Katalog on-line

Aktualności

Urodziny Pluszowego Misia
Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników wraz z rodzicami na urodziny naszego kochanego pluszowego misia w Bibliotecznej Akademii Malucha. Prosimy o zabranie swoich ulubionych pluszaków. Spotykamy się 28 listopada o godz.11.00 w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2018-11-19 15:20
 
Polskie kwiaty biało-czerwone
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla uczniów chojnowskich szkół podstawowych „Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów”. W październiku dzieci malowały, wycinały, kleiły - jednym słowem tworzyły biało-czerwone łąki, ogrody i bukiety. 8 listopada 2018 r., w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości, w Galerii Młodych odbył się wernisaż wystawy „Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów” połączony z ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem nagród. Przewodnicząca Jury Jadwiga Jędrzejczyk odczytała protokół i pogratulowała laureatom zdobytych miejsc i wyróżnień. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, zaś zdobywcy pierwszych miejsc dodatkowo otrzymali specjalne nagrody od Burmistrza Miasta Chojnowa. Bardzo licznie zgromadzeni uczniowie wraz z rodzicami i dziadkami mogli podziwiać nagrodzone prace, które zostały zaprezentowane na wystawie. Zapraszamy do oglądania wystawy - potrwa do 31.12.2018 r. Informacja o wynikach konkursu oraz zdjęcia z wernisażu:
data publikacji: 2018-11-18 17:43
 
Jesienny pociąg
Kolejne spotkanie w Miejskim Żłobku Słoneczko w ramach cyklu „Bajki pod Słoneczkiem, które odbyło się 30 października przebiegało pod hasłem „Jesienny pociąg”. Dzieci z grupy Tygryski wysłuchały zabawnych wierszy o tematyce jesiennej, zatańczyły taniec z jesiennymi liśćmi. Wykonały również jesienną pracę plastyczną „Kolorowe jesienne liście”
data publikacji: 2018-11-18 16:28
 
Cenne dane osobowe, czyli jak rozumieć RODO
Zapraszamy osoby dorosłe na bezpłatne zajęcia z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”, na których realizowany będzie temat „Cenne dane osobowe, czyli jak rozumieć RODO”: 28 listopada 2018 r., godz.16.00. Spotkanie dotyczące ogólnej i szczegółowej problematyki ochrony danych osobowych poprowadzi Arkadiusz Rybczyński – informatyk, inspektor ochrony danych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Działu dla Dorosłych (tel.76 818 83 46) – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.
data publikacji: 2018-11-18 16:07
 
Niecodzienni goście w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki
26 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbyło się wyjątkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z przedstawicielami regionalnego koordynatora DKK na Dolny Śląsk. Z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu przyjechały do nas: Wioleta Solnica - regionalny koordynator Dolnego Śląska, Renata Słonik - koordynatora ds. zakupów książek oraz Izabela Drapała - koordynator ds. spotkań autorskich i prowadzenia bloga DKK.
data publikacji: 2018-11-16 13:04
 
<< nowsze | 41  | 42  | 43  | 44  | 45 | 46  | 47  | 48  | 49  | 50  | 51  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki