Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

"Choinka. Jestem jaka jestem"

18 grudnia odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie. Na tych zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” dzieci wysłuchały lirycznej, ciepłej i pełnej nadziei opowieści „Choinka. Jestem jaka jestem” autorstwa Yuval Zommer. Ubieraliśmy także choinkę w bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Pomogła nam w tym zabawa ruchowa „Choineczkę ubieramy”. A potem dzieci wyklejały piękne świąteczne obrazki.

2023-12-23 11:59

LEGIMI - nowe zasady w 2024 roku

Szanowni Czytelnicy!

Kody dostępu do Legimi wydane w tym roku zostaną zablokowane 31 grudnia 2023 r. Wznowienie dostępu do Legimi zaplanowane jest 3 stycznia 2024 r. Po tym terminie będą wydawane nowe kody bezpłatnego dostępu do Legimi.

Informujemy, że w 2024 roku będą obowiązywać nowe zasady wydawania kodów dostępu do Legimi.

Zasady wydawania kodów dostępu do Legimi:
1. Kody będą wydawane czytelnikom aktywnym, aktualnie wypożyczającym książki z naszych zbiorów.
2. Kod można otrzymać zgłaszając się osobiście do biblioteki, nie będzie można otrzymać kodu mailowo.
3. Nie ma możliwości „zarezerwowania kodu”, np. telefonicznie.
4. Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod.
4. Liczba wydawanych kodów jest ograniczona.
5. Usługa Legimi będzie dostępna do wyczerpania limitu stron zakupionych przez bibliotekę.

2023-12-22 10:08

Biblioteka czynna od 14 grudnia

Szanowni Czytelnicy!
Zakończyliśmy inwentaryzację zbiorów. Biblioteka jest czynna od 14 grudnia 2023 r. - zapraszamy.
Termin zwrotu zbiorów, które powinny być zwrócone w okresie zamknięcia biblioteki z powodu inwentaryzacji, jest przedłużony do 31 grudnia 2023 r.
Za okres zamknięcia biblioteki nie będzie pobierana opłata za niezwrócenie zbiorów w terminie.

2023-12-12 23:21

Projekt „Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu”

Wiosną Miejska Biblioteka Publiczna z Chojnowską Inicjatywą Młodzieżową „Eko- Radą” skupiającą osoby z Młodzieżowej Rady Miasta Chojnowa oraz z wybranymi uczniami chojnowskich szkół podstawowych przystąpiła do projektu „Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Koordynatorem projektu była Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” z Legnicy. W projekcie zaplanowano kilka przedsięwzięć realizowanych przez uczestników z dolnośląskich miejscowości, m.in. z Chojnowa.
W ramach chojnowskiego działania mieliśmy do wykonania kilka zadań, lecz głównym celem było założenie rabaty miododajnej w ogrodzie należącym do biblioteki.

2023-12-12 16:01

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

27 listopada odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie. Dzieci wysłuchały wesołych wierszyków o misiu napisanych przez Urszulę Kozłowską. Okazją do spotkania było przypadające 25 listopada święto - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Grupa Tygryski, po odśpiewaniu Misiowi znanej piosenki „100 lat”, wykleiła portret misia. Nauczyliśmy się też dwóch wyliczanek Kubusia Puchatka - „Policzymy co się ma...” oraz „Jedna łapka, druga łapka...”

2023-12-11 09:58


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki