Katalog on-line

Aktualności

Czytam w podróży…Herberta - po raz trzeci
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie włączyła się do III edycji ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży…Herberta”. Celem tej inicjatywy jest upowszechnienie spuścizny twórczej Herberta i zachęcenie społeczeństwa do czytania jego twórczości - na przykład podczas podróży. „Czytam w podróży…Herberta” jest kolejnym przedsięwzięciem promującym czytelnictwo organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii „Pan Cogito”. W tym roku akcja zaplanowana jest na 24. marca. Czytelnikom, którzy w tym dniu odwiedzą bibliotekę, będziemy rozdawać zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta - mają one zainspirować do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle.
data publikacji: 2015-03-20 11:59
 
Jak to z Julką i kotami było
Legnicka Biblioteka Publiczna i biblioteki publiczne powiatu legnickiego w ramach XV edycji święta „Bliżej Książki” zaprosiły uczniów klas II i III szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym „Jak to z Julką i kotami było”. Konkurs został przygotowany na podstawie powieści „Kocie historie” oraz „Julka i koty” napisanych przez Tomasza Trojanowskiego. Są to ciepłe i pełne humoru książki, których bohaterami są trzy, pewne siebie, wygadane koty i Julka, która, jak przystało na czteroletnią dziewczynkę, jest ciekawa otaczającego świata i pełna szalonych pomysłów. W I etapie konkursu, który odbył się w naszej bibliotece 18 marca, wzięły udział: Marta Jadach, Julia Krakowska, Aleksandra Więcław oraz Kinga Zarotyńska. Uczestniczki konkursu miały za zadanie odpowiedzieć pisemnie na 21 pytań dotyczących losów bohaterów książki - wszystkie zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 15 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej. W tym dniu odbędzie się też spotkanie z autorem książek Tomaszem Trojanowskim. W naszej bibliotece autor książki o przezabawnych kotach gościć będzie 16 kwietnia o godz. 9.00 - już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
data publikacji: 2015-03-19 16:49
 
Tydzień z Internetem 2015
Już po raz czwarty zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii „Tydzień z Internetem”. Nasze tegoroczne spotkanie „Selfuj się kto może!”, adresowane do osób dorosłych, odbędzie się 25 marca o godz.16.00. Uczestnicy wykorzystując urządzenia mobilne (m.in.telefony komórkowe, tablety, laptopy) lub komputery stacjonarne, nauczą się jak - korzystając z prostych narzędzi online - łatwo i efektownie edytować zdjęcia. Dowiedzą się, co to jest selfie i jak go dobrze wykonać. Osoby biorące udział w tych bezpłatnych zajęciach mogą przynieść własne urządzenia mobilne lub korzystać z bibliotecznych komputerów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do 23 marca w Dziale dla Dorosłych (tel. 76 818 83 46).
data publikacji: 2015-03-19 14:48
 
Zajęcia plastyczne "Dekoracje Wielkanocne"
Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne, na których będziemy wykonywać ozdoby związane z Wielkanocą.Zajęcia odbędą się w sobotę 21 marca o godz.11:00.
data publikacji: 2015-03-16 13:41
 
Biblioteczna Akademia Malucha
Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników na kolejne zajęcia w Akademii Malucha, które odbędą się 25 marca o godzinie 11:00. "Wielkanocna bajeczka" wprowadzi nas w świąteczny nastrój.
data publikacji: 2015-03-16 13:03
 
<< nowsze | 135  | 136  | 137  | 138  | 139 | 140  | 141  | 142  | 143  | 144  | 145  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki