Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: Galeria Pomysłów - Kolorowe słoneczko

Słońce jest żółte, ale nasze będzie wyjątkowe, bo tylko od nas zależy jakie promyczki dostanie. Potrzebny jest nam kolorowy papier, nożyczki, klej i ołówek z cyrklem lub coś do odrysowania koła. Z żółtego papieru wycinamy dwa duże koła oraz 4 małe białe, 4 małe niebieskie lub czarne (to oczka) i jedno większe czerwone, które przetniemy na pół. Z kolorowych kartek wycinamy paski, które będą promykami. Na żółte kółka naklejamy oczka i buzię, a paski sklejamy końcami. Teraz gotowe promyki doklejamy do odwróconego żółtego kółka i następnie przyklejamy drugie kółko, tak aby słoneczko było dwustronne. Proszę tylko uważać, żeby druga strona słońca była przyklejona tak samo, a nie do góry nogami :). Kolejne etapy pracy są zamieszczone na zdjęciach:

2020-04-16 12:16

„Dekoracje Wielkanocne” z upominkiem dla najbliższych: 04.2020

Choć na naszych tradycyjnych zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne” w tym roku nie możemy się spotkać w bibliotece, zapraszamy dzieci i dorosłych do artystycznej zabawy z papierem, nożyczkami i klejem w domu. W Internecie jest dużo pięknych pomysłów - zaczerpnęliśmy z nich, dodając coś od siebie. Wykonane ozdoby mogą stanowić wyjątkowy upominek dla bliskich, również zadedykowany im w formie przesłanego zdjęcia.

2020-04-03 22:37

Biblioteczna Akademia Malucha: "Jaki to kształt?": 26.02.2020

W ramach Bibliotecznej Akademii Malucha 26.02.2020 r. zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników na zabawę w kształty. Po wysłuchaniu fragmentów opowiadania „Pajac Pilu i kształty” oraz wiersza „Zwariowana geometria” Adama Asnyka odtańczyliśmy powitalny taniec nawiązujący do rozmaitych zwierzęcych kształtów . Potem były zagadki o kwadracie, kole i trójkącie oraz zabawy w kole „Baloniku nasz malutki”, „Kółko graniaste” i „Jawor, Jawor,…”. Praca plastyczna, którą dzieci wykonywały na tych zajęciach to różne propozycje kształtów. A nabrała ona kształtu wraz z pracowicie ułożonymi i przyklejonymi kwadratami, trójkątami i kołami. Dużo radości dostarczyła także zabawa w wyszukiwanie różnych kształtów.

2020-03-05 17:08

Prelekcja dr. Wojciecha Drzewickiego: "Meksyk. W krainie Majów": 21.02.2020

21.02.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z dr. Wojciechem Drzewickim. Tym razem opowiadał o swojej ubiegłorocznej wyprawie do Meksyku, kraju cywilizacji Olmeków, Azteków i Majów. Spotkanie otworzyliśmy wręczeniem naszemu prelegentowi wyróżnienia, które przyznaliśmy mu z okazji jubileuszu 70-lecia MBP w Chojnowie. Prelekcja „Meksyk. W krainie Majów” połączona z prezentacją zdjęć rozpoczęła się od Mexico City, m.in. wizyty w domu Fridy Khalo i muzeum antropologii oraz zwiedzania Bazyliki Matki Boskiej w Gaudalupe. Kolejnym etapem podróży był wyjazd do starożytnego miasta Theotihuacán, gdzie zobaczyć można m.in. słynną „drogę pogrzebową”, piramidę Słońca i piramidę Księżyca. Następnie przenieśliśmy się na Półwysep Jukatan, do krainy Majów. Zobaczyliśmy zdjęcia z Meridy, potem z miasta Majów w Uxmal, w Cobá. Na Jukatanie widzieliśmy także Tulum - wybrzeże Morza Karaibskiego, piękną przyrodę i cenote - zadziwiające systemy krasowe. Podróżnik mówił również o dawnych zwyczajach i obyczajach mieszkańców tych ziem.

2020-03-03 10:07

Bajki pod Słoneczkiem: "A każdy widział kota": 21.02.2020

21 lutego 2020 r., jak co miesiąc, odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Kilka dni wcześniej, 17 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Kota i dlatego tematem spotkania był nasz koci bohater. Skorzystaliśmy z wyjątkowej książki „A każdy widział kota”, którą napisał Brendan Wenzel. Ta publikacja, bestseller New York Timesa, zdobyła m.in. najważniejszą amerykańską nagrodę dla ilustrowanej książki dla dzieci CALDECOTT HONOR 2017. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii kota, który szedł sobie przez świat, a każdy - np. dziecko, pies czy wąż - widział go inaczej. Autorowi udało się pokazać, jak perspektywa, z jakiej patrzymy, kształtuje to, co widzimy. Przedstawiliśmy dzieciom także mini teatrzyk do wiersza Heleny Bechlerowej „O dwóch kotkach”. A zwieńczeniem zajęć było wyklejanie czarnego kota oraz zabawy muzyczne.

2020-02-28 15:18


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki