Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wakacje z Wyobraźnią - zajęcia plastyczne " Moje imię ma kolor niebieski": 14.07.2021

Na naszych drugim wakacyjnym spotkaniu - 14 lipca, dzieci brały udział w zajęciach plastycznych „Moje imię ma kolor niebieski”. Po przeczytaniu kilku wierszy z „Księgi imion dla dzieci” Beaty Jacewicz, uczestnicy zajęć mieli za zadanie przedstawić swoje imię w jak najbardziej kolorowy sposób, ale także choć trochę świadczący o zainteresowaniach. I tak powstały przepiękne prace, które można podziwiać w naszej bibliotece.

2021-07-15 16:19

Wakacje z Wyobraźnią - spotkanie autorskie i warsztaty z Robertem Maciągiem "Wielka Ucieczka Wawelskiego Smoka": 07.07.2021

Spotkanie autorskie połączone z warsztatami odbyło się w ramach Wakacji z Wyobraźnią. Pan Robert zabrał dzieci w podróż z Krakowa do Chin - kraju leżącego za wielką pustynią i wielkim murem, w którym kochają smoki. Uczestnicy spotkania poznawali tajniki chińskiej kaligrafii, uczyli się jak pokazać po chińsku dziesięć oraz jak trzymać poprawnie pałeczki do jedzenia. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały bardzo specjalną wycinankę, z której wycinały tradycyjne wzory, jakimi Turcy zdobią kilimy. Dowiedziały się także dlaczego akurat te symbole zdobią dywany, co dokładnie oznaczają, a następnie zaprojektowały i wykonały swój własny kilim

2021-07-14 14:13

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji": 23.06.2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie 23 czerwca 2021 r. po raz kolejny gościła dziennikarza i pisarza, wychowanego w Chojnowie, Dionisiosa Sturisa. Przyjechał do nas ze swoją nową książką, która miała premierę kilka dni wcześniej, 16 czerwca - „Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji”. Współorganizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ. Klubowicze, dzięki uprzejmości autora i wydawnictwa, mieli możliwość wcześniejszego zapoznania się z tym reportażem i przygotowania się na spotkanie. „Zachód słońca na Santorini” jest kontynuacją debiutanckiej książki Dionisa - „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, która była nominowana do prestiżowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

2021-07-05 15:35

Galeria Młodych: Wystawa "Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie"

Wystawa przygotowana w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, na której zaprezentowaliśmy materiały dotyczące naszej lokalnej społeczności. Dokumenty Życia Społecznego - materiały o charakterze dokumentacyjnym, informacyjnym lub reklamowym rejestrujące bieżące wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne. Są świadectwem współczesnego życia danego społeczeństwa. Charakteryzują się różnorodną formą i szatą graficzną, ukazują się m.in. jako afisze, broszury, programy, zaproszenia, kalendarze, prospekty. Wystawa, pokazana w Galerii Młodych, potrwa do końca maja 2021 r.

2021-05-15 16:18

Galeria Młodych: Galeria Pomysłów - Krasnoludki są na świecie, w naszych książkach je znajdziecie

Podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do wspólnej zabawy w składanie papierowych kółeczek i tworzenie z nich kolorowych obrazków. Pomysł dzisiejszej pracy został zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej „ Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła”. Nasza propozycja to niesforne krasnoludki, które schowały się za grzybkiem.

2021-05-13 09:58


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki