Katalog on-line

Aktualności

Od bajki do bajki: Bajki pod Słoneczkiem - "Cztery łapy i ogon kudłaty"
I literacko, i muzycznie, i plastycznie było w Żłobku Miejskim w Chojnowie na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”. Dzięki wierszykom z książek Agnieszki Frączek „A w moim domu ciepło, cieplutko...” oraz „Wierszyki 2-latka” dzieci poznały sympatycznego pieska z kudłatym ogonkiem, kotka, który ma zbawienny wpływ na nasze smutki oraz inne zwierzątka. Na naszym spotkaniu zagościła też piosenka „Rączki do góry” z książki Marty Bogdanowicz „W co się bawić z dziećmi?”. A że wierszyki dotyczyły zwierzęcych bohaterów, to i praca plastyczna maluchów obfitowała w kociaki, pieski, jeże, słonie i nie tylko.
data publikacji: 2017-10-03 09:48
 
Od bajki do bajki: wernisaż wystawy prac konkursu plastycznego na wykonanie ilustracji
W ramach projektu „Od bajki do bajki" został przeprowadzony konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji, który zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie. Między czerwcem a sierpniem 2017 r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach autorskich z Melanią Kapelusz, Elizą Piotrowską i Przemysławem Wechterowiczem. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do wybranych bajek tych pisarzy. Na wernisażu, który odbył się 21 września, zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody. Na uroczystości gościliśmy nie tylko przedszkolaków, ale i uczniów klas I z SP 3 i SP 4, ponieważ niektórzy uczestnicy od września rozpoczęli naukę w szkołach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dofinansowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które wręczyła Teresa Niwińska - przewodnicząca Koła SBP w Chojnowie.
data publikacji: 2017-09-29 16:24
 
Na Weselu w Chojnowie: Narodowe Czytanie 2017
W tym roku wybraną lekturą ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego – dramaturga, poety i malarza. Podobnie jak w latach ubiegłych, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, we współpracy z wszystkimi miejscowymi szkołami, wspólnie realizowali to przedsięwzięcie. Chojnowskie Narodowe Czytanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Rozpoczęliśmy 2 września – happeningiem w Rynku. Uczestniczące w nim dzieci śpiewały tradycyjne pieśni, przeczytany został fragment „Wesela” oraz roznoszone były ulotki zapraszające na finałowe spotkanie. Za kilka dni, 8 września, najpierw „Wesele” czytali uczniowie w Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespole Szkół. A potem, na spotkaniu finałowym w Rynku, czytali mieszkańcy miasta. Prezentacjom czytelniczym towarzyszyły obrzędowe pieśni weselne w wykonaniu młodzieży z chojnowskich szkół ponadpodstawowych i muzyka ludowa. W nastrój wydarzeń dramatu Stanisława Wyspiańskiego wprowadzała też specjalnie przygotowana scenografia. Ponadto przedstawione zostały oczepiny, jeden z dawnych obrzędów weselnych. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami z książkowymi upominkami opatrzonymi stemplem okolicznościowej pieczęci przysłanej z Kancelarii Prezydenta RP oraz wspólnym tańcem uczestników.
data publikacji: 2017-09-26 15:44
 
Warto przeczytać we wrześniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Przemek Corso - „Miasto z gliny”; Jakub Jagiełło - „Zapomniane miejsca Dolnego Śląska, cz. 3 Nizina Śląska, cz. 1”; Jakub Jagiełło - „Zapomniane miejsca Dolnego Śląska, cz. 4. Nizina Śląska, cz. 2”; Urszula Kozioł - „Ucieczki”; Szymon Wrzesiński, Krzysztof Urban - „Polskie skarby pod Karkonoszami : zbiory Schaffgotschów, skrytki Grundmanna i Szczelina Jeleniogórska” oraz audiobooki z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Paweł Beręsewicz - „Poczet psujów polskich”; Astrid Lindgren - „Ronja, córka zbójnika”; Lidia Miś - „W pewnym teatrze lalek”; Agata Półtorak - „Żelazne buciki”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2017-09-25 11:01
 
"O wróbelku Elemelku, ziemniaku i bąbelku"
Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników wraz rodzicami lub opiekunami na zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbędą się 27 września o godz. 11.00. Tym razem spotkamy się z małym i miłym wróbelkiem Elemelkiem.
data publikacji: 2017-09-21 11:30
 
<< nowsze | 70  | 71  | 72  | 73  | 74 | 75  | 76  | 77  | 78  | 79  | 80  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki