Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Narodowe Czytanie 2021 – Gabriela Zapolska „Moralność pani Dulskiej”: 09.09.2021

W Chojnowie dziesiątą, jubileuszową odsłonę Narodowego Czytania - z „Moralnością pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej - świętowaliśmy 9 września 2021 roku. Od rana czytano dramat w szkołach: Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4 i Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. A po południu, na spotkaniu w Rynku, kilkanaście fragmentów „Moralności pani Dulskiej" z podziałem na role zaprezentowali mieszkańcy miasta. Wśród czytających znalazły się osoby znane, angażujące się w różne przedsięwzięcia o charakterze kulturalno-edukacyjnym i społecznym oraz młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół. Podczas spotkania przeprowadziliśmy także quiz - Co wiesz o "Moralności pani Dulskiej"? - skierowany do publiczności. Muzycznym zwieńczeniem imprezy był minirecital piosenki satyrycznej Tadeusza Olchowskiego, uznanego legnickiego artysty.

2021-09-29 22:43

Galeria Młodych: Wystawa „Wakacje z Wyobraźnią”: sierpień 2021

Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci na wakacyjnych zajęciach plastycznych prowadzonych przez bibliotekarzy z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Tematy zajęć: „Moje imię ma kolor niebieski”, „I Ty możesz być artystą”, „Moje miasto” i „Kwiatowy zawrót głowy”.

2021-08-31 11:49

Wakacje z Wyobraźnią: zajęcia plastyczne "Moje miasto", "Kwiatowy zawrót głowy": 11.08.2021, 18.08.2021

Kolejne nasze wakacyjne działania plastyczne odbyły się 11 sierpnia. „Moje miasto” - taki tytuł miały zajęcia i zadaniem uczestniczących w nich dzieci było stworzenie kolorowej pracy przedstawiającej miasto - „moje wymarzone” lub „moje, w którym mieszkam”. Dzieci wyklejały kolorowymi kwadratami, prostokątami i kółeczkami domy, kościoły i ulice. W trakcie radosnego tworzenia słuchały zabawnych wierszyków o miastach z książki Elizy Piotrowskiej „Książeczka - wycieczka po miastach i miasteczkach”. I choć dzieci na zajęciach nie było dużo, to prace, które powstały są zachwycające. A tydzień później, 18 sierpnia, na pożegnanie WAKACJI Z WYOBRAŹNIĄ, spotkaliśmy się na ostatnich już bibliotecznych zajęciach plastycznych. Tym razem dzieci z kolorowych kółeczek wyklejały kwietne łąki lub bukiety kwiatów, bowiem tytułem zajęć był „Kwiatowy zawrót głowy”. Przepiękne ukwiecone prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu biblioteki w Galerii Młodych. Znalazły się tam równie ciekawe prace z innych wakacyjnych zajęć.

2021-08-31 11:20

Wakacje z Wyobraźnią - spotkanie autorskie z Arturem Guzickim "Podróże Misia Wojtka": 04.08.2021

Miś Wojtek został przygarnięty przez polskich żołnierzy z 2. Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa, walczącymi w II wojny światowej. Historia niezwykłego niedźwiadka zainspirowała Artura Guzickiego - dziennikarza, publicystę i pisarza - do napisania książki ”Podróże Misia Wojtka”. Opowiadał o niej dzieciom na spotkaniach w naszej bibliotece i Przedszkolu nr 1. Razem z Misiem Wojtkiem i jego wehikułem czasu możemy wyruszyć w fascynującą podróż – podróż do przeszłości i poznawać czasy odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

2021-08-13 12:17

Wakacje z Wyobraźnią - zajęcia plastyczne "I Ty możesz być artystą": 28.07.2021

Dzieci uczestniczące w kolejnym wakacyjnym spotkaniu – „I Ty możesz być artystą” - wybrały się na kolorową łąkę. Po przeczytaniu wierszy „Lato” Czesława Janczarskiego, „Na łące” Krystyny Pokorskiej oraz „Motyle” Marii Kownackiej tworzyły barwne i wesołe łąki. Ich plastyczne dzieła zostały wystawione w Galerii Młodych.

2021-07-30 16:32


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki