Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w maju!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: David Grann – „Czas krwawego księżyca : zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI”; Asne Seierstad - „Dwie siostry”; Piotr Tymiński - „Przybysz”; Denis Urubko - „Skazany na góry”; Marek Wrzosek - „Wojny przyszłości: doktryna, technika, operacje militarne”; Aleksandra Zagórska-Chabros – „Chorwacja: przewodnik praktyczny” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Kate Baker, Zanna Davidson - „Najwyższa góra, najgłębszy ocean : obrazkowe kompendium cudów natury”; Nela Mała Reporterka – „Nela na wyspie rajskich ptaków”; Ewa Nowak – „Strażak Lulek”; Eliza Piotrowska – „Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych”; Szymon Radzimierski - „Dziennik łowcy przygód. Etiopia. U stóp góry ognia”; Agata Widzowska – „Psierociniec”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2018-05-18 14:20
 
Jak pisze książki Joanna M. Chmielewska?
8 maja, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, już po raz drugi gościliśmy Joannę M. Chmielewską. Tym razem pisarka - w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - spotkała się z uczniami ze szkół podstawowych Chojnowa i Niedźwiedzic. Pani Joanna zaprezentowała swoją twórczość przedstawiając, w jaki sposób powstaje książka od pomysłu do realizacji, czyli wydania. Opowiadała i prowadziła dialog z dziecięcą publicznością. Przeczytała fragmenty „Niebieskiej niedźwiedzicy” zdradzając, że inspiracją do jej napisania był pluszowy niebieski miś, ulubiona zabawka córki. Poznaliśmy też ciekawostki związane z innymi książkami: „Muszlą”, „Ręcznikowcem” czy serią „Bajek bez barier”. Nie jest łatwo pisać książki - przyznała pisarka. Niektóre pomysły czy zapisane notatki czekają w komputerze na swój odpowiedni moment, czasami nawet dość długo. Pomimo, że autorka bardzo dużo opowiedziała o sobie i swoim pisaniu, dzieci wykazały się sporą aktywnością w zadawaniu jej pytań. Oto kilka z nich: czy napisała pani książkę o dinozaurach?, czy pisanie książek sprawia pani przyjemność?, skąd ma pani tyle pomysłów na pisanie opowiadań? Spotkanie zakończyło się kiermaszem książek i pamiątkowymi autografami.
data publikacji: 2018-05-14 22:08
 
Informacja o wyniku naboru na stanowisko Głównego Księgowego
Informacja o wyniku naboru na stanowisko Głównego Księgowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie:
data publikacji: 2018-05-14 21:23
 
Dbajmy o zdrowie już od najmłodszych lat
„Dbajmy o zdrowie” to temat kolejnego spotkania z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” w Miejskim Żłobku „Słoneczko”, które odbyło się 27 kwietnia. Dzieci z grupy Tygryski wysłuchały wierszy: „O dwóch kotkach” Heleny Bechlerowej, „Na zdrowie” Barbary Lewandowskiej, „Tak czy nie” Anny Golczowej i „Zęby” Małgorzaty Strzałkowskiej. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały też inscenizację przygotowaną na podstawie utworu Wandy Chotomskiej „Kino w łazience”. Na zakończenie spotkania maluchy wykonywały pracę plastyczną z wyciętych elementów: kubeczka, pasty i szczotki do zębów.
data publikacji: 2018-05-11 16:10
 
Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2018: XII Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów "Polska książka na szóstkę"
Zapraszamy do udziału w XII Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów „Polska książka na szóstkę” realizowanym w ramach XV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH. Organizator: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Dolnego Śląska. Na konkurs należy przygotować pracę w jednej z dwóch kategorii: literackiej lub plastycznej. Prace należy dostarczyć do Działu Dziecięco-Młodzieżowego PiMBP „Biblioteka pod Atlantami” (Rynek 9, 58-300 Wałbrzych) do 21 maja 2018 r. z dopiskiem: Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów. Wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w Wałbrzychu, podczas finału XV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH. Wszelkich informacji o konkursie udziela Dział Dziecięco-Młodzieżowy PiMBP „Biblioteki pod Atlantami” tel. 74 648 37 07, e-mail: dzieci@atlanty.pl Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.atlanty.pl
data publikacji: 2018-05-11 15:13
 
<< nowsze | 53  | 54  | 55  | 56  | 57 | 58  | 59  | 60  | 61  | 62  | 63  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki