Katalog on-line

Aktualności

Od bajki do bajki: Bajki pod Słoneczkiem - "Tycio i Pajda"
13 października w Żłobku Miejskim w Chojnowie odbyło się kolejne spotkanie ”Bajki pod Słoneczkiem”, ostatnie w ramach projektu „Od bajki do bajki”. Tym razem maluchy miały okazję zaprzyjaźnić się z rezolutnym chłopcem o imieniu Tycio oraz jego wiernym towarzyszem zabaw, psem Pajdą. Seria książeczek „Tycio i Pajda”, napisanych przez psychologa i logopedę dziecięcego Agatę Dębicką-Cieszyńską, a zilustrowanych przez Olę Artymowską, buduje w małych czytelnikach poczucie odpowiedzialności za innych i pewność siebie. Prace plastyczne z tych zajęć - wspaniałe serca wyklejone mniejszymi serduszkami - wyraziły uczucia, którymi dzieci obdarzyły książkowych bohaterów. Otrzymaliśmy też przepiękną laurkę z podziękowaniem za wszystkie bajkowe spotkania, które rozpoczęliśmy w maju 2017 r.
data publikacji: 2017-10-20 20:35
 
Od bajki do bajki: spotkanie finałowe projektu
Zapraszamy na spotkanie finałowe projektu „Od bajki do bajki” – 26 października, godz.10.00 w MOKSiR. Program: 1) Przedstawienie „KaroLina i biały wąż” – w wykonaniu zespołu teatralnego „Czwórka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, przygotowane pod kierunkiem Barbary Słotwińskiej, 2) Podsumowanie realizacji projektu. *** Program „Od bajki do bajki” jest realizowany w szerokiej współpracy z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
data publikacji: 2017-10-19 14:52
 
Od bajki do bajki: przedstawienie teatralne - II etap
Trwają próby do przedstawienia teatralnego pt. „KaroLina i biały wąż”, którego scenariusz powstał w oparciu o teksty pisane przez dzieci z SP 3 i SP 4 w Chojnowie, podczas warsztatów prowadzonych przez pisarkę Joannę M. Chmielewską. Spektakl przygotowuje Barbara Słotwińska, autorka scenariusza i scenografii, z zespołem teatralnym „Czwórka” z SP 4 w składzie: Aleksandra Andreasik, Dominik Chaczko, Wiktor Cieśla, Alicja Gerak, Dominika Hołda, Laura Janczyńska, Kaja Krakowska, Wiktoria Łuczkowiec, Martyna Myszograj, Jakub Pacuła, Wojciech Smoczyński, Mateusz Tucholski. Zajęcia są bardzo kreatywne. Uczestnicy zespołu proponują własne pomysły sceniczne i aktywnie angażują się w pracę nad realizacją spektaklu. Przedstawienie zobaczymy na spotkaniu finałowym projektu „Od bajki do bajki”, które odbędzie się 26 października o godz.10.00 w MOKSiR. Zapraszamy!
data publikacji: 2017-10-13 14:27
 
Warto przeczytać w październiku!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Marek Dudziak - „Zamek Grodno. Dzieje, tajemnice, legendy”; Ken Follett - „Słup ognia”; Terry Goodkind - „Pani Śmierci”; Joshua Levine - „Dunkierka”; Cezary Łazarewicz - „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”; Agnieszka Radwańska, Artur Rolak - „Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszką Radwańską” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Luigi Ballerini - „Cukierenka Panny Euforbii”; Jill Barklem - „W Jeżynowym Grodzie”; Françoize Boucher - „Książka, dzięki której pokochasz książki nawet jeśli nie lubisz czytać”; Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel - „Tarapaty”; Agata Loth-Ignaciak - „Doba na oceanie : jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?”; Anna Obiols - „Indie”; Anna Obiols - „Stany Zjednoczone”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2017-10-09 11:56
 
O wróbelku Elemelku
Na powakacyjnym spotkaniu 27 września w Bibliotecznej Akademii Malucha bohaterem był wróbelek Elemelek z opowiadania Hanny Łochockiej. Elemelek postanawia zostać na zimę w kraju, w którym się urodził. Mimo niepogody nie poddaje się. Rozpala ognisko, piecze kartofelek i za wcześnie wyciąga ziemniaczka z ogniska... Po wysłuchaniu opowiadania były różne zabawy ruchowe, np. ”Mój ziemniaczku, mój malutki”,” Ziemniaczek, ziemniaczek…”. A potem wykonywaliśmy kolorowe pieczątki – oczywiście z ziemniaczka.
data publikacji: 2017-10-03 10:17
 
<< nowsze | 69  | 70  | 71  | 72  | 73 | 74  | 75  | 76  | 77  | 78  | 79  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki