Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

„A lato przyszło pieszo - już łąki nim się cieszą…”

W Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie 21 czerwca Tygryski powitały pierwszy dzień lata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy nawiązujących do tej pory roku - utwory „Przyjście lata” Jana Brzechwy, „Babki z piasku” Agnieszki Frączek i „Tato, już lato!” Anny Wareckiej zachęciły naszych małych czytelników do wyklejenia kolorowej letniej łąki. A potem wyruszyliśmy na wymarzone wakacje pociągiem przez góry, lasy i prosto nad morze. Na zakończenie pożegnaliśmy się ulubioną zabawą „Baloniku nasz malutki”, życzyliśmy sobie miłego wypoczynku i zaprosiliśmy dzieci oraz ich rodziców do odwiedzania naszej biblioteki.

2022-06-27 15:54

Wzorowy Czytelnik 2022

15 czerwca br. w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość przyznania tytułu Wzorowego Czytelnika. W roku 2022 tytuł ten otrzymało 25 młodych czytelników z bibliotek publicznych miasta i powiatu legnickiego. Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie reprezentował nasz czytelnik Mateusz Pisarski, uczeń z kl. V b Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas uroczystego spotkania laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową : Rainer Köthe – „Eksperymenty. Księga młodych odkrywców”. Szczególnym upominkiem był pokaz iluzjonisty Michała Sośniaka oraz mini warsztaty kuglarskie.

2022-06-27 15:33

Warto przeczytać w czerwcu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Tirzah Price - „Duma i podejrzenie”; Tomasz Słomczyński – „Kaszebe”; Magdalena Wolińska-Riedi – „Z Watykanu w świat”; Michał Wójcik, Przemysław Wójtowicz – „Snajper wchodzi pierwszy”, audiobooki: Sven Georgson – „Jednooki kruk”; Monika B. Janowska – „Diabli wzięli święty spokój”; Sławomir Koper – „Klątwy, sekrety i skandale. Historia Polski przez dziurkę od klucza”; Kai Strittmatter – „Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Przemysław Barszcz – „Zwierzęta w godłach"; Carsten Henn – „Spacerujący z książkami"; Erin Hunter – „Bambusowe kkrólestwo. Ocaleni z potopu "; Katarzyna Kozłowska – „O kruku, który chciał zostać papugą”; Mirosław Wlekły – „Jadą Haliki przez Ameryki". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2022-06-25 11:45

Świat pod Kyczerą znów na żywo!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" XXV Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Świat pod Kyczerą". Jubileuszowa edycja zapowiada się wręcz sensacyjnie. Udział w festiwalu potwierdziły między innymi zespoły z Meksyku, Serbii, Chile, Nepalu, Turcji, Ukrainy, Kolumbii, Burundi i Panamy. Dwa ostatnie kraje zaprezentują się festiwalowej publiczności po raz pierwszy. Festiwal rozpocznie się 1 lipca i potrwa dziesięć dni, odwiedzając kilkanaście miejscowości na Dolnym Śląsku i w Ziemi Lubuskiej. Program festiwalu:

2022-06-22 21:54

Zmiana godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacji

W okresie wakacji - od 27 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. biblioteka czynna:

2022-06-22 13:13


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki