Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w kwietniu !
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Krzysztof Bojko – „Harcerstwo polskie na Litwie Kowieńskiej w latach 1918 - 1945” ; Mikołaj Gospodarek – „Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych”; Dorota i Dariusz Grochalowie – „Ekspedycja pierwszego Polaka autombilem dookoła świata 1926 - 1928” ; Irena Małysa – „W cieniu Babiej Góry” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Begoña Ibarrola – „Nowe bajki, które uczą, jak być szczęśliwym”; Maja Lunde – „Śnieżna siostra”; Tina Oziewicz – „Co robią uczucia?”; Piotr Rowicki – „Pies Kolumba”; Maria Sternicka-Urbanke – „Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)” Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2021-04-09 14:31
 
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
Radosnych Świąt Wielkanocnych! - życzą Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie
data publikacji: 2021-04-02 08:57
 
2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest obchodzony 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Co roku gospodarzem obchodów święta jest inne państwo – Polska była w 1980 roku, w tym są Stany Zjednoczone. Najmłodszym miłośnikom bajek Andersena proponujemy błyskawiczny test „Odgadnij z jakiej jestem bajki”. * 1. Moja mama jest kaczką, mam liczne rodzeństwo, ale różnię się od nich wyglądem. Jestem większy i szary. Kiedyś widziałem na jeziorze piękne białe ptaki, tak bardzo chciałbym być do nich podobny. * 2. Jestem żołnierzem, kiedy wracałem z wojny spotkałem czarownicę. Przechytrzyłem ją i zabrałem jej trzy psy i krzesiwo. Stałem się bogaty, psy przywoływałem krzesiwem, a one spełniały wszystkie moje życzenia.* 3. Jestem sierotą, sprzedaję ludziom zapałki. Jest mi bardzo zimno, nogi mi poczerwieniały i zsiniały. Nikt nie chce kupić moich zapałek, a tak bardzo bym chciała spotkać się z moją babcią przy ciepłym kominku. (test przygotowany na podstawie: „Materiały do pracy z dziećmi”, Miejska Biblioteka Publiczna w Legnicy). Odpowiedzi:
data publikacji: 2021-04-02 08:50
 
Wielkanocne zwijanie - quillingowe tulipany
Quillingowe tulipany to już ostatnia nasza propozycja w ramach zajęć plastycznych „Dekoracje Wielkanocne", w tym roku z powodu pandemii koronawirusa przygotowanych w wersji on-line. Quilling to rodzaj papieroplastyki, to technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru. Na wykonanie tulipanów potrzebne są następujące materiały: papier ksero zielony i czerwony, tektura falista, klej magik, nożyczki, patyczki do szaszłyków. Z zielonego papieru należy przygotować paski o dł. 30 cm: 6 o szer. 1 cm, 7 o szer. 7 mm, 3 o szer. 5 mm. Z czerwonego papieru wyciąć 6 pasków o dł. 30 cm i szer. 2 cm.
data publikacji: 2021-03-26 15:03
 
Światowy Dzień Czytania Tolkiena 2021: konkurs „Zaczarowany Las Toma Bombadila”
Dzień Czytania Tolkiena jest organizowany przez The Tolkien Society od 2003 roku. Odbywa się zawsze 25 marca, w dniu w którym sprzymierzone ludy Śródziemia odniosły zwycięstwo nad siłami zła – Mordorem. Tego dnia wielbiciele twórczości J. R. R. Tolkiena na całym świecie organizują różnego rodzaju imprezy. W tym roku zapraszamy mieszkańców Chojnowa do konkursu - zabawy w wirtualnym Zaczarowanym Lesie Toma Bombadila. Ten legendarny Las jest pełen niebezpieczeństw. Odważni podróżnicy napotkają tam różnego rodzaju przeszkody, które zwodzą wędrowców. Rozwiązania konkursu należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 15 kwietnia 2021r. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody, oczywiście tolkienowskie. Losowanie nagród odbędzie się 23 kwietnia 2021 r., w Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
data publikacji: 2021-03-25 09:18
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki