Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Biblioteczne spotkania z przedszkolakami


Zakończyliśmy pierwszą część spotkań realizowanych w ramach przysposobienia czytelniczego dla dzieci z grup „0” z chojnowskich przedszkoli: Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3, Przedszkola „Skrzat” i Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP. Dzieci w październiku i listopadzie odwiedzały naszą bibliotekę i uczestniczyły w zajęciach „Zapoznanie z biblioteką” oraz „Jak zbudowana jest książka”. Te spotkania umożliwiły im utrwalenie takich pojęć jak np. wypożyczalnia, czytelnia, pisarz, ilustrator, karta tytułowa czy spis treści. Na spotkaniach przeczytaliśmy wiele interesujących książek, m.in. Alex Latimer „Pestka i Jajko”, Dorota Gellner „Historia zwierzaka z wieszaka”, Renata Piątkowska „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”.

2022-12-29 15:16

Kody dostępu do Legimi w 2023 roku

Szanowni Czytelnicy! Kody dostępu do Legimi wydane w roku 2022 stracą ważność z dniem 1 stycznia 2023 r. Wznowienie dostępu do Legimi zaplanowane jest 3 stycznia 2023 r. Po tym terminie będą wydawane nowe kody bezpłatnego dostępu do Legimi. Kody dostępu można otrzymać osobiście w siedzibie biblioteki lub mailowo. Aby otrzymać kod drogą mailową należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej.

2022-12-29 15:01

Gdzie się schował mój misio?

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” spotkaliśmy się 22 listopada br. na cyklicznych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”. Spotkanie „Gdzie się schował mój misio?” nawiązywało do zbliżającego się święta Światowego Dnia Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści: ”Wydaje mi się, że widziałem… niedźwiedzia!”, „Gdzie się schował mój misio?" oraz "Misio". Wszystkie książeczki zaprojektowano specjalnie dla małych rączek. Zawierają ruchome elementy i kartonowe sztywne karty. Po przywitaniu się z Pluszowym Misiem dzieci z ochotą zabrały się do zrobienia swojego ukochanego misia. Przykleiły mu nosek i oczka. „Policzymy co się ma”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” to zabawy, które dostarczyły dzieciom dużo energii i emocji. Na pożegnanie dzieci odśpiewały „Sto lat” i pokołysały naszego misia na chuście animacyjnej.

2022-12-27 16:02

Wyprawa Pawła Wróbla na Jurę Krakowsko-Częstochowską

Paweł Wróbel, nasz dobry znajomy utytułowany wyróżnieniem „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”, ma wiele pasji, ale najważniejsze to wędrówki górskie, podróże rowerowe oraz fotografika. Od lat na wakacjach zwiedza Polskę na rowerze. Na kilkunastodniowych wyjazdach ogląda i fotografuje to, co wcześniej dokładnie zaplanował. A potem wraca i dzieli się swoimi wrażeniami, czasem w większym gronie - na spotkaniach w bibliotece. W tym roku wybrał się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. I o tej wyprawie, niezwykle interesująco opowiadał i prezentował zdjęcia na spotkaniu „Wakacje na dwóch kółkach 2022”, które odbyło się 18 listopada br. Wakacyjną przygodę rozpoczął w Częstochowie, wędrował m.in. Szlakiem Orlich Gniazd z zamkami i warowniami wybudowanymi na skałach (Bobolice, Mirów, Ogrodzieniec, Rabsztyn i inne). Był także w Grocie Łokietka, turystycznej perełce Ojcowskiego Parku Narodowego. Droga powrotna biegła przez Wadowice, Bielsko-Białą, Cieszyn, Nysę, Paczków, Srebrną Górę i Góry Stołowe. Nasz prelegent zarzeka się, że w przyszłym roku zwiedzi południowo-wschodnią część Polski.

2022-12-27 15:29

Warto przeczytać w grudniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Wiktor Bołba - „Szpieg olimpijski. Jerzy Pawłowski : od PRL-owskiego celebryty do wroga państwa numer 1”; Anna Cima – „Obudzę się na Shibui”; S. C. Gwynne – „Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów”; Agnieszka Krzemińska – „Grody, garnki i uczeni. O archeologicznych tajemnicach ziem polskich”; Pavol Rankov – „Legenda o języku”; Elżbieta Sieradzka – „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Axel Scheffler – „Dobry przyjazny świat”; Kasia Keller, Maciej Keller – „Wróżki ratują święta”; Katarzyna Berenika Miszczuk – „Tajemnica domu w Bielinach”; Renata Piątkowska – „Biszkopt, pingwin i reszta”; Ewa Stadtmuller – „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2022-12-19 15:27


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki