Katalog on-line

Aktualności

Legimi: bezpłatny dostęp do 60 000 e-booków
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przystąpiła do projektu „Legimi na Dolnym Śląsku", w którym uczestniczy kilkadziesiąt bibliotek publicznych z naszego województwa. Projekt polega na wspólnym zakupie licencji uprawniającej do korzystania z elektronicznych wersji publikacji udostępnionych przez Legimi sp. z o.o. Czytelnicy zapisani do naszej biblioteki lub do którejkolwiek z bibliotek uczestniczących w projekcie mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać za darmo na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem i zamknięciem biblioteki kody dostępu do Legimi nasi czytelnicy mogą otrzymać drogą mailową. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com ; W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. Czas oczekiwania na wydanie kodu: do ok. 2 dni. Szczegółowe informacje w zakładce Legimi:
data publikacji: 2020-03-26 13:09
 
Zostań w domu: Propozycje dla najmłodszych (i trochę starszych)
Zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu, prezentującej wybór różnych inicjatyw (m.in. karty pracy, e-learning, filmy, spektakle) organizowanych przez wydawnictwa, fundacje, instytucje kultury: https://www.wbp.wroc.pl/wbp/index.php/pl/?option=com_content&view=article&id=3062 ; Celem inicjatywy DBP jest wsparcie rodziców, w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, w staraniach o zorganizowanie najmłodszym czasu w ciekawy i edukacyjny sposób.
data publikacji: 2020-03-25 10:42
 
Zostań w domu: Darmowe książki, spotkania i wystawy w Internecie
Zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu, prezentującej listę stron www, na których za darmo można obcować z literaturą, zwiedzić muzea bez wychodzenia z domu czy obejrzeć spotkanie autorskie - https://www.wbp.wroc.pl/wbp/index.php/pl/?option=com_content&view=article&id=3052 ; Czytelnicy, którzy odebrali w naszej bibliotece kody umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków na platformie IBUK Libra, mogą korzystać z ponad 2500 publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych: szczegóły w zakładce IBUK Libra na naszej stronie. Wkrótce rozszerzymy możliwości korzystania z darmowych e-booków, do których mamy dostęp.
data publikacji: 2020-03-20 09:09
 
Biblioteka nieczynna do 19 kwietnia 2020 r.
Szanowni Czytelnicy! Na podstawie Zarządzenia Nr 32/2020 Burmistrza Miasta Chojnowa z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zakazu organizacji zajęć popołudniowych i imprez w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest nieczynna do dnia 19 kwietnia 2020 r. Wernisaż wystawy Tadeusza Rybczyńskiego "Podążając za marzeniami", zaplanowany na dzień 13 marca 2020 r.o godz.18.00, odbędzie się w innym terminie. Aktualizacja: Za okres zamknięcia biblioteki z w/w powodu nie będą pobierane opłaty za nieoddane w terminie zbiory biblioteczne.
data publikacji: 2020-03-11 12:29
 
Ogólnopolski konkurs ekologiczny MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT - „Inwazja elektrośmieci”
Urząd Miejski w Będzinie, Starostwo Powiatowe w Będzinie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Będzinie ogłaszają XXII edycję ogólnopolskiego konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT pt. „Inwazja elektrośmieci”. Regulamin konkursu dostępny na stronie: www.biblioteka.bedzin.pl
data publikacji: 2020-03-06 12:34
 
<< nowsze | 11  | 12  | 13  | 14  | 15 | 16  | 17  | 18  | 19  | 20  | 21  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki