Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Dekoracje Wielkanocne

1 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się wielkanocne zajęcia plastyczne. Dzieci oraz ich rodzice wspólnie wykonywali dekoracje świąteczne. Były to kartki z życzeniami, palmy wielkanocne oraz zajączki-koszyczki, do których można włożyć różne łakocie. W miłym i licznym towarzystwie powstało wiele ciekawych, kolorowych prac. A dzieci, oprócz fajnej zabawy, mogły wykazać się kreatywnością.

2023-04-06 22:24

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą" 2023

Zapraszamy na XII edycję corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Na wystawie zaprezentowane są prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. W tym roku wybranym tematem są "Cztery pory roku".
Wernisaż odbędzie się 19 kwietnia o godz.10.00 (wstęp wolny), a wystawę można oglądać do końca maja.

2023-04-06 21:51

Tolkienowskie Biuro Podróży w Chojnowie

Witajcie moi przyjaciele: mae govannen i mellyn nin!
The Tolkien Society ustanowiło Światowy Dzień Czytania Tolkiena na 25 marca i corocznie podaje motto towarzyszące tym obchodom. W 2023 roku to – Przygoda i Podróże.
A o podróżach napisano i powiedziano już bardzo dużo. Można podróżować na wiele sposobów, m. in. z punktu A do punktu B, dookoła Ziemi lub podróżować wyobraźnią po krainach Nigdziebądź. Tolkienowski świat może być dla nas literackim biurem podróży, w którym paszportem jest wyobraźnia, a bagażem podręcznym odwaga i ciekawość.
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki „Książkociastkożercy” już po raz siódmy przyłączyła się do tej akcji. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i MBP w Chojnowie.

2023-04-06 13:28

Bliżej Książki 2023: I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

W Chojnowie I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel, odbył się 29 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Konkurs został zorganizowany w ramach XXII edycji Bliżej Książki, a skierowany do dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego.
W naszym I etapie uczestniczyło dziewięcioro uczniów z chojnowskich szkół podstawowych. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące treści książki „Matylda: tajemnica i marzenia”.
Jury oceniło prace konkursowe i postanowiło przyznać:
1 miejsce - Julii Tomasik z SP 4
2 miejsce - Barbarze Marciniszyn z SP 3
3 miejsce - Julii Jóźwiak z SP 4
oraz wyróżnienia dla:
Hanny Kryszczuk z SP 3, Wiktorii Gucał z SP 4, Igi Adamkiewicz z SP 3, Gabrieli Filipowicz z SP 4, Aleksandry Kityk z SP 4 i Marleny Jeznach z SP 3.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy, a trzy nagrodzone uczennice przechodzą do finału, który odbędzie się 19 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej.

2023-04-05 22:47

Nowe możliwości i zagrożenia Internetu

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wznowiliśmy organizowane od 2010 roku zajęcia z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”.
Na spotkaniu „Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu", które 22 marca br. przeprowadził informatyk Arkadiusz Rybczyński, można było sporo dowiedzieć się o tym, jak uchronić się przed niebezpieczeństwami związanymi z Internetem.
Prowadzący szeroko omówił - korzystając z prezentacji multimedialnej - m.in. takie zagadnienia jak: zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży, exploit, phishing czy ransomware. Podawał wiele przykładów.
W tym, co nowego może nam zaoferować Internet zwrócił szczególną uwagę na rozwój sztucznej inteligencji. Nie zabrakło tutaj także małego pokazu możliwości sztucznej inteligencji oraz trochę zabawy.
Następne spotkanie planujemy w październiku 2023 roku. Jeśli mają Państwo propozycje tematów prosimy o ich zgłoszenie.

2023-04-05 16:10


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki