Katalog on-line

Aktualności

Sukces chojnowian w finale powiatowego konkursu „Widmowe przygody Koszmariusza i Horroraty”
W ramach XVII edycji „Bliżej Książki” Legnicka Biblioteka Publiczna i biblioteki publiczne powiatu legnickiego zaprosiły uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym „Widmowe przygody Koszmariusza i Horroraty”, przygotowanym na podstawie książek Kaliny Jerzykowskiej. W finale konkursu, który odbył się 26 kwietnia w LBP, wspaniale spisała się chojnowska reprezentacja, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4: Marcel Sobiechowski - który zdobył I miejsce - oraz Przemysław Rudziak i Kinga Zarotyńska. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Elżbiety Rusieckiej. Gratulujemy! Podczas finału odbyło się także spotkanie z Kaliną Jerzykowską, autorką konkursowych książek.
data publikacji: 2017-05-10 15:52
 
Urodziny Mamusi Muminka
26 kwietnia w Bibliotecznej Akademii Malucha zagościły Muminki. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów „Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO”. Roczna kadencja Wrocławia minęła bardzo szybko. Na pożegnanie Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaproponowała bibliotekom nową inicjatywę: URODZINY ULUBIONYCH BOHATERÓW LITERACKICH. Nasza biblioteka obchodziła urodziny Mamusi Muminka. Uroczystość rozpoczęła się przeczytaniem opowiadania ”Czemu się martwisz Mamusiu?” i odgadywaniem przez dzieci, co się znajduje w mamusinej torebce. Oj, nie było to łatwe zadanie! A potem na urodzinowym przyjęciu były szalone tańce, zabawa w pieczenie naleśników, gimnastyka dla malucha, zabawa w chowanego, a także, jako prezenty, dzieci wykonywały kolorowe laurki dla jubilatki.
data publikacji: 2017-05-06 09:53
 
Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem: „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem, urodzonym w Grecji, a wychowanym w Chojnowie – 15 maja, godz.18.00. Do rodzinnego miasta przyjeżdża ze swoją najnowszą książką „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, która została wydana w marcu br. przez wydawnictwo W.A.B. Dionisios Sturis – dziennikarz i reporter. Pracuje w radiu TOK FM, gdzie zajmuje się tematyką zagraniczną. Jako korespondent polskich mediów towarzyszył uchodźcom szukającym schronienia w Europie i relacjonował przebieg „wielkiego kryzysu” w Grecji. Nominowany do prestiżowych nagród za teksty prasowe i reportaże radiowe. Jego debiutancką książkę „Grecja. Gorzkie pomarańcze”(W.A.B. 2013) nominowano do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Jest też autorem książki „Gdziekolwiek mnie rzucisz”, reportażu o Polakach i mieszkańcach wyspy Man (W.A.B. 2015).***Spotkanie zorganizowane w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
data publikacji: 2017-05-06 09:06
 
Spotkanie z dr Wojciechem Drzewickim: Wyspy Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego
Zapraszamy na spotkanie z dr Wojciechem Drzewickim, geologiem i podróżnikiem, który tym razem zaprezentuje wykład na temat „Wyspy Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego” - 11maja, godz.18.00. Wojciech Drzewicki - dr geologii, zastępca dyrektora ds. ogólnych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2015 r. otrzymał honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wojciech Drzewicki został doceniony za wieloletnią współpracę w zakresie wspierania działalności edukacyjno-kulturalnej MBP w Chojnowie i kreowanie jej pozytywnego wizerunku w środowisku lokalnym poprzez organizowanie spotkań i wystaw o charakterze podróżniczym, pobudzających do różnorodnej aktywności twórczej, rozwijania pasji i samorealizacji oraz integrujących mieszkańców Ziemi Chojnowskiej.***Spotkanie zorganizowane w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
data publikacji: 2017-05-06 08:59
 
XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Biblioteka. Oczywiście!
Zapraszamy na obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek: 8 – 15 maja 2017 r. Program: 1) Inauguracja zajęć czytelniczych „Bajki pod Słoneczkiem” w ramach projektu „Od bajki do bajki”: Żłobek Miejski „Słoneczko” - 8 maja, godz. 9.00. 2) Warsztaty komiksu prowadzone przez Szymona Teluka (dla młodzieży): MBP - 8 maja, godz. 10.00. 3) Spotkanie z dr Wojciechem Drzewickim „Wyspy Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego”: MBP - 11 maja, godz.18.00. 4) Zajęcia czytelniczo - plastyczne „Zasady i porady dotyczące ogłady”(dla uczniów SP nr 3): MBP - 15 maja, godz.12.00. 5) Spotkanie z Dionisiosem Sturisem, autorem książki „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”: MBP - 15 maja, godz.18.00.***Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło - „Biblioteka. Oczywiście!” – ma podkreślić, że biblioteka jest instytucją na trwale wpisaną w pejzaż kulturowy, zaspokaja różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze.
data publikacji: 2017-05-04 16:19
 
<< nowsze | 83  | 84  | 85  | 86  | 87 | 88  | 89  | 90  | 91  | 92  | 93  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki