Katalog on-line

Aktualności

Co ma powódź do kryminału, czyli Ryszarda Ćwirleja historia kryminału polskiego
Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie, przyjechał Ryszard Ćwirlej – autor poczytnych kryminałów, dziennikarz, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Każdy kto chciał spotkać się z twórcą powieści o przedwojennym komisarzu Fiszerze oraz cyklu o Milicji Obywatelskiej, mógł przyjść do biblioteki 25 października i wysłuchać wykładu na temat dwudziestowiecznej historii kryminału w Polsce.
data publikacji: 2018-11-15 15:07
 
Zakup zbiorów z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Informacja dotycząca dofinansowania w kwocie 10 600 zł otrzymanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w 2018 roku w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zakup książek: 482 woluminy.
data publikacji: 2018-11-15 13:29
 
Dary Pani Jesieni
W Bibliotecznej Akademii Malucha 24 października pojawiła się Jesień, obdarowując dzieci różnymi darami: kolorowymi liśćmi, warzywami i owocami, orzechami, żołędziami i kasztanami. Po wysłuchaniu wiersza Bożeny Formy „Przybywa Jesień” najmłodsi czytelnicy odgadywali jesienne zagadki, tańczyli z liśćmi walca, a także uczyli się jesiennych wyliczanek. Zręczne rączki naszych milusińskich stworzyły też przepiękne drzewo, z którego na pewno kolorowe liście nie spadną przy jesiennych wichurach. Spotkanie zakończyło się wspólnym układaniem węża z wszystkich darów jesieni.
data publikacji: 2018-11-15 12:18
 
Na rowerowych szlakach z Rafałem Wyciszkiewiczem
19 października odbyło się spotkanie z podróżnikiem Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe 2005-2018”. Jest znany jako fotografik, ale ma też inne pasje: podróże rowerowe oraz muzykę. Podczas spotkania opowiadał i prezentował zdjęcia dokumentujące 9 wypraw oraz film z tegorocznej trasy. Rowerowe wędrówki rozpoczął w 2005 roku od zwiedzania okolic Wrocławia. Potem była Wielkopolska, po drogach której przejechał 1000 km. Wyprawa po Warmii i Mazurach w następnym roku umożliwiła mu zobaczenie wielu zamków i pałaców. W 2007 roku wyjechał na Kresy, gdzie zachwyciła go architektura, krajobrazy. Po kilkuletniej przerwie udało mu się zrealizować wyprawę w Bieszczady w 2012 roku. Wśród niezapomnianych wrażeń - widok z Tarnicy oraz cerkwie. A za rok Pieniny i Beskidy, potem Kotlina Kłodzka. W 2017 roku podziwiał Karkonosze, a następnie jechał wzdłuż Nysy Łużyckiej. Tegoroczna trasa, wzdłuż Odry i Bałtyku, była wyprawą militarną. Zobaczył wiele obiektów wojskowych, szczególnie polecił Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Zamierza objechać Polskę dookoła i dlatego planuje w przyszłym roku kontynuację trasy wzdłuż Bałtyku. Podkreślił, że interesują go m.in. miejsca, które były planem filmowym. Podróżnik zaprasza do odwiedzenia stron, gdzie są zamieszczone relacje z jego wypraw: www.wyciszkiewicz.chojnow.eu, www.facebook.com/Rafal-Wyciszkiewicz-fotografia-595289920648625/, www.chojnow.pl
data publikacji: 2018-11-15 11:06
 
Czytaj Pl 2018
Czytaj PL to największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce. Umożliwia ona dostęp do 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków w całości i zupełnie za darmo przez cały listopad. Aby czytać/słuchać za darmo, wystarczy zeskanować kod QR z plakatu akcji - zamieszczonego również w naszej bibliotece - przy pomocy aplikacji mobilnej Woblink. W tegorocznej edycji do 30.11.2018 r. dostępne są następujące tytuły (10 z nich zarówno w formie e-booka, jak i audiobooka): Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”, Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”, Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”, Anna Brzezińska „Córki Wawelu”, Wojciech Chmielarz „Cienie”, Anna Ficner- Ogonowska „Okruch”, Remigiusz Mróz „Hashtag”, Mark Bowden „Polowanie na Escobara”, Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”, Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”, Dan Ariely „Potęga irracjonalności”, Jon Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”. Szczegóły na temat akcji: czytajpl.pl
data publikacji: 2018-11-13 13:08
 
<< nowsze | 42  | 43  | 44  | 45  | 46 | 47  | 48  | 49  | 50  | 51  | 52  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki