Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: "Złodziej liści": 25.10.2022

25 października w piękny jesienny dzień odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Nasi najmłodsi czytelnicy - na kolejnych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”- wysłuchali genialnej opowieści „Złodziej liści” Alice Hemming o nieuchronnej zmianie pór roku. Bohaterka opowiadania jest ogromnie zmartwiona. Wczoraj na jej drzewie było mnóstwo liści, a dzisiaj niektórych już brakuje. Kim okaże się tajemniczy złodziej liści? Wiewiórka musi przeprowadzić śledztwo i je odnaleźć. Liście się odnalazły, zleciały na biblioteczną chustę animacyjną, żeby po chwili znowu spaść. Następnie po zebraniu wszystkich liści dzieci z wielkim entuzjazmem wykleiły jesienne słoneczko. A zabawami „Pada, pada deszczyk…” i „Baloniku nasz malutki” zakończyliśmy nasze jesienne spotkanie.

2022-11-04 16:04

Bajki pod Słoneczkiem: "Dzień dobry, słońce": 27.09.2022

27 września odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”, tym razem z tematem ‘Dzień dobry, słońce”, zapoznałyśmy dzieci z grupy Tygryski z książeczkami: Meritxell Marti „Dzień dobry”, Eric Carle „Miś patrzy!”, Hektor Dexet „Kto zjadł biedronkę?”, Guido Van Genechten „Odkryj to…”, Anita Bijsterbosch „Wszyscy ziewają”. Tymi sympatycznymi książeczkami chcieliśmy przedstawić dzieciom ciekawe historie i rozbudzić ich wyobraźnię. Maluchy z entuzjazmem odgadywały obrazkowe zagadki. A zwieńczeniem zajęć było wyklejenie uśmiechniętego słoneczka. Nie zabrakło tez piosenki z pokazywaniem „Słoneczko nasze rozchmurz buzię” i zabawy „Baloniku nasz malutki”.

2022-10-03 15:39

Wakacje z Bblioteką 2022: 08-12.08.2022

Zakończyliśmy ostatni tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie. Tym razem wybraliśmy się z dziećmi w przestrzeń kosmiczną. Pierwszego dnia zajęć- 8 sierpnia - wyruszyliśmy w niezwykłą podróż z sondą kosmiczną New Horizons, która zabrała nas w stronę Plutona. Po zapoznaniu się z historią tej ekspedycji dzieci wykonały własne sondy, które wyruszyły zbadać cały Układ Słoneczny. Następnego dnia przeżywaliśmy „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” na podstawie książki Pawła Wakuły. Atrakcją tego dnia było przedstawienie teatralne „Szkoła Pana Kleksa”. Aktorzy z teatru „Blaszany Bębenek” przedstawili historię dwunastoletniego Adasia, który za namową szpaka Mateusza zostaje umieszczony w szkole Pana Kleksa, tam pobiera nauki i przeżywa wiele przygód. W środę dzieci z radością budowały statki i promy kosmiczne, żeby móc polecieć na Księżyc na kosmiczne urodziny. Ale jak je tam zorganizować ? To nie zmartwienie, wszystkie potrzebne informacje zawarte są w książce Joyce Lapin „Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc”. Czwartek i piątek to dalsze zwiedzanie kosmosu. Po przeczytaniu książki „Tu jesteśmy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz książki Carole Stott „Gwiazdy migocą”, dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat Układu Słonecznego, planet, gwiazd, wypraw kosmicznych, rakiet, promów i co jest tak naprawdę potrzebne, by zostać astronautą. W czwartek dzieci wykonywały rakiety, a w piątek stroje kosmiczne, które zostały zaprezentowane na pokazie gwiezdnej mody. Oprócz zajęć plastycznych, nie zabrakło w czasie tego tygodnia kosmicznych zabaw : przejścia po Drodze Mlecznej, zabawy z piłką „Słońce parzy” czy też „Raz, dwa ,trzy -Ufoludek patrzy”. Kosmiczny tydzień ,który trwał od 8 do 12 sierpnia, bardzo szybko zleciał, niemal z prędkością światła:). Dzieci z uśmiechami wróciły z kosmosu na naszą kochaną Ziemię i do codzienności, obiecując powrót do biblioteki na zajęcia w czasie ferii zimowych.

2022-08-17 12:55

Wakacje z Biblioteką 2022: 04-08.07.2022

Pierwszy tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie, który trwał od 4 do 8 lipca, upłynął pod hasłem „Przygody na Dzikim Zachodzie”. Pierwszego dnia wyruszyliśmy z dziećmi przez tunel czasu na Dziki Zachód. Obowiązkowo trzeba było zdać dwie sprawności: przyklejanie gwiazdy szeryfa do kapelusza z zawiązanymi oczami i wymyślenie kowbojskiego imienia. Po zapoznaniu się z wyglądem kowboja - na podstawie książek Signe Seiler „Dziki Zachód” i Jean-Louis Rieupeyrout „W czasach podboju Dzikiego Zachodu”- dzieci wyklejały kowbojskie kolaże. Następnego dnia wyruszyliśmy konno przez prerię zapoznając się z zaganianiem bydła, ciężką pracą kowboja. Nasi kowboje próbowali również swoich sił w różnych zadaniach zręcznościowych: rzut lassem, przeciąganie liny, rzut kapeluszem do celu, nauka kowbojskiego tańca oraz kowbojskie kalambury. Ostatnie dni wakacyjnych zajęć były dniami indiańskimi. Dzieci wykonywały kolorowe pióropusze i totemy, a wioska indiańska, którą utworzyły z różnorodnych materiałów, przeniosła nas w dawne czasy na Dziki Zachód.

2022-07-18 15:08

Bajki pod Słoneczkiem: "Przyjście lata": 21.06.2022

W Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie 21 czerwca Tygryski powitały pierwszy dzień lata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy nawiązujących do tej pory roku - utwory „Przyjście lata” Jana Brzechwy, „Babki z piasku” Agnieszki Frączek i „Tato, już lato!” Anny Wareckiej zachęciły naszych małych czytelników do wyklejenia kolorowej letniej łąki. A potem wyruszyliśmy na wymarzone wakacje pociągiem przez góry, lasy i prosto nad morze. Na zakończenie pożegnaliśmy się ulubioną zabawą „Baloniku nasz malutki”, życzyliśmy sobie miłego wypoczynku i zaprosiliśmy dzieci oraz ich rodziców do odwiedzania naszej biblioteki.

2022-06-27 15:51


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki