Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w kwietniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Sławomir Koper – „Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP” ; Dionisios Sturis, Ewa Winnicka – „Głosy”; Magdalena Maruck – „Śląskie niebo Jürgena Gretschela” ; Cezary Gutowski, Aldona Marciniak – „Niezniszczalny : niesamowita historia Roberta Kubicy” ; Bob Batchelor – „Stan Lee : człowiek – Marvel” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Susanna Isern – „Uczuciometr inspektora krokodyla. Rozpoznaj, zmierz i kontroluj swoje uczucia”; Agata Królak – „Czujemisie”; Amy Krouse Rosenthal – „Nie mrugaj”; Colin Thiele – „Chłopiec z burzy”; Charlotte Guillain, Yuval Zommer – „Tajemniczy świat pod stopami” Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2019-04-16 15:35
 
Zamkowe bajeczki
23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z inicjatywy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu przez ostatnie lata z okazji tego święta młodzi, młodsi i najmłodsi Dolnoślązacy - uczestnicząc w „Przyjęciu dla Królowej Książki”, „Urodzinach ulubionych bohaterów literackich” oraz tworząc ”Naszą szafę… z książkami”, znaleźli się w gronie najlepszych przyjaciół książek. Dwie z tych imprez związane były ze Światową Stolicą Książki UNESCO i Wrocławiem jako jej gospodarzem. Aby podtrzymać regionalną inicjatywę związaną z promocją książki, literatury oraz czytelnictwa DBP zaprosiła wszystkie dolnośląskie biblioteki publiczne do udziału w tegorocznej edycji twórczych działań wokół książki pod wspólnym hasłem „Książki Mistrzów”. Podobnie jak w ubiegłych latach MBP w Chojnowie przyłączyła się do wspólnego przedsięwzięcia. Zapraszamy dzieci i rodziców na zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha „Zamkowe bajeczki” Doroty Gellner - 24 kwietnia o godz.11.00. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2019-04-06 10:49
 
Zajęcia plastyczne " DEKORACJE WIELKANOCNE"
W sobotę 13 kwietnia o godz. 11.00 zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne, na których wykonywać będziemy palmy i różne ozdoby wiosenne i świąteczne. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor i sprawne ręce :))
data publikacji: 2019-04-05 15:35
 
Wernisaż wystawy Marii Turek "Hafty babuni"
11 kwietnia 2019 roku o godzinie 18:00 zapraszamy do Galerii Młodych na otwarcie wystawy chojnowianki - Marii Turek, która w kwietniu w naszej bibliotece prezentuje swoje obrazy "malowane" haftem krzyżykowym.
data publikacji: 2019-04-05 14:42
 
Tajemnicze ścieżki Zaczarowanego Lasu Toma Bombadila
W tym roku mottem ogłoszonym przez The Tolkien Society na Światowy Dzień Czytania Tolkiena, obchodzony 25 marca, jest – Tolkien and the mysterious (Tolkien i jego tajemnice). Tego dnia wielbiciele twórczości J. R. R. Tolkiena na całym świecie organizują różnego rodzaju imprezy. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki już po raz piąty przyłączyła się do tej akcji. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1 i MBP w Chojnowie. 26 marca chojnowska biblioteka zamieniła się tajemnicze i zagadkowe miejsce zwane Zaczarowanym Lasem Toma Bombadila. Przybyło do niego, z całego Chojnowa, siedem drużyn: trzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i cztery ze Szkoły Podstawowej nr 4, aby zawalczyć o zaszczytne miano Drużyny Pierścienia.
data publikacji: 2019-04-02 17:06
 
<< nowsze | 32  | 33  | 34  | 35  | 36 | 37  | 38  | 39  | 40  | 41  | 42  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki