Katalog on-line

Aktualności

Zielona kraina
Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza na bezpłatne zajęcia dla najmłodszych czytelników wraz z opiekunami - 30 marca o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do wesołej zabawy i nauki.
data publikacji: 2016-03-17 16:24
 
Zajęcia plastyczne: "Dekoracje Wielkanocne"
Już niedługo Święta Wielkanocne. Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne, które odbędą się w sobotę 19 marca od godz.11.00 do 13.00.
data publikacji: 2016-03-10 15:42
 
Bezpieczny e-konsument: Tydzień z Internetem 2016
Zapraszamy do udziału w kampanii Tydzień z Internetem 2016. Motywem przewodnim tegorocznej, już szóstej edycji, jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. 17 marca 2016 r. godz.16 30 w bibliotece odbędzie się spotkanie „Bezpieczny e-konsument”, a przez cały tydzień (od 14 do 20 marca) będzie można sprawdzić swoją wiedzę o prawach konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/ i na Facebooku. Spotkanie jest skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy wezmą udział w quizie, dzięki któremu dowiedzą się m.in. jak tworzyć odpowiednie hasła do komputerów czy poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, jakich danych nie powinno się podawać sprzedawcy, jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych. W trakcie prezentacji wykorzystamy filmy dotyczące ochrony danych osobowych oraz bezpiecznych zachowań w Internecie. Informacje i zgłoszenia: Dział dla Dorosłych, tel. 76 818 83 46
data publikacji: 2016-03-10 13:36
 
Bajka, nie bajka... o dziewczynce, którą Czerwonym Kapturkiem zwali
Nasze kolejne spotkanie w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbyło się 24 lutego, było wyjątkowe. Chociaż wszyscy znają przygody Czerwonego Kapturka, babci oraz podstępnego wilka, dzieci i ich opiekunowie z wielkim zainteresowaniem słuchali bajki muzycznej z książki „Bajki Samograjki” Jana Brzechwy. Tę opowieść zilustrował pacynkowy teatrzyk i nikt nie bał się strasznego wilka, ponieważ w tej bajce wszystko zakończyło się pomyślnie, również dla niego. Po wysłuchaniu przygód Czerwonego Kapturka, dzieci brały udział w zabawach i tańcach. Każde dziecko dostało też namalowany koszyczek, do którego miało powklejać rzeczy niesione przez dziewczynkę, a na koniec zostały zaproszone na słodki poczęstunek do domku babci, gdzie same przygotowywały smaczny podwieczorek. Spotkanie zakończyło się „Białym walczykiem”, którego dzieci pięknie zatańczyły ze swoimi opiekunami.
data publikacji: 2016-03-09 11:02
 
Tydzień E-książki z prezentem od IBUK Libry
Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-książki w okresie od 6 do 16 marca poszerzony został zestaw tytułów na platformie internetowej czytelni IBUK Libra o książki z następujących kategorii: literatura faktu, literatura kobieca, kryminał, sensacja, thriller. Przez dziesięć dni czytelnicy IBUK Libra otrzymają dostęp do pełnych treści wszystkich książek z ww. kategorii. Ponadto w związku z tym, że zeszłoroczna akcja „Prezent od IBUK Libra” spotkała się z dużym zainteresowaniem, będzie ona kontynuowana przez kolejny rok – jednak w nowej odsłonie. Zamiast książek Domu Wydawniczego, będą udostępniane najlepsze tytuły spośród wszystkich nowości książkowych całej grupy PWN. Zasady udostępniania książki miesiąca nie zmieniają się. Tak jak do tej pory, dana pozycja będzie dostępna na stronie głównej IBUKA Libry przez jeden miesiąc, a pozostały do przeczytania czas odmierzy specjalny zegar. Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym dostępem do czytelni e-booków IBUK Libra zapraszamy do biblioteki.
data publikacji: 2016-03-09 10:28
 
<< nowsze | 111  | 112  | 113  | 114  | 115 | 116  | 117  | 118  | 119  | 120  | 121  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki