Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: "Czarny Kot, Biała Kotka": 15.02.2022

Czarny Kot, Biała Kotka W tym miesiącu wznowiliśmy cykliczne zajęcia czytelnicze „Bajki pod Słoneczkiem” przeprowadzane w Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie. Z grupą Tygryski spotkaliśmy się 15 lutego, a ponieważ 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, dlatego na naszych zajęciach nie mogło zabraknąć tego bohatera. Do czytania wybraliśmy niezwykłe książki: „Czarny Kot, Biała Kotka” Silvi Borando oraz „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował” Heleny Bechlerowej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały obu kocich historii. Potem - w zabawie - było dużo pomrukiwania i miauczenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy także piosenkę „Wlazł kotek na płotek”. A zwieńczeniem zajęć było wyklejanie czarnego i białego kota. Pożegnaliśmy się znaną zabawą muzyczną „Baloniku nasz malutki”.

2022-02-21 16:14

Ferie z Biblioteką 2022: 07-11.02.2022

Tegoroczne Ferie z Biblioteką wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami czytelniczo-plastycznymi. Każde zajęcia rozpoczynaliśmy od czytania opowiadań i wierszy (np. „O zimie”, K. Digmand, „Nie taka mroźna zima” M. Borroughdame). Na spotkaniach dzieci mogły wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Powstały bałwanki, zimowe miasta oraz kolorowe koty za płoty. W ostatnim dniu ferii dzieci wykonały przepiękne kartki walentynkowe na prezenty dla swoich najbliższych. Gościem specjalnym ferii była Magdalena Kozieł-Nowak, która poprowadziła warsztaty ilustracji „LokoMotyw”. Na warsztatach dzieci dowiedziały się m.in. na czym polega praca ilustratora i jakimi technikami się posługuje. Po zaprezentowaniu książki "Tuwimowo", do której ilustracje zostały stworzone przez panią Magdę, dzieci tworzyły pociąg. Powstała lokomotywa, a do niej poprzyczepiane wagony z narysowanymi marzeniami, ulubionymi rzeczami czy wspomnieniami. Podczas ferii można było także wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój kot”, zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Kota przypadającego 17 lutego

2022-02-16 16:09

Zajęcia Bożonarodzeniowe 2021

W przygotowaniu świątecznych dekoracji Bożonarodzeniowych, które ozdobią nasze domy warto się wkręcić odpowiednio wcześniej. Można to zrobić dzięki technice zwanej quillingiem, którą już prezentowaliśmy wcześniej przy ozdobach Wielkanocnych. Zapraszamy dzieci, i nie tylko do przedświątecznej zabawy w zwijanie, skręcanie oraz sklejanie. Nasza propozycja to quillingowa choinka

2021-12-15 15:53

Koncert Kuby Michalskiego "Do kraju tego... czyli Norwid i inni romantycy": 24.11.2021

Poetycko-muzycznym akcentem - koncertem Kuby Michalskiego „Do kraju tego… czyli Norwid i inni romantycy” - włączyliśmy się w obchody Roku Cypriana Kamila Norwida. Na koncercie, który odbył się 24.11.2021 r. w Domu Schrama, artysta zaśpiewał własne kompozycje do wierszy Norwida i innych polskich poetów romantycznych oraz inspirujących się romantyzmem. Usłyszeliśmy m.in. utwory Norwida - „Czemu”, „Daj mi wstążkę błękitną”, „Italiam!, Italiam!”, „Moja piosenka II”, „Wielkie słowa”; Mickiewicza – „ Lilije”, „Stepy Akermańskie”; Słowackiego – „Na Termopilach”; Staffa – „Deszcz jesienny” oraz Leśmiana – „Śni się lasom las”. Nie zabrakło też Leonarda Cohena, w tym „Tańcz mnie po miłości kres” czy „Alleluja”. Z twórczością legendarnego mistrza ballad Kuba Michalski jest wyjątkowo związany - w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Między wykonywanymi piosenkami artysta dzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi prezentowanych utworów. Piękno i wzruszenie – tak krótko można koncert podsumować.

2021-11-30 14:52

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem - "Kalimera. Grecka kuchnia radości": 21.09.2021

21 września br., w sali kinowej MOKSiR w Chojnowie, ponownie w tym roku gościliśmy Dionisiosa Sturisa, uznanego dziennikarza i pisarza, wychowanego w naszym mieście. Przyjechał do nas ze swoją najnowszą książką, inną od dotychczasowych - książką kucharską „Kalimera. Grecka kuchnia radości”. Przygoda z grecką kuchnią, którą znał już wcześniej, zaczęła się dla niego od pobytu na rocznym stypendium w tym kraju, podczas którego nie tylko uczył się języka greckiego, lecz i poznawał tamtejszą kulturę. Im dłużej przebywał w Grecji kosztując różnych specjałów, tym jego miłość do potraw tego kraju rosła. Książka „Kalimera. Grecka kuchnia radości” jest nie tylko wyrazem jego uczuć, ale i chęcią spopularyzowania w Polsce prostych i smacznych greckich dań. Wszystkie przepisy zamieszczone w tej bogato ilustrowanej publikacji zostały osobiście wybrane i przetestowane przez autora. Dla uczestników spotkania Dionis przygotował także niespodziankę – ciasteczka kurabiedies, które sam upiekł.

2021-10-08 16:12


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki