Katalog on-line

Aktualności

Ferie z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi
Podczas tegorocznej akcji „Ferie z Biblioteką”, która trwała od 19 do 23 stycznia, młodsi czytelnicy mieli okazję bliżej poznać Doktora Dolittle – tytułowego bohatera cyklu powieści Hugha Loftinga – oraz jego przyjaciół. Rozpoczęliśmy od czytania i ilustrowania wybranych fragmentów książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Dzieci narysowały dużo ciekawych prac, z których przygotowana została specjalna wystawa. Potem było wykonywanie – pod hasłem „Purpurowy Rajski Ptak” – oryginalnych prezentów dla babci i dziadka z okazji ich święta. Półmetek ferii to interesujące spotkanie z miłośniczką zwierząt, wolontariuszką Aleksandrą Najdą i przygotowywanie plakatów „Ratujemy zwierzęta”. Pojawiła się też w bibliotece parada zwierzęcych postaci. Nasze zajęcia zakończyliśmy przedstawieniem „Doktor Dolittle i przyjaciele”, w którym wystąpili aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Efektem tegorocznych „Ferii z Biblioteką” była nie tylko dobra zabawa, ale też zebranie darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy.
data publikacji: 2015-02-10 13:19
 
Dionisios Sturis przyjedzie do Chojnowa z książką o wyspie Man
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem - z pochodzenia chojnowianinem, reporterem TOK FM - które odbędzie się 23 lutego o godz.18.00. Tym razem przyjedzie do nas ze swoją nową książką „Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania”, która ukaże się na rynku wydawniczym za kilka dni, 28 stycznia. Będzie można ją nabyć również podczas spotkania. W 2014 r. debiutancką książkę Dionisiosa Sturisa „Grecja. Gorzkie pomarańcze" dostrzeżono i doceniono - została nominowana do prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. W ubiegłorocznej edycji tej nagrody jury z 82. nadesłanych książek wybrało 10 tytułów. Wśród nominowanych znalazło się pięciu autorów z Polski: Wojciech Jagielski, Jolanta Krysowata, Filip Springer, Dionisios Sturis i Maciej Wasielewski.
data publikacji: 2015-01-21 11:34
 
Biblioteka on-line
Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie są skomputeryzowane w programie MAK+. Informujemy, że czytelnik może przeszukiwać katalog biblioteki, sprawdzić stan swojego konta oraz zarezerwować wybrane pozycje (maksymalnie 3 egzemplarze) korzystając ze strony internetowej biblioteki: www.biblioteka.chojnow.eu – zakładka: Katalog on-line
data publikacji: 2015-01-21 09:04
 
Zapraszamy na wystawę "Malujemy samodzielnie i z pomocą"
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnowie, Środowiskowy Dom Samopomocy "Lilia" w Chojnowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy zapraszają na IV edycję wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą". Tę prezentację różnorodnych prac plastycznych można obejrzeć w naszej Galerii Młodych do końca lutego. Wernisaż wystawy odbędzie się 04.02.2015 o godz.11.00.
data publikacji: 2015-01-16 11:43
 
Warto przeczytać w styczniu!
Spośród zakupionych nowości polecamy w Dziale dla Dorosłych: Hanna Cygler - „W cudzym domu”, Katie Fforde - „Francuski romans”, Jolanta Krysowata - „Skrzydło anioła - historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot” i audiobooki: Jefrrey Archer - "Szczęściarze", Agata Christie - "Morderstwo w zaułku" oraz w Dziale dla Dzieci: Dorota Gellner - „Złote koniki” , Beata Ostrowicka - „Franuś, gdzie ty masz głowę? I inne opowiadania”, Patrycja Woy-Wojciechowska - "Jajo, kura i te sprawy - o rzeczach prostych i ważnych" i audiobooki: Dimiter Inkiow - "Ja, Klara i zwierzaki", Hanna Łochocka - "O wróbelku Elemelku".
data publikacji: 2015-01-13 10:30
 
<< nowsze | 138  | 139  | 140  | 141  | 142 | 143  | 144  | 145  | 146  | 147  | 148  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki