Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w czerwcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Witold Banach – „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu”; Andrzej Franaszek – „Herbert. Biografia [T.1 - Niepokój]” oraz „Herbert. Biografia [T.2 – Pan Cogito]”; Tomasz Kubacki - „Kobiece drogi. Polskie bohaterki II wojny światowej”; Frances Gies, Joseph Gies - „Życie w średniowiecznej wsi”; Beata Pawlikowska – „Samotne wyprawy” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Kelly Barnhill - „Dziewczynka, która wypiła księżyc”; Justyna Bednarek - „Babcocha”; „Dobranocki na pogodę i niepogodę”; Dagmar Geisler - „Fajnie mieć rodzeństwo”; Yvette Żółtowska-Darska, Jacek Sarzało - „Mundial. Opowieści niesamowite”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2018-06-12 12:47
 
Zapraszamy na wystawę "W krainie kolorów"
Zapraszamy razem ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie na wystawę "W krainie kolorów". Na wystawie w Galerii Młodych zaprezentowane są prace plastyczne uczniów SP 3, które będzie można obejrzeć w Galerii do końca lipca. Wernisaż: 13 czerwca 2018 r., godz.10.00, wstęp wolny.
data publikacji: 2018-06-09 22:27
 
Eksplozja bombowych dziennikarzy w bibliotece
15 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie, podczas warsztatów dla młodzieży, wybuchła „bomba językowa”. Podłożył ją znany autor kryminałów – Krzysztof Koziołek. Pisarz przyjechał do nas na zaproszenie, już po raz drugi, Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece. Tym razem przeprowadził warsztaty dla początkujących, bombowych dziennikarzy. Młodzież nie tylko dowiedziała się, jak uzbroić „bombę językową”, ale i w jaki sposób ją podłożyć, aby zasięg eksplozji był porażający.
data publikacji: 2018-06-01 14:12
 
KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i rozpoczęciem stosowania od dnia 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych "RODO") informujemy, że:
data publikacji: 2018-05-25 11:11
 
Poetycki koncert Kuby Michalskiego „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”
W Roku Zbigniewa Herberta wyjątkową okazją do refleksji nad jego - i nie tylko jego - poezją stał się koncert Kuby Michalskiego „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, który odbył się 14 maja w reprezentacyjnej sali zabytkowego Domu Schrama. Spotkanie, przygotowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, wspólnie zorganizowali Miejska Biblioteka Publiczna i Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Podczas koncertu artysta śpiewał, akompaniując sobie na gitarze, swoje kompozycje do wierszy poetów. Usłyszeliśmy m.in. „Wilki”, „Prolog”, „Prośbę”, „Do Marka Aurelego” – Herberta oraz „Miedzy nami nic nie było”, „Daremne żale” – Asnyka. Ale to nie wszystko. Kuba Michalski sprawił nam niespodziankę i zaśpiewał jeszcze utwory Leśmiana, Tuwima i Cohena. A pomiędzy piosenkami opowiadał - lekko i interesująco - o prezentowanych twórcach i ich wierszach. Z pewnością koncert warszawskiego muzyka był wspaniałą zachętą do czytania i zachwycania się poezją polską.
data publikacji: 2018-05-21 13:22
 
<< nowsze | 52  | 53  | 54  | 55  | 56 | 57  | 58  | 59  | 60  | 61  | 62  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki