Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warto przeczytać w czerwcu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Tirzah Price - „Duma i podejrzenie”; Tomasz Słomczyński – „Kaszebe”; Magdalena Wolińska-Riedi – „Z Watykanu w świat”; Michał Wójcik, Przemysław Wójtowicz – „Snajper wchodzi pierwszy”, audiobooki: Sven Georgson – „Jednooki kruk”; Monika B. Janowska – „Diabli wzięli święty spokój”; Sławomir Koper – „Klątwy, sekrety i skandale. Historia Polski przez dziurkę od klucza”; Kai Strittmatter – „Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Przemysław Barszcz – „Zwierzęta w godłach"; Carsten Henn – „Spacerujący z książkami"; Erin Hunter – „Bambusowe kkrólestwo. Ocaleni z potopu "; Katarzyna Kozłowska – „O kruku, który chciał zostać papugą”; Mirosław Wlekły – „Jadą Haliki przez Ameryki". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2022-06-25 11:45

Świat pod Kyczerą znów na żywo!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" XXV Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Świat pod Kyczerą". Jubileuszowa edycja zapowiada się wręcz sensacyjnie. Udział w festiwalu potwierdziły między innymi zespoły z Meksyku, Serbii, Chile, Nepalu, Turcji, Ukrainy, Kolumbii, Burundi i Panamy. Dwa ostatnie kraje zaprezentują się festiwalowej publiczności po raz pierwszy. Festiwal rozpocznie się 1 lipca i potrwa dziesięć dni, odwiedzając kilkanaście miejscowości na Dolnym Śląsku i w Ziemi Lubuskiej. Program festiwalu:

2022-06-22 21:54

Zmiana godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacji

W okresie wakacji - od 27 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. biblioteka czynna:

2022-06-22 13:13

15. lecie Galerii Młodych: wernisaż wystawy „Zatrzymać czas"

Nie umiemy tak naprawdę zatrzymać czasu....ale niektórym się to fantastycznie udaje, chociażby na fotografiach. Ta jedyna chwila, ten moment, to mgnienie, które już nigdy się nie powtórzy....


Takie właśnie fotografie możemy podziwiać na wystawie „Zatrzymać czas" zorganizowanej z okazji 15.lecia Galerii Młodych. Wystawa prezentuje zdjęcia sześciu chojnowskich fotografików, którzy już kiedyś - w ciągu tych piętnastu lat - pokazywali w bibliotece swoje prace:
Marta Kondracka - „Dolny Śląsk w obiektywie" (2010 r.), "W drodze..." (2015 r.) i „Cztery pory roku na dolnośląskich szlakach Jakubowych" (2022 r.); Dariusz Matys- „W objęciach obiektywu" (2011 r.) i „Moje miejsce na ziemi" (2014 r.); Kamil Szlegier - „Chojnów inaczej" (2016 r.); Paweł Wróbel - „Wyprawy rowerowe Pawła Wróbla" (2012 r.), „Moje góry: o wędrówce i spełnieniu" (2013 r.) oraz „ NATURA" (2018 r.); Rafał Wyciszkiewicz- „Moje świata postrzeganie" (2015 r.) i „Folkowe dziewczyny świata" (2019 r.); Krzysztof Wyskocki - „W naszych ogrodach" (2017 r.).

9 czerwca 2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Zatrzymać czas", podczas którego autorzy zdjęć opowiadali o swojej fotograficznej pasji, a także o trudnym wyborze fotografii na tę zbiorową prezentację.


Przedstawiliśmy także 15.letnią działalność Galerii Młodych, podziękowaliśmy za wspólne jej tworzenie - przez ten czas odbyło się tutaj aż 120 różnorodnych wystaw: plastycznych, fotograficznych i rękodzieła, w tym 45 indywidualnych, przeprowadzane były konkursy i warsztaty plastyczne.

2022-06-20 15:51

Jak zszedłem na psy

„Jak zszedłem na psy” to tytuł książki napisanej przez chojnowianina Tadeusza Rybczyńskiego. Aby ją wydać m.in. zbierał pieniądze w internecie. I tak udało mu się spełnić kolejne marzenie - dlatego, że bardzo chciał. Zadedykował ją psu Karelczykowi, najlepszemu kumplowi, jakiego kiedykolwiek miał…
W naszej bibliotece 8 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie promujące tą publikację, ale nie po raz pierwszy spotkaliśmy się z jej autorem – założycielem amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, miłośnikiem górskich wędrówek. Społecznikiem, pomysłodawcą i uczestnikiem akcji charytatywnych, biegaczem i entuzjastą zimowych kąpieli.
W 2019 roku Tadeusz Rybczyński na spotkaniu „Żyję by się włóczyć, włóczę się by żyć” opowiadał nam o swoich pasjach, o dokonaniach „Sfory Chojnów”. Rok później w Galerii Młodych można było obejrzeć wystawę „Podążając za marzeniami” będącą fotograficzną dokumentacją działalności chojnowskiego klubu psich zaprzęgów.
A teraz wydał swoją książkę, którą przekonuje, że można wyjść z życiowego kryzysu i odmienić swój los.

2022-06-15 16:40


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki