Katalog on-line

Aktualności

Bezpieczne e-zakupy w Internecie
Ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem” w tym roku była poświęcona e-zakupom. Honorowy patronat nad akcją objął Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Nasze zajęcia „Bezpieczny e-konsument”, przeprowadzone w ramach tej kampanii, odbyły się 17 marca. Na spotkaniu można było zapoznać się ze sposobami tworzenia bezpiecznego hasła do komputerów czy poczty elektronicznej i dowiedzieć się w jaki sposób sprawdzić rzetelność e-sklepu, jak bronić się przed oszustami internetowymi, jakie prawa przysługują e-konsumentowi. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali prezentację omawiającą te zagadnienia. Na zakończenie każdy otrzymał podręczną ściągę – ikonografikę „Twoja lista bezpiecznych e-zakupów”.
data publikacji: 2016-03-23 11:44
 
Konkurs „Młody Poeta Dolnego Śląska”
Zapraszamy wszystkich twórców młodych wiekiem i duchem do udziału w konkursie na wiersz, organizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Prace konkursowe (o dowolnej objętości) prosimy nadsyłać na adres: informacja@wbp.wroc.pl lub Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Dział Informacji, Rynek 58, 50-116 Wrocław w terminie do 13.04.2016 r. Dla autora najlepszej pracy przewidziano nagrodę rzeczową. Ogłoszenie wyników konkursu – 23.04.2016 r. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Szczegółowe informacje: regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.wbp.wroc.pl oraz www.dswsilesiana.blogspot.com
data publikacji: 2016-03-22 14:50
 
Konkurs dla seniorów „Gry i zabawy mojego dzieciństwa: opowieści dolnośląskich seniorów”
Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich seniorów (osoby wieku 50 lat i więcej) do wzięcia udziału w konkursie na wspomnienia pt. „Gry i zabawy mojego dzieciństwa : opowieści dolnośląskich seniorów” – pomóżcie nam poznać historię, tradycję i ciekawostki o dolnośląskich miejscowościach. Prace konkursowe o objętości do 4 stron A4 (ok. 10800 znaków) prosimy nadsyłać na adres: informacja@wbp.wroc.pl lub Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Dział Informacji, Rynek 58, 50-116 Wrocław w terminie do 13.04.2016 r. Do prac można dołączyć fotografie i/lub ilustracje. Dla autorów trzech najlepszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników konkursu – 23.04.2016 r. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Szczegółowe informacje: regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.wbp.wroc.pl oraz www.dswsilesiana.blogspot.com
data publikacji: 2016-03-22 14:44
 
IBUK Libra dla Ciebie
Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy, wraz z kilkudziesięcioma bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku, w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i bezpłatnie przeglądać katalog wybranych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale także w domu. Obecnie nasza propozycja to około 3000 e-booków. W dniach od 29 marca do 2 kwietnia (oprócz środy – 30 marca) przeprowadzimy specjalną akcję „IBUK Libra dla Ciebie” zachęcającą do korzystania z tych zbiorów. W Dziale dla Dorosłych, na dodatkowym stanowisku komputerowym, będziemy przedstawiać szczegółowe informacje dotyczące udostępniania e-booków, m.in.: rejestracja, wyszukiwanie książek, korzystanie z platformy libra.ibuk.pl przy pomocy różnorodnego sprzętu komputerowego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
data publikacji: 2016-03-21 13:07
 
„Jesienią malowane” - wernisaż wystawy Danuty Danielewicz
Od początku marca w Galerii Młodych oglądać można prace legniczanki Danuty Danielewicz. Autorka wystawy swoją pasję tworzenia nie ogranicza tylko do malarstwa, ale zajmuje się również ceramiką i poezją. Wernisaż wystawy, który odbył się 11 marca 2016 r., rozpoczął się od wiersza Danuty Danielewicz „Śpiew jesieni” w interpretacji Doroty Chopkowicz. A potem były gratulacje, życzenia i kwiaty od licznie przybyłych gości, głównie legniczan. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali ceramikę i obrazy, a większość z prezentowanych prac została przygotowana specjalnie na tę wystawę. Po części oficjalnej miłym rozmowom nie było końca. Wystawa „Jesienią malowane” potrwa jeszcze do 30 kwietnia - serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych ciekawych prac.
data publikacji: 2016-03-18 13:16
 
<< nowsze | 109  | 110  | 111  | 112  | 113 | 114  | 115  | 116  | 117  | 118  | 119  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki