Katalog on-line

Aktualności

Quiz "Książka z kluczem" - 7
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Pavel Kohout - „Kacica”, 2. Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda - „Małodobry”, 3. Karen Robards - „Winna” ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-06 17:36
 
Galeria Pomysłów: Bocian z kółeczek
Przyleciały już bociany.... W dzisiejszej odsłonie naszej Galerii Pomysłów zrobimy bociana z kolorowych kółeczek. Materiały - kartki: czerwona, biała, zielona i niebieska oraz ołówek z cyrklem, klej i nożyczki. Aby zrobić bociana potrzebne będą nam kółeczka: 2 białe o średnicy 8 cm, 2 białe o śr. 5 cm, 4 białe o śr. 3,5 cm, 2 czarne o śr. 5 cm, 1 czerwone o śr. 5 cm, 5 czerwonych o śr. 3,5 cm, 5 zielonych o śr. 3,5cm. Kółeczka składamy wg wzoru i układamy tak, aby powstał bocian. Kolejne etapy pokazane są na zdjęciach. Wesołej wiosennej zabawy!
data publikacji: 2020-05-05 18:08
 
Quiz "Książka z kluczem" - 6
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Malwina Ferenz - "Życie pełne barw" 2. Iga Karst - "Zapach prawdy" 3. Agnieszka Lingas-Łoniewska - "Tylko raz w roku" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-01 10:58
 
Historyczna majówka
Początek maja i Święto Narodowe Trzeciego Maja to dobra okazja do sięgnięcia po książki o historii Polski. Proponujemy kilka pozycji wydanych w ostatnich latach, które posiadamy także w naszych zbiorach: Jolanta Bąk - „1000 ciekawostek o Polsce”, Marek Borucki - „Bohaterowie polskich powstań narodowych”, Małgorzata Hałyszyn-Dygas - „Perły, perełki Rzeczypospolitej. Prekursorzy, przedsiębiorcy, patrioci”, Anna Herbich - „Dziewczyny sprawiedliwe: Polki, które ratowały Żydów”, Kamil Janicki - „Niepokorne damy: kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę”, Iwona Kienzler - „Polki władczynie Europy”, Stanisław Koper – „Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP”, „Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach”/ pod red. Kamila Janickiego, Stanisław Rosik - „Wortizlava. Czy Wrocław był(a) kobietą?: w tysiąclecie Kroniki Thietmara”, Agnieszka Teterycz-Puzio - „Zamachy na Piastów”, Witold Urbanowicz – „As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303”.
data publikacji: 2020-04-30 16:08
 
Od 4 maja można otwierać biblioteki
Na podstawie decyzji Rady Ministrów o wprowadzeniu od 4 maja 2020 r. II etapu odmrażania gospodarki, biblioteki mogą zostać otwarte. Decyzję o otwarciu biblioteki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem po konsultacji z sanepidem. Powinna ona zostać podjęta, kiedy biblioteka będzie przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. Informacja o terminie otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie będzie zamieszczona w bibliotece oraz na stronie internetowej biblioteki: biblioteka.chojnow.eu
data publikacji: 2020-04-30 10:56
 
<< nowsze | 11  | 12  | 13  | 14  | 15 | 16  | 17  | 18  | 19  | 20  | 21  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki