Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w marcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Hans Christian Andersen - „Dzienniki 1825 – 1875”; Kate Atkinson - „Przysługa”; Mirosław Bujko - „Kampania na Śląsku i bitwa nad Kaczawą”; Zbigniew Zborowski - „Trzy odbicia w lustrze” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Barbara Gawryluk - „Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza”; Andrzej Marek Grabowski – „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”; Jarosław Mikołajewski - „Uśmiech Bambola”; Michał Rusinek - „Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2015-03-05 08:22
 
Wernisaż wystawy Rafała Wyciszkiewicza "Moje świata postrzeganie"
Zapraszamy na wernisaż wystawy chojnowskiego fotografika, muzyka i miłośnika wypraw rowerowych Rafała Wyciszkiewicza "Moje świata postrzeganie", który odbędzie się 6 marca o godz.18.00.
data publikacji: 2015-03-03 10:50
 
Zwierzęta na wycieczce
Na wycieczkę ze zwierzętami z ZOO, nasi najmłodsi uczestnicy Bibliotecznej Akademii Malucha oraz towarzyszące im kolorowe figurki z papieru i maskotki, wyruszyli 25 lutego. Na początku naszej wyprawy, przy pomocą wiersza Ewy Piechny-Pietrzyk, przedstawiliśmy jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze. Po teorii nastąpiła praktyka. Dzieci ochoczo ćwiczyły przechodzenie przez pasy i prawidłowe reagowanie na sygnalizację świetlną. Potem był egzamin ustny. Kto wybrał się na wycieczkę? Co się zdarzyło na jezdni? Jak można przechodzić przez jezdnię? Na te i inne pytania uczestnicy spotkania bardzo chętnie odpowiadali. Jak zwykle, na naszych zajęciach nie zabrakło też różnego rodzaju zabaw: plastycznych, tanecznych, ruchowo-orientacyjnych.
data publikacji: 2015-03-03 10:34
 
Światowy Tydzień E-książki z czytelnią IBUK Libra
Z okazji zbliżającego się Światowego Tygodnia E-książki (1-7 marca 2015 r.) Wydawnictwo PWN przygotowało niezwykłą niespodziankę!  Co miesiąc (począwszy od marca br.), na stronie głównej platformy książek elektronicznych IBUK Libra, będzie zamieszczana jedna z książkowych nowości Domu Wydawniczego PWN. Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych. Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się Książką Miesiąca przez 30 dni. Czas na jej przeczytanie będzie odmierzał specjalny zegar. Zachęcamy do aktywnego korzystania z tej platformy i zgłaszania się do biblioteki po kody PIN umożliwiające bezpłatny dostęp do wybranych, ponad 2500 e-booków z czytelni IBUK Libra.
data publikacji: 2015-02-28 07:52
 
Gdziekolwiek mnie rzucisz: spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem
Już po raz drugi, 23 lutego, gościliśmy na spotkaniu autorskim dziennikarza i reportera Dionisiosa Sturisa – urodzonego w Grecji, wychowanego w Chojnowie. Tym razem opowiadał o swojej nowej książce „Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania”. Obecnie Dionisios Sturis pracuje w Radiu TOK FM, gdzie zajmuje się tematyką zagraniczną. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rządu Greckiego. W 2012 roku otrzymał nominację do Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii reportaż prasowy oraz nominację do nagrody Grand Press za reportaż radiowy. Jego debiutancką książkę „Grecja. Gorzkie pomarańcze" w 2014 roku nominowano do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Relacja z naszego spotkania autorstwa Emilii Grześkowiak – red. nacz. „Gazety Chojnowskiej”:
data publikacji: 2015-02-27 11:18
 
<< nowsze | 136  | 137  | 138  | 139  | 140 | 141  | 142  | 143  | 144  | 145  | 146  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki