Katalog on-line

Aktualności

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2015
Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2015 pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”. Po raz dwunasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2015 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Szczegółowe informacje o konkursie na stronie: www.sbp.pl . Uwaga: termin przesyłania plakatów do 23 lutego 2015 r.
data publikacji: 2015-02-18 13:08
 
Konkurs czytelniczy "Jak to z Julką i kotami było"
Zapraszamy dzieci klas II – III do udziału w powiatowym konkursie czytelniczym „Jak to z Julką i kotami było”. Konkurs jest organizowany przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego – w ramach XV edycji „Bliżej Książki”. Termin zgłoszenia w Chojnowie: do 28.02.2015 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Inne szczegółowe informacje w bibliotece.
data publikacji: 2015-02-18 13:01
 
Warto przeczytać w lutym!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Norman Davies - „Serce Europy”, Dariusz Kortko, Judyta Watoła - „Religa : biografia Najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”, Jerzy Kostowski - „Przywilej wyboru”, Stanisław Sławomir Nicieja - „Kresowa Atlantyda” T. V, Dionisios Sturis - „Gdziekolwiek mnie rzucisz”, Olga Tokarczuk – „Księgi Jakubowe...” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Agnieszka Chylińska - „Labirynt Lukrecji”, Agnieszka Frączek - „W Straszydłowie”, E.T.A. Hoffmann - „Tajemnicze dziecko”, Andrzej Maleszka - „Cień smoka”, Jean-Jacques Sempé - „Katarzynka”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2015-02-12 09:16
 
Wernisaż wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”
Już po raz czwarty spotkaliśmy się w Galerii Młodych na otwarciu cyklicznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Tym razem twórczość plastyczną przedstawili: Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnowie, Środowiskowy Dom Samopomocy „Lilia” w Chojnowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chojnowie. Na wystawie można zobaczyć ponad 180 prac - malarskich i rękodzielniczych - aż 45. artystów. Wernisaż, który odbył się 4 lutego, rozpoczęliśmy od recytacji wierszy Anatola Marka Barszczewskiego, uczestnika WTZ. Potem przedstawicielki z poszczególnych placówek – Emilia Zimnowłodzka, Urszula Kondrat, Marta Krawczyk i Alina Wierzbicka – opowiedziały o zaprezentowanych pracach swoich podopiecznych. Na pamiątkę tego spotkania uczestnicy wystawy otrzymali od samorządu miasta okolicznościowe upominki. Wystawa potrwa jeszcze do końca lutego. Zapraszamy do biblioteki, bo naprawdę warto ją zobaczyć.
data publikacji: 2015-02-11 14:21
 
Wielki bal u Księżniczek w Bibliotecznej Akademii Malucha
„Gigali, gigali, sa, sa, bugali, bugali, sa - to magiczne zaklęcie otwierające drzwi do krainy baśni, gdzie odbywał się wielki bal u Księżniczek. Na bal, 28 stycznia, przybyli do biblioteki nie tylko książęta i księżniczki, ale też biedronki, policjanci, tygryski i jeszcze wielu bohaterów bajkowych. Przywitaliśmy się wszyscy bardzo serdecznie i ruszyliśmy w tanecznym korowodzie. Był emocjonujący „Taniec pingwina”, i taniec z balonikiem, i na gazecie. Po wyczerpujących pląsach, zaczęły się różne zabawy...
data publikacji: 2015-02-11 10:19
 
<< nowsze | 137  | 138  | 139  | 140  | 141 | 142  | 143  | 144  | 145  | 146  | 147  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki