Katalog on-line

Aktualności

Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019: XIII Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów „Na rozgrzewkę książka – mistrzowie literatury (na start!)”
Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy zaprasza do udziału w XIII Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów „Na rozgrzewkę książka – mistrzowie literatury (na start!)” realizowanym w ramach XVI Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Dolnego Śląska. Na konkurs należy przygotować pracę w jednej z dwóch kategorii: literackiej lub plastycznej. Prace należy dostarczyć do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18; 58-100 Świdnica, pok. 302, z dopiskiem: Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów, do 30 kwietnia 2019 r. Wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w Świdnicy, podczas finału XVI Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku. Więcej informacji:
data publikacji: 2019-04-01 15:59
 
Jak kupować bezpiecznie on-line?
„Bezpieczne zakupy w Internecie” były tematem spotkania z cyklu ”Komputerowy Świat dla Każdego”, które odbyło się 20 marca 2019 r. Prowadzący zajęcia, Arkadiusz Rybczyński - informatyk, przedstawił zachowania osób kupujących w Internecie. Omówił formy płatności za zakupy, zwracając uwagę na płatności za pomocą przelewów internetowych, kart kredytowych (zwykłej lub wirtualnej). Kupując w Internecie należy koniecznie pamiętać o podstawowych zasadach: weryfikuj dane kontaktowe i wiarygodność przedsiębiorcy (korzystaj z www.ceidg.gov.pl, www.ekrs.gov.pl), nie klikaj odnośników w e-mailach, sprawdź czy strona sklepu posiada certyfikat szyfrujący SSL, przeczytaj regulamin sklepu, nie podawaj zbyt dużo danych, zapoznaj się z opiniami innych konsumentów, ustal dzienny limit transakcji internetowych na karcie płatniczej. W dalszej części spotkania prowadzący przypomniał o prawach konsumenta, warunkach reklamacji i prawie odstąpienia od umowy.
data publikacji: 2019-04-01 14:58
 
Zwierzęta na wycieczce
19 marca 2019 r. odwiedziliśmy, jak co miesiąc, naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Tematem spotkania była inscenizacja wiersza Ewy Piechny-Pietrzyk „Zwierzęta na wycieczce”. Za pomocą figurek przedstawiających zwierzęta, sygnalizatora świetlnego i makiety przejścia dla pieszych chcieliśmy dzieciom przybliżyć wiadomości dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez ulice. Jako pracę plastyczną każde dziecko wykonało sygnalizację świetlną. Na koniec zajęć bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe.
data publikacji: 2019-04-01 13:57
 
Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych
Zapraszamy dzieci z klas V i VI szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych, zorganizowane w ramach XIX edycji BLIŻEJ KSIĄŻKI: 2 kwietnia, godz.12.15. Katarzyna Ryrych – pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej twórczość została zauważona i doceniona, m.in. laureatka Konkursu Literackiego im. Kornela Makuszyńskiego, trzykrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, wyróżnienie w konkursie Książka Roku IBBY 2015. Powieści „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych” oraz „Król” zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Podczas spotkania kiermasz książek autorki.
data publikacji: 2019-03-28 17:07
 
Bliżej Książki 2019 z Katarzyną Ryrych
To już XIX edycja konkursu czytelniczego organizowanego w ramach Bliżej Książki przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego. Do udziału w konkursie „Przyjaciele na dobre i na złe”, przygotowanym na podstawie książek Katarzyny Ryrych, zostali zaproszeni uczniowie klas III, IV i V szkoły podstawowej. W naszej bibliotece I etap tego przedsięwzięcia odbył się 15 marca 2019 r. Zadaniem uczestników była pisemna odpowiedź na pytania dotyczące losów bohaterów książki „Bajdy Bajbary”. Do eliminacji przystąpiło troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie: Igor Konobrodzki, Tomasz Leonhardt i Michał Piróg.Wszyscy odpowiadali pięknie na pytania i tym samym zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się w legnickiej bibliotece 3 kwietnia 2019 r. Podczas finału będą mieli okazję spotkać się z autorką konkursowych lektur – Katarzyną Ryrych. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
data publikacji: 2019-03-22 16:28
 
<< nowsze | 33  | 34  | 35  | 36  | 37 | 38  | 39  | 40  | 41  | 42  | 43  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki