Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Niecodzienni goście w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki

26 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbyło się wyjątkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z przedstawicielami regionalnego koordynatora DKK na Dolny Śląsk. Z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu przyjechały do nas: Wioleta Solnica - regionalny koordynator Dolnego Śląska, Renata Słonik - koordynatora ds. zakupów książek oraz Izabela Drapała - koordynator ds. spotkań autorskich i prowadzenia bloga DKK.

2018-11-16 13:04

Co ma powódź do kryminału, czyli Ryszarda Ćwirleja historia kryminału polskiego

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie, przyjechał Ryszard Ćwirlej – autor poczytnych kryminałów, dziennikarz, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Każdy kto chciał spotkać się z twórcą powieści o przedwojennym komisarzu Fiszerze oraz cyklu o Milicji Obywatelskiej, mógł przyjść do biblioteki 25 października i wysłuchać wykładu na temat dwudziestowiecznej historii kryminału w Polsce.

2018-11-15 15:07

Zakup zbiorów z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Informacja dotycząca dofinansowania w kwocie 10 600 zł otrzymanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w 2018 roku w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zakup książek: 482 woluminy.

2018-11-15 13:29

Dary Pani Jesieni

W Bibliotecznej Akademii Malucha 24 października pojawiła się Jesień, obdarowując dzieci różnymi darami: kolorowymi liśćmi, warzywami i owocami, orzechami, żołędziami i kasztanami. Po wysłuchaniu wiersza Bożeny Formy „Przybywa Jesień” najmłodsi czytelnicy odgadywali jesienne zagadki, tańczyli z liśćmi walca, a także uczyli się jesiennych wyliczanek. Zręczne rączki naszych milusińskich stworzyły też przepiękne drzewo, z którego na pewno kolorowe liście nie spadną przy jesiennych wichurach. Spotkanie zakończyło się wspólnym układaniem węża z wszystkich darów jesieni.

2018-11-15 12:18

Na rowerowych szlakach z Rafałem Wyciszkiewiczem

19 października odbyło się spotkanie z podróżnikiem Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe 2005-2018”. Jest znany jako fotografik, ale ma też inne pasje: podróże rowerowe oraz muzykę. Podczas spotkania opowiadał i prezentował zdjęcia dokumentujące 9 wypraw oraz film z tegorocznej trasy. Rowerowe wędrówki rozpoczął w 2005 roku od zwiedzania okolic Wrocławia. Potem była Wielkopolska, po drogach której przejechał 1000 km. Wyprawa po Warmii i Mazurach w następnym roku umożliwiła mu zobaczenie wielu zamków i pałaców. W 2007 roku wyjechał na Kresy, gdzie zachwyciła go architektura, krajobrazy. Po kilkuletniej przerwie udało mu się zrealizować wyprawę w Bieszczady w 2012 roku. Wśród niezapomnianych wrażeń - widok z Tarnicy oraz cerkwie. A za rok Pieniny i Beskidy, potem Kotlina Kłodzka. W 2017 roku podziwiał Karkonosze, a następnie jechał wzdłuż Nysy Łużyckiej. Tegoroczna trasa, wzdłuż Odry i Bałtyku, była wyprawą militarną. Zobaczył wiele obiektów wojskowych, szczególnie polecił Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Zamierza objechać Polskę dookoła i dlatego planuje w przyszłym roku kontynuację trasy wzdłuż Bałtyku. Podkreślił, że interesują go m.in. miejsca, które były planem filmowym. Podróżnik zaprasza do odwiedzenia stron, gdzie są zamieszczone relacje z jego wypraw: www.wyciszkiewicz.chojnow.eu, www.facebook.com/Rafal-Wyciszkiewicz-fotografia-595289920648625/, www.chojnow.pl

2018-11-15 11:06


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki