Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: Galeria Pomysłów - Krasnoludki są na świecie, w naszych książkach je znajdziecie

Podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do wspólnej zabawy w składanie papierowych kółeczek i tworzenie z nich kolorowych obrazków. Pomysł dzisiejszej pracy został zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej „ Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła”. Nasza propozycja to niesforne krasnoludki, które schowały się za grzybkiem.

2021-05-13 09:58

Galeria Młodych: Wystawa „Malujemy samodzielnie i pomocą”: marzec - kwiecień 2021

Dziesiąta edycja cyklicznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą", na której zostały zaprezentowane różnorodne prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Ponad 150 zielonych prac wykonanych przez 63. autorów ozdobiło hol biblioteki. Wiodącym tematem tegorocznej wystawy był bowiem kolor zielony. Niestety w tym roku z powodu pandemii i wielu ograniczeń nie mogliśmy się spotkać na wernisażu wystawy. Jednak nie przeszkodziło to, by w małych grupach udało się obejrzeć wystawę uczestnikom WTZ i ŚDS nr 2. Wystawę odwiedziła też dyrektor Mariola Pyrz z ŚDS nr 1, która w imieniu autorów podarowała nam na pamiątkę piękny obraz przedstawiający bibliotekę. Wychowankowie ZPS nie mogli przybyć do Chojnowa, ale wystawę zobaczyła ich opiekunka Agnieszka Marczak – Mandosik, inicjatorka wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą", a także pomysłodawczyni tegorocznego zielonego tematu.

2021-04-21 13:34

Galeria Młodych: Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień-grudzień 2020

„POLSKA” Juliana Pamuły to wystawa malarstwa, którą - jako ostatnią w tym roku - pokazaliśmy w Galerii Młodych. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa nie mogliśmy spotkać się na wernisażu, a niektórzy nie mogli także przyjść do biblioteki i zobaczyć obrazów chojnowskiego artysty. Może na kolejnej wystawie będzie już inaczej. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć zaprezentowanych prac Pana Juliana, którego już po raz trzeci gościmy w naszej Galerii. Jego poprzednie wystawy - w 2014 i w 2017 roku - również wzbudziły uznanie oglądających.

2020-12-31 19:37

Amicus Librorum 2020

Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wśród tegorocznych osób wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z chojnowskich szkół, zgłoszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Za wieloletnią współpracę z naszą biblioteką w prowadzeniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Chojnowie Amicus Librorum przyznano: Pani Małgorzacie Graban ze Szkoły Podstawowej nr 4, Pani Lucynie Olszewskiej z Powiatowego Zespołu Szkół i Pani Ewie Wołoszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3. Gratulujemy i dziękujemy!

2020-11-03 16:30

Wakacje z Biblioteką on-line: wystawa prac warsztatowych „Wakacyjne rolkowanie”

Wystawa prac plastycznych „Wakacyjne rolkowanie” wykonanych na podstawie naszych wakacyjnych warsztatów. Zajęcia prowadziliśmy w czwartki, od 23 lipca do 13 sierpnia 2020 r., a szczegółowe informacje zamieściliśmy na stronie www biblioteki. W wystawie „Wakacyjne rolkowanie" mogli wziąć udział uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 7 - 12 lat. Swoje pomysłowe prace nadesłali Zuzanna Jamroz i Michał Jankowski.

2020-08-20 15:52


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki