Katalog on-line

Aktualności

Czerwone Kapturki
6 czerwca w sali widowiskowej MOKSiR w Chojnowie odbyło się coroczne, uroczyste Pasowanie na Czytelnika przedszkolaków, które ukończyły przysposobienie biblioteczne. Przedszkolaki i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie „Czerwone Kapturki” wykonane przez uczniów kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 4, a przygotowane pod kierunkiem nauczyciela – Teresy Halikowskiej. Spektakl ukazuje historię Czerwonego Kapturka, ale w nieco innej niż w tradycyjnej odsłonie. Prezentacje wokalne i taneczne przedszkolaków, jak zwykle, również uświetniły naszą imprezę. Spotkanie zostało ukoronowane przyrzeczeniem i pasowaniem oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów i książeczek wszystkim nowym czytelnikom. W bieżącym roku w przysposobieniu bibliotecznym uczestniczyło ponad 200 dzieci z wszystkich chojnowskich przedszkoli.
data publikacji: 2018-07-05 11:38
 
Groszki w teatrze kamishibai
Historia groszka - na podstawie książki Francoise Malnuit „Groszki” - była tematyczną propozycją spotkania w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbyło się 30 maja. Zaprezentowaliśmy ją małym uczestnikom w formie teatrzyku kamishibai. Kamishibai to teatrzyk obrazkowy ukryty w drewnianej skrzynce. Z zewnątrz jest ona niepozorna, zamknięta przypomina walizkę. Lecz wkrótce po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała gromadka dzieci wręcz oniemiała z wrażenia. Po obejrzeniu i wysłuchaniu historii małego groszka, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny, razem zastanawialiśmy się, jaki groszek ma kolor i co można z nim zrobić. Potem maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach naśladując bohaterów opowiadania. A wspólne wykonanie pracy plastycznej „Zielona łąka” zwieńczyło nasze spotkanie.
data publikacji: 2018-07-04 15:38
 
Najpiękniejsze święto: Dzień Mamy!
Majowe spotkanie z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” w Miejskim Żłobku ”Słoneczko” odbyło się w przeddzień Dnia Matki – 25 maja. Temat zajęć, oczywiście, związany był z tym pięknym świętem. Po przywitaniu się piosenką „Wszyscy są, witam was...”, dzieci z grupy Tygryski wysłuchały tekstu o superbohaterze - którym jest...każda mama - z książki Dawida Ryskiego „Super M”. Z uwagą słuchały także wiersza Agnieszki Frączek „ Kochana mamusia”, a następnie wykonały z kolorowych elementów laurki dla swoich mam. Spotkanie zakończyło się lubianą przez dzieci zabawą :”Baloniku nasz malutki” oraz piosenką „Dziwne plamy”.
data publikacji: 2018-07-04 12:52
 
Konkurs fotograficzny "Polska na 6"
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Polska na 6" zorganizowanym w ramach projektu "Polska na szóstkę". Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach". Przedmiotem konkursu są zdjęcia artystyczne i reportażowe ukazujące przyrodę, rodzinę, historię oraz ludzi i ich codzienne życie. Uczestnicy konkursu: młodzi czytelnicy bibliotek i uczniowie szkól z Dolnego Śląska. Termin nadsyłania zdjęć do 8 października 2018 r. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz samorządów województwa dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzycha oraz dolnośląskich samorządowych instytucji kultury.
data publikacji: 2018-07-03 15:38
 
Konkurs fotograficzny "Z książką na wakacjach"
Wydawnictwo Literatura zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Z książką na wakacjach": Zrób zdjęcie, na którym czytasz naszą książkę w nietypowym, wakacyjnym miejscu i dodaj zabawny komentarz. Konkurs odbywa się co tydzień przez całe wakacje.
data publikacji: 2018-07-03 15:19
 
<< nowsze | 50  | 51  | 52  | 53  | 54 | 55  | 56  | 57  | 58  | 59  | 60  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki