniu. Maluchy nie miały z tym problemu, a także chętnie opowiedziały co się w bajce wydarzyło. Zabawy rozwijające zmysł słuchu oraz koordynację wzrokowo-ruchową - ”Kogo słyszysz”, ”Karuzela”, „Taniec kurcząt w skorupkach” i „Konik” - sprawiły dzieciom oraz ich rodzicom wiele atrakcji i radości.
data publikacji: 2013-03-18 09:57
 
Finał konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”
20 lutego w Domu Schrama odbył się finał I edycji amatorskiego konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pomysłodawcy tego przedsięwzięcia, Andrzeja Urbana, dyrektora Gimnazjum nr 2, a przygotowali i przeprowadzili go wspólnie: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Portal Internetowy Chojnow.pl oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie walorów Ziemi Chojnowskiej oraz najbliższych okolic - historii, architektury, przyrody, ciekawych osób i wydarzeń. Jury przyznało pierwsze miejsce Kacprowi Majochowi i Bartkowi Gajdzie za film „Cho-rror” oraz dwa wyróżnienia: Rafałowi Wyciszkiewiczowi, autorowi filmu „W Chojnowie nic się nie dzieje” oraz Łukaszowi Kindlowi i Kamilowi Balickiemu za film „Chojnów”. Podczas gali finałowej, po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród, organizatorzy „Chojnowskich Impresji” zaprezentowali pokaz filmów konkursowych i pozakonkursowych.
data publikacji: 2013-03-15 15:15
 
Zapraszamy maluchów na opowieść o żółtym kurczątku
Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza dzieci do lat 4. wraz z opiekunami na bezpłatne zajęcia "Historia żółtego kurczatka" - 20 marca, godz. 11.00. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2013-03-11 12:34
 
Koncert życzeń dla seniorów
W ramach tegorocznej akcji "Tydzień z Internetem" serdecznie zapraszamy seniorów na spotkanie "Koncert życzeń", które odbędzie się 21 marca o godz.17.00. Wszystkich chętnych prosimy o zgloszenie się do Działu dla Dorosłych (tel. 76 8 18 83 46). Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez sieć organizacji Telecentre-Europe, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. W poprzednich dwóch edycjach (2011, 2012) udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Kampanię aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej. Polską edycję "Tygodnia z Internetem 2013" wspólnie koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie.
data publikacji: 2013-03-11 11:53
 
Rozmowy o Jarocinie z chojnowskim akcentem
Na rynku wydawniczym ukazała się wyjątkowa książka "Grunt to bunt II" Grzegorza K. Witkowskiego, czyli druga część rozmów o legendzie i fenomenie Festiwalu w Jarocinie - mamy ją w naszych zbiorach. W tomie zaprezentowanych zostało 65 wywiadów przeprowadzonych z osobami w różny sposób związanymi z tą imprezą, a więc muzykami, organizatorami, widzami, pracownikami służb porządkowych i innymi. Zdaniem autora tak szerokie spektrum doboru rozmówców daje "dużą dozę prawdopodobieństwa, że przedstawienie tematu będzie ciekawe i rzetelne". Warto się o tym osobiście przekonać i sięgnąć po "Grunt to bunt II". Tym bardziej, że w wywiadzie z Andrzejem Sową, czyli Kogutem, wokalistą zespołu Maria Nefeli, znalazły się również wspomnienia i zdjęcia perkusisty tej grupy - chojnowianina Rafała Wyciszkiewicza. W 1990 roku Maria Nefeli odniosła w Jarocinie spory sukces zdobywając nagrodę publiczności. Zainteresowanym tym tematem polecamy także, oprócz książki, wywiad z Rafałem Wyciszkiewiczem, muzykiem i fotografikiem, który ukazał się na portalu chojnow.pl: chojnow.pl/news/news/view/id/1953. Dodajmy, że najnowszym osiągnięciem chojnowianina jest zamieszczenie zdjęcia jego autorstwa pt. "Wiedzy klucz" - portretu czytającej dziewczyny - w profesjonalnym czasopiśmie "Foto Kurier" (nr 2/2013).
data publikacji: 2013-03-03 10:51
 
<< nowsze | 173  | 174  | 175  | 176  | 177 | 178  | 179  | 180  | 181  | 182  | 183  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki