Katalog on-line

Aktualności

"Mała książka – wielki człowiek" 2020: Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w kolejnej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2014-2017). Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem przedsięwzięcia. Informacja prasowa Instytutu Książki: Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.
data publikacji: 2020-09-26 10:22
 
Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „We śnie” (Bolesław Leśmian)
Tym razem Kuba Michalski śpiewa jeden z najpiękniejszych miłosnych wierszy Leśmiana, do którego skomponował muzykę: https://youtu.be/HmScaD1Gj2U. Znajdźmy chwilkę i posłuchajmy jego niezwykle nastrojowej piosenki, a także innych, które powstały w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Poprzednie zaśpiewane przez niego w tym projekcie wiersze to: „Przed świtem” (Leśmian) i „Stepy Akermańskie” (Mickiewicz). Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w ubiegłym zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2020-09-23 21:04
 
Wystawa malarstwa Juliana Pamuły „POLSKA”
Zapraszamy na wystawę malarstwa Juliana Pamuły - chojnowskiego plastyka, członka Gildii Artystów Chojnowa, który już po raz trzeci prezentuje w naszej bibliotece swoje prace. Poprzednie wystawy miały miejsce w roku 2014 i 2017 i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystawę „POLSKA” można oglądać w Galerii Młodych od początku września do końca października 2020 r., ale z powodu koronawirusa z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad funkcjonowania biblioteki.
data publikacji: 2020-09-12 12:22
 
Warto przeczytać we wrześniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Mark Boyle – „Offline. Jak dzięki życiubez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście”; Sławomir Koper, Arek Biedrzycki – „Polscy szpiedzy”; Sławomir Koper - „Polscy szpiedzy 2”; Frances Mayes, Ondine Cohane – „Pod słońcem Italii”; Paweł Semmler - „Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Gibasiewicz – „Baśń o perle”, „Wyprawa Endoasa”; Izabella Klebańska – „Jadzia”; Łukasz Modelski – „Mała historia kuchni. Dzieje się je”; Zofia Stanecka „Żółwik z oceanu”; Paweł Wakuła „Jajecznica Kolumba” ; „12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej. Zachęcamy także do obejrzenia filmików z nagraniem czytania polecanych baśni Anny Gibasiewicz - fragmenty „Baśni o perle” i „Wyprawy Endoasa” czyta autorka: https://www.youtube.com/watch?v=mxLbhJHcy_g https://www.youtube.com/watch?v=8vOm437xiQU
data publikacji: 2020-09-09 15:43
 
BALLADYNA W CHOJNOWIE
W ramach „Narodowego Czytania 2020” postanowiono przypomnieć „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W Chojnowie, w związku z epidemią covid-19, „Narodowe Czytanie” przybrało specyficzną formułę. O udział poprosiliśmy uczniów klas siódmych lokalnych szkół podstawowych, a każda z występujących przed kamerą osób musiała zmierzyć się z trudnym wyzwaniem wcielenia się w co najmniej dwie postaci. Rekordzistka kreuje ich bodaj sześć. Wszystko dla zachowania bezpieczeństwa młodych wykonawców. Efekty ich prac przed Państwem. „BALLADYNA W CHOJNOWIE” przy okazji prezentuje kilka miejskich plenerów. Sceny kręciliśmy w Parku Piastowskim, nad Stawem Miejskim oraz w lapidarium Muzeum Regionalnego. Zapraszamy do specyficznej lektury fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego, które czytają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4: Natan Chęciński, Paulina Fudala, Aleksandra Orłowska, Magda Mroczko, Hanna Perchaluk, Amelia Ratman, Julia Kamińska, Milena Gil, Agnieszka Czarna, Marcel Guściora, Michał Piróg, Julia Grzech, Hanna Socha, Bartosz Ptasznik. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Zakładka na naszej stronie - Filmy:
data publikacji: 2020-09-05 11:53
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki