Katalog on-line

Aktualności

Wielkanocna bajeczka
Przedstawieniem „Bajeczka wielkanocna” nawiązującym do świąt Wielkanocnych, a przygotowanym na podstawie opowiadania Agnieszki Galicy, rozpoczęły się 25 marca zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha. Bohaterowie tego spektaklu: Słońce, Wierzbowe Bazie, Kurczaczek, Zajączek i Baranek pokazali dzieciom, kto może świętować razem z nami przy wielkanocnym stole. Potem omawialiśmy wygląd i zawartość koszyczka wielkanocnego. Dzieci miały za zadanie wybrać spośród rozłożonych na stole różnych przedmiotów, te związane z Wielkanocą i skomponować własny koszyczek. A po wiosennych tańcach, wesołej kolorowance z gąskami oraz przygotowywaniu kolorowej kanapki, wyszliśmy do ogrodu. Przy pięknej, słonecznej pogodzie pożegnaliśmy się tradycyjnym polskim zwyczajem „śmigus-dyngus”.
data publikacji: 2015-03-30 12:53
 
Łgarski Bestseller Roku 2014
W 2007 roku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie powstał Dyskusyjny Klub Książki. Obecnie tworzą go cztery grupy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (we wszystkich chojnowskich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) i Dyskusyjny Klub Książki Łgarz (dla dorosłych). Tradycyjnie, na początku roku, klubowicze z DKK Łgarz wybierają - spośród przeczytanych lektur - książkę, która ich zdaniem jest najlepsza. Takie głosowanie odbyło się na lutowym spotkaniu tego klubu. Największą ilość głosów zdobyła powieść Stefana Zweiga „Dziewczyna z poczty” i to właśnie ona stała się Łgarskim Bestsellerem Roku 2014. Oprócz tego zostały także wybrane lektury na rok 2015, wśród nich pojawiły się m.in. „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, „Królowa śniegu” Michaela Cunningama czy „Akimudy” Wiktora Jerofiejewa. Najbliższe spotkanie odbędzie 27 marca w Sali Edukacyjnej o godz.16.00 . Naszą lekturą będzie powieść Szczepana Twardocha „Morfina”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2015-03-25 15:46
 
Dzień Czytania Tolkiena: Przyjaźń
W 2003 roku stowarzyszenie The Tolkien Society ogłosiło 25 marca Dniem Czytania Tolkiena. Jest to data szczególna dla bohaterów powieści J.R.R. Tolkiena „Władca pierścieni”, gdyż właśnie tego dnia mieszkańcy Śródziemia obalili Saurona, który chciał mrokiem spowić cały ich świat. Każdego roku obchodom Dnia Czytania Tolkiena towarzyszy inny motyw - w 2015 jest nią Przyjaźń. Do tej inicjatywy, w tym roku, przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3 oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowane będą specjalne zajęcia. W programie m.in. głośne czytanie fragmentów książek Tolkiena, quizy wiedzy o Hobbicie oraz gry i zabawy "Bliżej Śródziemia". Natomiast w bibliotece można obejrzeć wystawę poświęconą twórczości J. R. R. Tolkiena.
data publikacji: 2015-03-24 13:12
 
Baranki, zajączki i palmy
Baranki, zajączki i palmy wykonane na zajęciach „Dekoracje Wielkanocne” przypomniały o nadchodzących świętach Wielkanocnych. W wiosennym nastroju - bo spotkanie odbyło się 21 marca, w pierwszy dzień wiosny - dzieci i rodzice ochoczo zabrali się do prac plastycznych. Papierowy zajączek, baranek wykonany metodą quillingu oraz kolorowe palmy przyozdobione kwiatami z bibuły i bukszpanem wyczarowały niejeden uśmiech na twarzach uczestników zajęć.
data publikacji: 2015-03-24 13:07
 
Czytam w podróży…Herberta - po raz trzeci
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie włączyła się do III edycji ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży…Herberta”. Celem tej inicjatywy jest upowszechnienie spuścizny twórczej Herberta i zachęcenie społeczeństwa do czytania jego twórczości - na przykład podczas podróży. „Czytam w podróży…Herberta” jest kolejnym przedsięwzięciem promującym czytelnictwo organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii „Pan Cogito”. W tym roku akcja zaplanowana jest na 24. marca. Czytelnikom, którzy w tym dniu odwiedzą bibliotekę, będziemy rozdawać zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta - mają one zainspirować do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle.
data publikacji: 2015-03-20 11:59
 
<< nowsze | 134  | 135  | 136  | 137  | 138 | 139  | 140  | 141  | 142  | 143  | 144  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki