Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji": 23.06.2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie 23 czerwca 2021 r. po raz kolejny gościła dziennikarza i pisarza, wychowanego w Chojnowie, Dionisiosa Sturisa. Przyjechał do nas ze swoją nową książką, która miała premierę kilka dni wcześniej, 16 czerwca - „Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji”. Współorganizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ. Klubowicze, dzięki uprzejmości autora i wydawnictwa, mieli możliwość wcześniejszego zapoznania się z tym reportażem i przygotowania się na spotkanie. „Zachód słońca na Santorini” jest kontynuacją debiutanckiej książki Dionisa - „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, która była nominowana do prestiżowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

2021-07-05 15:35

Galeria Młodych: Wystawa "Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie"

Wystawa przygotowana w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, na której zaprezentowaliśmy materiały dotyczące naszej lokalnej społeczności. Dokumenty Życia Społecznego - materiały o charakterze dokumentacyjnym, informacyjnym lub reklamowym rejestrujące bieżące wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne. Są świadectwem współczesnego życia danego społeczeństwa. Charakteryzują się różnorodną formą i szatą graficzną, ukazują się m.in. jako afisze, broszury, programy, zaproszenia, kalendarze, prospekty. Wystawa, pokazana w Galerii Młodych, potrwa do końca maja 2021 r.

2021-05-15 16:18

Galeria Młodych: Galeria Pomysłów - Krasnoludki są na świecie, w naszych książkach je znajdziecie

Podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do wspólnej zabawy w składanie papierowych kółeczek i tworzenie z nich kolorowych obrazków. Pomysł dzisiejszej pracy został zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej „ Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła”. Nasza propozycja to niesforne krasnoludki, które schowały się za grzybkiem.

2021-05-13 09:58

Galeria Młodych: Wystawa „Malujemy samodzielnie i pomocą”: marzec - kwiecień 2021

Dziesiąta edycja cyklicznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą", na której zostały zaprezentowane różnorodne prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Ponad 150 zielonych prac wykonanych przez 63. autorów ozdobiło hol biblioteki. Wiodącym tematem tegorocznej wystawy był bowiem kolor zielony. Niestety w tym roku z powodu pandemii i wielu ograniczeń nie mogliśmy się spotkać na wernisażu wystawy. Jednak nie przeszkodziło to, by w małych grupach udało się obejrzeć wystawę uczestnikom WTZ i ŚDS nr 2. Wystawę odwiedziła też dyrektor Mariola Pyrz z ŚDS nr 1, która w imieniu autorów podarowała nam na pamiątkę piękny obraz przedstawiający bibliotekę. Wychowankowie ZPS nie mogli przybyć do Chojnowa, ale wystawę zobaczyła ich opiekunka Agnieszka Marczak – Mandosik, inicjatorka wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą", a także pomysłodawczyni tegorocznego zielonego tematu.

2021-04-21 13:34

Galeria Młodych: Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień-grudzień 2020

„POLSKA” Juliana Pamuły to wystawa malarstwa, którą - jako ostatnią w tym roku - pokazaliśmy w Galerii Młodych. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa nie mogliśmy spotkać się na wernisażu, a niektórzy nie mogli także przyjść do biblioteki i zobaczyć obrazów chojnowskiego artysty. Może na kolejnej wystawie będzie już inaczej. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć zaprezentowanych prac Pana Juliana, którego już po raz trzeci gościmy w naszej Galerii. Jego poprzednie wystawy - w 2014 i w 2017 roku - również wzbudziły uznanie oglądających.

2020-12-31 19:37


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki