Katalog on-line

Aktualności

Już niedługo święta...
Adwent to czas przygotowań, przyjemnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Jak co roku, Dział dla Dzieci i Młodzieży przygotował zajęcia plastyczne, na których wszyscy – i dzieci, i rodzice - wspólnie tworzyli piękne dekoracje świąteczne. W sobotnie przedpołudnie, 15 grudnia, kolorowe wianuszki, kartki i gwiazdki z papieru ozdobiły bibliotekę i na krótko zamieniły ją w pracownię Świętego Mikołaja. Dzieci z radością wycinały, kleiły i dekorowały swoje małe dzieła, które teraz wyczarowują świąteczny nastrój w ich domach. Najpiękniejsze bowiem są własnoręcznie zrobione ozdoby, mogą być one również wyjątkowym prezentem. To miłe, że dla niektórych uczestników te zajęcia są także rodzinną tradycją i od nich zaczyna się magiczny czas.
data publikacji: 2018-12-19 16:17
 
Lepimy bałwana
14 grudnia odbyło się spotkanie w Miejskim Żłobku Słoneczko w ramach cyklu Bajki pod Słoneczkiem – „Lepimy bałwana”. Tym razem wybraliśmy się z Tygryskami na zimowy spacer. Na podstawie zimowych wierszyków i opowiadania „Bałwanek” Sthepanie Longfoot ulepiliśmy przepiękne bałwanki. Bawiliśmy się z dziećmi w znaną zimową zabawę „Bałwankowa rodzina” autorstwa Marka Głogowskiego oraz zjeżdżaliśmy na saneczkach z wysokiej góreczki.
data publikacji: 2018-12-19 15:52
 
Wyprawki Czytelnicze w prezencie pod choinkę
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie od września 2018 r. uczestniczy w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do trzylatków - dzieci urodzonych w 2015 roku i ich rodziców. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem przedsięwzięcia. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strona internetowa projektu: http://wielki-czlowiek.pl, a na niej m.in. w zakładce Multimedia zamieszczone są filmy o charakterze informacyjnym i instruktażowym (http://wielki-czlowiek.pl/multimedia/ ). Szczegółowa bieżąca informacja - informacja prasowa Instytutu Książki: W pilotażowej edycji kampanii społecznej „Mała Książka - Wielki Człowiek", realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, wzięło już udział prawie 22 tys. dzieci. W 3 tys. bibliotek w całej Polsce na Małych Czytelników czeka w prezencie wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza. Projektowi towarzyszy ogólnopolska kampanię medialną z udziałem znanego małżeństwa: aktorki Joanny Koroniewskiej-Dowbor oraz dziennikarza Macieja Dowbora.
data publikacji: 2018-12-19 13:46
 
Warto przeczytać w grudniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Aleksandra Bogusławska – „Odetchnij od miasta: 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce”; Andrzej Brzeziecki – „Czerniawski: Polak, który oszukał Hitlera”; Henry Fraser – „Małe wielkie rzeczy”; Robert O`Neill – „Komandos: moja służba w Navy Seal i strzały które zabiły Bin Ladena ”; Sławomir Łotysz – „Polscy wynalazcy”; Frances Gies, Joseph Gies – „Życie w średniowiecznym mieście”. oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Wojciech Gil – „O drzewach i ich mieszkańcach”; Kelsey Oseid – „Co widzimy w gwiazdach”; Ariadna Przepióra – „O księżycu z komina domu na wzgórzu”; Roch Urbaniak – „Papiernik czyli skąd się biorą opowieści”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2018-12-17 16:12
 
Igor Konobrodzki - Wzorowy Czytelnik 2018
5 grudnia 2018 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu „Wzorowy Czytelnik” skierowanego do młodych mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego. Do grona Wzorowych Czytelników dołączył nasz czytelnik Igor Konobrodzki, uczeń kl. IV a Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie. Gratulujemy! Po uroczystym wręczeniu dyplomów i książek „Odzyskana niepodległość: 10 opowiadań z XX wieku” autorstwa Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko i Pawła Wakuły laureaci konkursu uczestniczyli w spotkaniu z Pawłem Wakułą, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, a także ilustratorem i rysownikiem prasowym. Na spotkaniu autor rozmowę wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm. Pisarz przybliżył dzieciom postaci baśniowe rodem z zapomnianych polskich klechd i legend: m.in. żabony, bagienniki, chochliki, leśne licha. W bardzo interesujący sposób opowiadał też o książkach, w których podejmuje zagadnienia historyczne związane z dziejami Polski.
data publikacji: 2018-12-10 14:24
 
<< nowsze | 39  | 40  | 41  | 42  | 43 | 44  | 45  | 46  | 47  | 48  | 49  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki